Hendmeyd

Korál: druhy a vlastnosti kameňa, ktoré sú vhodné pre označenie

Korál je dobre známy minerál, založený na chemickom zložení, ktoré tvoria kalpické polypy tvrdých hornín. Jednoducho povedané, koral je kostra vytvorená z morských organizmov, ktoré po mnoho rokov podľahli procesu petrifikácie. Koralové ložiská - Pacifik a Indický oceán, Karibské more.

Hlavným rozdielom medzi koralmi a inými minerálmi je to, že majú úžasné tvary, ktoré zasahujú do svojej krásy, fantastické a zložité. Coral je minerálom, ktoré sa zhromaždilo okolo seba niekoľkých legiend a tajomných príbehov, avšak len jeden z nich je najpopulárnejší medzi nimi.

Kedysi v ďalekej minulosti bol korál považovaný za symbol preliatej krvi Medúzy Gorgonovej, ktorá vznikla, keď ju Perseus zničil. Preto ľudia vytvorili kameňové talismany, amulety a amulety so silnou energiou. Coral pomohol vyrovnať sa s ochorením a zdvihnúť sa na nohy, dokonca aj nakoniec chorého človeka. Dôvodom tejto sily je prítomnosť účinných látok, ktoré ovplyvňujú fyziologické procesy, ktoré sa vyskytujú v tele.


Farby a druhy koralov

Korál je taký úžasný minerál, ktorý stovky rokov môže tvoriť celé ostrovy na povrchu vody. Pokiaľ ide o tvar minerálu, môže mať akýkoľvek tvar, napríklad vetvy stromov, huby alebo sférický vzhľad. Vzhľadom k tomu, husté a úžasné jaskyne sú vytvorené na dne oceánu alebo more, ktoré slúžia ako lokalita pre rôznych obyvateľov podvodného sveta.

Koral môže byť rozdelený na druhy nielen vo forme, ale aj vo farbe. Vo všeobecnosti môže mať kameň úplne akékoľvek odtiene, avšak iba niektoré z nich sú najobľúbenejšie, konkrétne biele, čierne a červené. Všetky ostatné farby sú ich deriváty, výrazné v ich kráse a originalite. V medicíne je zvykom používať biele koraly, zatiaľ čo červené koraly sa zvyčajne používajú na výrobu šperkov. Najvyššia hodnota má modrý kameň, pretože je menej spoločná ako ostatné.


Ako sa extrahuje minerál

Hlavnými miestami ťažby koralov sú vody Japonska, Austrálie a Taiwanu. Tiež kameň sa nachádza v Červenom alebo Stredozemnom mori. Hĺbka klíčenia polypov dosahuje 2-3 metre. Koral sa zberá pomocou drevených trámov. Najprv sa na jeden z nich pripája ťažký náklad, zatiaľ čo iní produkujú korisť a pripájajú im siete. Rozbité koraly sú preto zapletené do sietí a zostáva len ich zdvihnúť na povrch. Mnohí veria, že táto metóda je škodlivá pre morské útesy, a preto sa pokúšali získať koraly pomocou ponorných potápačov, výsledok však nebolo možné dosiahnuť touto metódou.

Liečivé vlastnosti koralov

Pokiaľ ide o úradnú medicínu, je skeptický voči koralom, podobne ako ostatné kamene, popierajúc skutočnosť, že minerál môže ovplyvniť ľudské telo. Liečitelia tradičnej medicíny, najmä tí, ktorí žijú v krajinách východu, tvrdia, že kameň má obrovskú liečebnú silu. Od staroveku sa koraly používali ako prášok, ktorý uzdravoval rany, vyliečil vyvrtnutia a zlomeniny.

V rovnakej dobe je koral najlepším spôsobom, ako zvýšiť celkový tón tela, zmierniť únavu a zlepšiť pamäť. Používa sa tiež na ochranu nervového systému pred nadmerným zaťažením, zlepšenie alebo obnovenie videnia.

Hlavným rysom koralu je, že slúži ako nepostrádateľný liek na kardiovaskulárne ochorenia, zlepšuje krvný obeh a pozitívne ovplyvňuje chakru v krku. V súvislosti s tým sa korálky nosia okolo krku, aby sa ochránili pred prechladnutím, bolesťami hlavy a chorobami hrdla.

Existujú aj krajiny, v ktorých sa minerál používa ako antikoncepcia, pretože pri pravidelnom opotrebovaní získava silu a dočasne zbavuje schopnosť oplodnenia. Stojí za zmienku, že korála na tieto účely môže byť použitá pre dievčatá aj pre mužov.

Magické vlastnosti minerálu

Najprv je to talisman, ktorý bojovníci nosili s nimi, zdobili zbrane alebo brnenie. Preto získali šťastie pre seba a verili, že nešťastie a smrť ich prejdú. Koral je tiež najlepší spôsob, ako chrániť pred zlým okom, závisťou a škodami. Kameň má mimoriadny význam pre tehotné ženy. Odporúča sa, aby si počas celého obdobia nebrali svoj šarm, pretože znižuje riziko potratu a zabezpečuje, aby dedič bol silný a zdravý.

Zároveň je minerálom vynikajúcim a zázračným liekom pre všetky choroby u detí a starších ľudí. Aby mohol korál začať účinne konať, stačí dať kus kameňa na hlavu postele a nechať ho tam, kým sa zlepší zdravotný stav.

Mnoho ľudí volá koralové talismany pre cestujúcich, rovnako ako pre tých, ktorí idú na túru alebo dlhú cestu. Čarodejnice a kúzelníci veria, že tento kameň ochráni poutníka pred negatívmi, chráni ho pred zlými ľuďmi a prírodnými katastrofami, ktoré sa nachádzajú na ceste.

V tomto prípade kameň slúži ako kúzlo rodinného krbu, zachováva vzťahy a vytvára útulnosť. Starí Gréci verili, že kameň prináša dlhý a šťastný život a chráni svojho majiteľa pred náhlou smrťou. Všeobecne platí, že kameň má priaznivý vplyv na psychiku, robí na vás všetko s láskou a dobrom.

Aby vyhovoval koralom na znamení zverokruhu

Ak sa majú veriaci astrológovia, potom každý kameň zapadá do znamenia zverokruhu a je úplne zakázaný ostatným, preto je dôležité vedieť, ktorý klenot sa najviac hodí na to, aby nepritiahol nešťastia, choroby a neúspech do vášho života. Korál je skôr výnimkou z pravidla, pretože má priaznivý vplyv na ľudí zo všetkých znamení zverokruhu, s výnimkou Virgosu. Je to spôsobené tým, že väčšina predstaviteľov tohto zverokruhu má negatívnu náladu týkajúcu sa ich života a patrí k prvku Zeme.

Najlepšie koraly a šperky s ním pre Ryby, zatiaľ čo je lepšie uprednostniť kamene červenej alebo hnedej farby. Rakoviny a Scorpios tiež nebude ľutovať o ornamenty koralov, používať ich ako talizman, s kameňom získať ľahké a jemné odtiene. Ak veríte východnému kalendáru, veľkú úlohu zohráva nielen znamenie zverokruhu, ale aj rok narodenia. Podľa toho najpozitívnejší vplyv na život, zdravie a osud má koral ľudom narodeným v roku tigra.


Loading...