Články

Ako pestovať obočie doma?

V uplynulých rokoch sa osobitná pozornosť venovala obočím. A ak boli skôr v móde jemnejšie, ale teraz všetky dievčatá majú tendenciu rásť svojim prirodzeným tvarom a hustotou. Zdá sa, že stačí len zastaviť ich vytiahnutie, ale nie vždy je všetko jednoduché. Takže postupujte podľa našich rád a výsledok nebude trvať dlho.

Rastúce obočie: základné pravidlá

Na krásnom, širokom obočia teraz sníva veľa dievčat. Často môžu rásť len pár mesiacov. To sa však dá dosiahnuť len dodržiavaním základných pravidiel.

Prehlásenie o odmietnutí zodpovednosti pinzety

Pravdepodobne prvým pravidlom, ktoré zanedbáva veľa dievčat, je úplné odmietnutie pinzety. Dokonca ho môžete vyhodiť alebo dať niekomu. Pamätajte si, že chĺpky vzrastú späť, ak nie sú vytrhnuté po dobu najmenej jedného mesiaca, a pokiaľ možno dvoch.

Samozrejme, to môže byť dosť ťažké držať späť, keď obočie začnú rásť. Ale verte mi, výsledok je naozaj stojí za to.

Ak hrán vyzerá veľmi nepríjemne, odporúčame navštíviť pána, ktorý vám vyberie ten najlepší tvar. Nezabudnite však, že ste v procese rastu. Potom počas korekcie ukážeme, čo hľadať a aké chĺpky sa zbaviť, aby ste nezničili tvar.

Správne umývanie a čistenie

Pri každodennom používaní rôznych kozmetických prípravkov je veľmi dôležité postarať sa o správne očistenie pokožky. Samozrejme, používajte myceliálnu vodu a penu na odstránenie zvyškov make-upu. Dávajte pozor na kožu pod obočím, pretože je tiež potrebné vyčistiť.

Odporúčame tiež, aby ste navštívili kozmetika, ktorá vyberie prostriedky na základe stavu vašej pokožky. Napríklad, niekto môže potrebovať peeling s kyselinami, zatiaľ čo iní jednoducho potrebujú zmeniť krém. To všetko bude nielen viesť kožu do lepšie upraveného stavu, ale pomôže aj pri raste obočia.

Pokiaľ je to potrebné, po odstránení make-upu môžete olej na obočie použiť bavlneným tampónom. Zároveň je však veľmi dôležité, aby sa zvyšok oleja starostlivo odstraňoval ráno, aby póry neboli zablokované.

Pravidelná masáž

Mnohí sú prekvapení tým, že pre rast obočia je potrebné pravidelne robiť masáže. Najlepšie je opakovať tento postup aspoň trikrát týždenne. Kvôli tomu budú vlasy silnejšie.

Ak chcete postup čo najpôsobivejšie, vezmite si kefku na zuby alebo hrebeň obočia a vložte ho doslova do kvapky ricínového alebo lopúcho. Masáž obočie jemnými kruhovými pohybmi niekoľko minút. Potom ich môžete jemne masírovať prstami, aby sa vlasy viac nasýtili.

Kombinovanie obočia

Každý deň je potrebné hrebeň nielen vlasy, ale aj obočie. V dôsledku toho môžete ľahko zabezpečiť tok krvi do žiaroviek, čo povzbudí ich rast.

Mimochodom, niektorí majstri odporúčajú dokonca použiť na ne kondicionér alebo balzam. Z tohto dôvodu budú mäkšie.

Správna výživa

Určite viete, že stav vlasov a kože je odrazom stavu nášho zdravia. Ak zistíte, že vaše obočie alebo vlasy sú zriedené, potom je to príležitosť premýšľať o téme výživy. Príliš prísne diéty alebo časté používanie sladkého, rýchleho občerstvenia je tabuou pre tých, ktorí sa starajú o svoje zdravie.

Vo vašej strave musí byť mäso, ryby, obilniny, ako aj čerstvá zelenina a ovocie. Každý výrobok má inú skupinu užitočných vitamínov, a tak zabezpečte, aby ste si často užívali.

vitamíny

V období jeseň-zima mnohé dievčatá trpia krehkými nechtami, ako aj silnými vypadávanými vlasmi a obočím. Často je to spôsobené nedostatkom vitamínov v tele. V tomto prípade si môžete nejaký čas špeciálne navrhnúť vitamíny pre vlasy, pokožku a nechty. Obsahujú vápnik, ktorý má na ne významný vplyv. Predtým, než ich získate, odporúčame vám vykonať testy a poraďte sa so svojím lekárom.

Výrobky rastúce obočie

Moderný trh ponúka veľa rôznych prostriedkov na rast obočia. Súčasne sú tu nielen rozpočtové, ale aj veľmi drahé, ktoré si nie každý môže dovoliť. Stojí za zmienku, že takéto výdavky nie sú vždy opodstatnené. Vzhľadom k tomu, rast vlasov možno obnoviť aj jednoduché ľudové prostriedky.

Castor a lopúch sú najpopulárnejšie. Môžete tiež pridať trochu kokosu k nim, aby chlpy trochu mäkšie a poddajnejšie. Môžete ich okamžite zmiešať pred aplikáciou alebo kúpou špeciálnej fľaše a pripraviť ju vopred. Po dôkladnom vyčistení a umývaní naneste zmes olejov na obočie bavlneným tampónom.

Môžete tiež použiť iné prírodné oleje, ktoré majú ďalšie vlastnosti. Napríklad, broskyňový olej je veľmi populárny. To nie je prekvapujúce, pretože nielen posilňuje chĺpky a prispieva k ich rastu, ale tiež im dáva temnejší odtieň.

Tí, ktorí netrpia nedostatkom času, môžu experimentovať a robiť špeciálnu odvar na rast obočia na základe harmančeka. Naneste ho niekoľkokrát denne s vatovým tampónom. Na rozdiel od olejov nezakrýva póry.

Samozrejme, ak nechcete robiť domáce opravné prostriedky, potom nájdete pomerne málo analógov medzi dobre známymi značkami starostlivosti. Ide o rôzne sérum, jatočné telá a iné prostriedky, ktoré urýchľujú rast obočia.

Často obsahujú rôzne minerály, vitamíny a dokonca aj výživové doplnky. Pred použitím si preto prečítajte pokyny a venujte pozornosť časti s kontraindikáciami. Koniec koncov, ak používate nástroj vo veľkom množstve alebo len zle, potom to môže viesť k smutným dôsledkom.

Nájdenie správneho nástroja na zväčšenie obočia nie je vôbec ťažké. Nezabúdajte však, že veľa závisí od vašej výživy a morálky. Tak sa postarajte o seba, použite vyššie uvedené tipy a výsledok sa objaví veľmi skoro.

A čo používate na rast obočia?

Pozrite si video: Kedy zimné zmesi v ostrekovačoch zamrznú? - Alex ŠTEFUCA (December 2019).

Loading...