Články

Šiesta generácia Volkswagen Polo 2018

Nemecká automobilová spoločnosť Volkswagen bola založená pred začiatkom druhej svetovej vojny, ale ich výrobky vstúpili na európsky trh až po stabilizácii nemeckej ekonomiky. Už v sedemdesiatych rokoch sa ich autá stali najobľúbenejšími v Európe.

Volkswagen Polo bol umiestnený na dopravníku tohto koncernu v roku 1975 a dodnes sa vyrába a je jedným z najobľúbenejších a najaktívnejších automobilov na svete. V procese vývoja bolo auto modifikované, v dôsledku čoho vznikli obavy z 5 generácií tohto modelu. Už v roku 2018 sľubujú, že sa opäť rozmaznávajú so svojimi fanúšikmi a uvedú do predaja šiestu generáciu Polo.

Piata generácia automobilu bola predstavená v roku 2009 a nedávno nemecká spoločnosť oznámila, že sa chystá uvoľniť nový, šiesty model. Aby bolo možné venovať maximálnu pozornosť novosti, informácie o nej sa objavili postupne. Teraz Nemci oficiálne oznámili, že premiéra auta sa uskutoční na jeseň roku 2017 a nové Polo sa začne predávať v roku 2018.

Tento model je jedným z desiatich najobľúbenejších vozidiel v Európe, navyše v roku 2010 bol uznaný ako auto roku na svete, po ktorom začali vyrábať vozidlo v Rusku, a to v meste Kaluga.

Varianty VW Polo:

 • hatchback;
 • vozidlo;
 • sedan;
 • dodávka.

Na území Ruskej federácie sa Sedan stala najobľúbenejšou možnosťou, ale v Európe sú stále viac zvyknutí na hatchback. Vo všeobecnosti sa auto stalo obľúbeným miliónom kvôli nasledujúcim vlastnostiam:

 • originálny dizajn;
 • vysoká úroveň komfortu;
 • spoľahlivosť;
 • suspenzie.

Ako bolo oznámené, obavy sa týkali predovšetkým vypustenia hatchbacku, ktorý bude dodaný na európsky trh, pre Rusko, pravdepodobne zostane nedostupný. Pre tuzemský trh sľubujú Nemci pripraviť si sedan, ale keď ide o predaj, neznáme.

Exteriér Polo novej generácie

Zdá sa, že nemecký záujem, ktorý zostal verný svojim tradíciám, sa neodvážil robiť revolučné zmeny vo vzhľade auta, ale bolo takmer nemožné zameniť ho s predchádzajúcou generáciou. Hlavné rozdiely aktualizovanej verzie:

 • mriežka sa zmenšila, pričom prijaté pozdĺžne vložky svetlej farby;
 • svetlomety s LED svetlami sa zúžili;
 • prídavné prívody vzduchu našli obdĺžnikový tvar a boli umiestnené v blízkosti hmlových svetiel;
 • kapucňa zdobená orezanými čiarami pre agresívny vzhľad;
 • strana auta má dve riadky;
 • zadný nárazník vyskočil;
 • takmer úplne plochá strecha pre športový vzhľad;
 • na hornej strane vozidla bol nainštalovaný spojler a výfuk mal obdĺžnikový tvar;
 • významná zmena veľkosti vozidla.

Pokiaľ ide o veľkosť auta, sú skutočne úžasné, pretože hatchback bude o 20 centimetrov dlhší, ale zároveň bude o 70 kg ľahší. Rázvor vozidla a šírka sa tiež zvýšia o niekoľko centimetrov, čo zvýši objem a pevnosť tohto modelu.

Okrem toho hatchback dostane:

 • bezklesový prístup k vozidlu a jeho uvedenie do prevádzky;
 • ABS, ESP a parkovacie senzory;
 • zadná kamera;
 • snímač dažďa

Podľa predbežných vyhlásení spoločnosť plánuje uvoľniť 5-dverový hatchback, ale trojdverová variácia ich plánov sa nezobrazuje. Preto by ste nemali mať dôveru v "chodenie okolo" na internetových fotografiách, ktoré zobrazujú aktualizovaný typ dverí Polo 3-oh.

interiér

Zvýšením veľkosti automobilov bolo možné dosiahnuť väčší priestor vo vozidle. Teraz budú cestujúci pohodlne sedieť v zadnom rade sedadiel a cestovať omnoho pohodlnejšie. Dokončovacie materiály sa tiež zmenia, ale nebudú nahradené výrazne drahými. Kufor a jeho užitočný objem sa tiež zvýšia a vstavané osvetlenie bude príjemným bonusom, čo bude mať pozitívny účinok pri používaní "zadných dverí".

Akonáhle sa dostanete do auta, okamžite zistíte, že stredová konzola a prístrojová doska sú pre pohodlie otočené smerom k ovládaču. Informačný systém novej generácie dostane 6.5-palcový dotykový displej, ale bude dostupný len v drahších verziách modelu.

Multifunkčný volant sa vyrába vo verzii s troma lúčmi a rozsah ovládacích prvkov z volantu sa rozširuje. Čalúnenie je vyrobené z mäkkého plastu, organických farebných vložiek a chrómovaných okrajov. Predná rada sedadiel je vybavená veľkým rozsahom nastavení, zadná rada sa stáva pohodlnejšou a voľnejšou. Pre pohodlie bude interiér vozidla vybavený LED osvetlením.

Technické vlastnosti a varianty kompletných súprav

Aktualizovaný VW Polo bude mať elektricky riadené adaptívne odpruženie, rovnako ako na drahých autách. Výber motorov zostáva veľký a bude môcť vyhovieť každému náročnému zákazníkovi. V súčasnosti je známe, že celkom bude 7 variantov pohonných jednotiek, z ktorých 5 je benzín a dve dieselové motory.

Jedno-litrové benzínové motory budú predstavené hneď v štyroch variantoch, ktorých výkon je 65, 75, 95 a 115 koňských síl. Dve výkonnejšie možnosti sú preplňované turbodúchadlom. Posledná benzínová verzia je 1,5-litrový motor s výkonom 150 "koní".

Dieselové pohonné jednotky majú objem 1,6 litra, zatiaľ čo ich výkon sa rovná 80 a 95 koňských síl. Okrem toho vyjadril obavu, že sa plánuje uvoľnenie hybridnej verzie vozidla, ktorá obsahuje 3-ohmový benzínový motor a elektrický motor.

Prenos malého auta je menej bohatý na výber a má len dve možnosti: šesťstupňová manuálna a 7-pásmová automatická.

Volkswagen Polo v Rusku

Spočiatku sa uviedlo, že v Rusku nebude auto prezentované a nie je možné ho kúpiť, čo znamená, že na trhu je možné zakúpiť iba verziu piatej generácie, ktorá dostala niekoľko zmien. O niečo neskôr však nemeckí výrobcovia oznámili, že sa aktívne podieľajú na vývoji sedanu tohto modelu.

Takto sa stalo známe, že najprv bude sedan predstavený v Brazílii, po ktorom sa bude zaoberať jeho úpravami a adaptáciou na zlé cesty, chladné podnebie, po ktorom začnú predávať autá v Rusku. Po tom, ako je automobil pripravený na jazdu na území Ruska, bude v Kaluga spustený nový model. Približne proces výroby a výroby VW Polo začne v druhej polovici roku 2018, potom to isté auto a bude na predaj na domácom trhu.

Sedan ponúkaný na území Ruskej federácie bude mať tri kompletné sady, ktorých ceny začínajú od 600 tisíc rubľov a viac (až jeden milión). Výrobcovia tiež uisťujú každému, že cena auta nebude vyššia, navyše naopak, urobí všetko pre to, aby ho znížila, aby sa šiesta generácia značky stala cenovo dostupná a "populárna".

Loading...