Články

Najlepšie miesta a voľnočasové možnosti v Portugalsku v roku 2018

Portugalsko sa odvoláva na tie krajiny, ktoré nie sú zvyknuté zúčastňovať sa na turistických pretekoch. Táto krajina je vhodnejšia pre bohatých turistov, ktorí preferujú elitnú dovolenku. Tu hodnotí históriu a kultúru, vytvára pohodlný odpočinok vo všetkých ohľadoch pre seba a hostí. Výlet do Portugalska vám umožní lepšie spoznať krásnu a pyšnú Európu.

Ako sa tam dostať

V Portugalsku pôsobí 4 medzinárodné letiská: v Lisabone, Madeire, Faro a Porto. Z Moskvy, Petrohradu a niektorých ďalších ruských miest pravidelne lietajú lietadlá do Lisabonu. Jednosmerné cestovné je okolo 455 eur počas sezóny a iba 105 eur za mimosezónne obdobie. Na uloženie letu môžete vybrať trasu s prevodom približne 215 eur.

Let z Moskvy do Porto bude stáť okolo 115 eur v zime a zo 145 eur v lete.

Niektorí leteckí dopravcovia uskutočňujú pravidelné lety z Moskvy do Faro. Cena lístka približne 150 eur.

Do Moséry sa dostanete z Moskvy s pripojením v Lisabone. Vstupenky stojí medzi 160-190 eur.

Neexistuje žiadne priame železničné spojenie medzi Ruskom a Portugalskom. Milovníci pozemných trás sa sem môžu dostať autom. Na ceste z Moskvy bude musieť stráviť asi 45 hodín od Petrohradu o 2 hodiny viac. Bude musieť prejsť územím Bieloruska, Poľska, Nemecka, Francúzska a Španielska.

Dovolenka v Portugalsku v roku 2018: ceny

V podstate v krajine majú všetky hotely vysokú úroveň služieb. Pracujú hlavne na základe raňajok, menej často - polpenzie. Milovaní mnohými Rusmi, systém "all inclusive" tu nie je. Dôvodom je najmä skutočnosť, že Portugalsko je veľmi rozmanité a chutné jedlá, takže turisti tu radi jedia na rôznych miestach. Takže sa môžete lepšie oboznámiť s miestnymi kulinárskymi tradíciami.

V Portugalsku má väčšina hotelov 4-5 hviezdičiek. Ceny izieb začínajú od 2300 rubľov denne a môžu dosiahnuť 20 tisíc rubľov alebo viac. Sú tu aj historické "pousadas" - staroveké pevnosti a hrady, ktoré boli premenené na luxusné hotely. Všetky sú postavené v špecifickom architektonickom štýle pre konkrétny región. Hostia tu majú možnosť vyskúšať si najlepšie jedlá národnej kuchyne.

Pre turistov s rozpočtom sú hostely, ktoré sú považované za najlepšie na kontinente. Náklady na posteľ v hosteli začínajú od 10 eur za noc. Cena za izbu v lacnom 2 hviezdičkovom hoteli bude stáť 30 eur a viac. Tiež si turisti môžu prenajať malý byt s kuchyňou za 30-35 eur za deň.

jedlo

Najväčšou rozpočtovou možnosťou pre potraviny v Portugalsku sú malé reštaurácie, ktoré sú otvorené v supermarketoch. Náklady na obed v nich začínajú od 7 eur. V tomto prípade sú časti tak veľké, že sú dosť dosť pre dvoch.

V reštauráciách s rozpočtom sú k dispozícii reštaurácie, ktoré ponúkajú japonskú a brazílsku kuchyňu. Tu môžete dobre jesť za 9-12 eur.

Stravovanie v reštauráciách bude drahšie. Minimálna kontrola v bežnej portugalskej reštaurácii začína od 25 eur na osobu.

Dovolenka v Portugalsku v roku 2018: najlepšie miesta

Samozrejme, najobľúbenejšou turistickou destináciou v Portugalsku je dovolenka na pláži. Nie je to však jediná vec, ktorú táto pestrá krajina môže ponúkať turistom. Každé stredisko má niekoľko funkcií.

Lisabon

V hlavnom meste vládne osobitná atmosféra. Tu môžete po celý deň prechádzky po útulných uliciach Lisabonu a pozerať sa na budovy postavené v secesnom štýle. Okrem toho sa mesto môže pochváliť množstvom historických a architektonických pamiatok, ako aj mnohými exkurziami. Nákupné fanúšikov sa tu ani nebude nudiť. V miestnych obchodoch nájdete vždy najlepšie zbierky známych dizajnérov.

Algarve

Areál oblasti Algarve sa nachádza na juhu krajiny v blízkosti pobrežia oceánu. Tu sú sústredené najlepšie plávacie komplexy a luxusné hotely. Očarujúca atmosféra, biely piesok, teplé more a infraštruktúra sú najvhodnejšie pre pohodlný pobyt.

sintra

Rezort osloví milovníkov aktívnej zábavy, výletov a kultúrnych hodnôt. Tu cestujúci čakajú na starobylé hrady a iné pamiatky, pripravené rozprávať o fascinujúcej histórii regiónu.

Ostrov Madeira

Toto miesto je ideálne pre rodinnú dovolenku v útulnej atmosfére. Ostrov má veľké množstvo malých piesočnatých pláží, z ktorých najpopulárnejší je pláž Calheta. Piesok tu bol špeciálne prinesený z Maroka.

Termálne kúpaliská

Na osobitnom účte v Portugalsku termálne kúpele Caldas de Saude, Gerês a Chaves. Termálne pramene Chaves boli známe v dobách starovekého Ríma. Po mnoho storočí ľudia s cukrovkou, nadváhou a ďalšími metabolickými problémami prišli na liečenie. Zdroje Caldash de Saude pomáhajú zbaviť sa astmy a mnohých problémov s muskuloskeletálnym systémom.

Dovolenka v Portugalsku na oceán

Absolútne všetky pláže v krajine sú obecné. Náklady na dáždnik a lehátko pre dvoch budú 8-10 eur. Pláže Algarve a Lisabonskej riviéry sú pokryté jemným bielym pieskom. Na Madeire je väčšina pláží kamienková. Na plážach môžete vidieť vlajky, ktorých farba označuje stav vody. Červená vlajka označuje búrlivé more, takže v takýchto dňoch môže byť nebezpečné plávať v nej. Žltá - varuje pred nebezpečenstvom, takže dovolenkári musia byť opatrní pri plávaní. Zelená - hovorí, že plávanie vo vode je bezpečné.

Veľmi obľúbenou v krajine je pláž v meste Carcavelos, ktorá sa nachádza v blízkosti Lisabonu. Je preplnená kedykoľvek počas dňa. Počas dňa sa môžete opaľovať na širokej piesočnej pláži s pohodlným vchodom do vody. Vo večerných hodinách sa Carcavelos stáva stranickým centrom, kde diskotéka trvá, až kým nevie slnko.

Surfers, windsurfing a kiters sú priťahované k Ginshu Beach, ktorý sa nachádza v Cascais. Na tomto mieste sú vždy veľké vlny. Pre tých, ktorí uprednostňujú relaxačnú dovolenku na pláži, sú vhodné okolité pláže Riberie a Torre.

Pláž Ribeira da Illyash, ktorá sa nachádza v meste Ericeira, je uznávaná ako svetová surfingová rezervácia.

Južné pobrežie Portugalska je plné plážových rezortov, z ktorých najpopulárnejší je Algarve. K dispozícii sú rekreačné oblasti, oddychové zákutia vybrané nudistami a skalnými tunelmi.

Tí, ktorí hľadajú osamelosť, by mali ísť na Madeiru.

Potápanie v Portugalsku

Strediská tejto krajiny priťahujú potápačov do malebného podvodného sveta a najčistejšej vody. Zvyčajne potápači nadšenci vyberú Madeiru kvôli nádherným podvodným scenériám. Neďaleko pobrežia sa nachádzajú podvodné jaskyne, podmorské útesy a skaly, potopené lode, okolo ktorých plávajú farebné ryby.

Ak chcete pozrieť na tuniaka, zoskupenie a barakuda, mali by ste ísť do podvodnej rezervácie Garazhau, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Machico. Tiež tu nájdete nezvyčajné čierne koraly.

Odborníci si vyberú Azory. Napriek tomu, že potápanie tu nemožno nazvať jednoduchým, môže skúseným potápačom priniesť veľa zábavy. Tam sú žraloky veľrýb a manti v blízkosti ostrova Santa Maria, a delfíny, veľryby a modrá žraloky sú v blízkosti File a Pico.

Pre začiatočníkov v potápačskom súostroví Berlengash. Tu môžete vidieť potopené lode, podvodné jaskyne, plávať s morom a breasom.

Naučte sa umenie ponorenia ponúkané v Algarve. Tu sa v blízkosti pobrežia nachádzajú podmorské jaskyne a úzke útesy, okolo ktorých sa pohybujú šikovné ryby.

Portugalsko atrakcie a atrakcie

Na území krajiny prežili početné hrady a pevnosti, stredoveké kláštory a katedrály až dodnes. Navštívte Lisabon, navštívte hrad sv. Juraja, ktorý vzrušuje svojim pôsobivým vzhľadom. Nemenej populárne medzi turistami sú paláce Marfa a Keluš. Symbolom mesta je akvadukt Aguas Librish.

Porto sa nazýva mesto monumentálnych budov, starobylých vínnych pivníc a hlučných trhov. Tu by ste mali určite navštíviť región Ribeira, ktorý je pozoruhodný svojou originálnosťou, v malebnej botanickej záhrade a múzeu portského vína.

Braga je považovaný za náboženské centrum krajiny. Práve tu sídli arcibiskup a nachádza sa hlavná katolícka svätyňa - kostol Krista na Kalvárii.

Stredoveké kláštory a staroveké univerzity sa nachádzajú v meste Coimbra. A pútnici navštevujú susedné mesto Fatima už viac ako 100 rokov, aby videli miesto, kde sa objavila Panna Mária.

Nemenej rôznorodá zábava, ktorú nájdete v Portugalsku. V Lisabone je otvorená zoologická záhrada. Ak chcete preskúmať mesto z pohľadu z vtáčej perspektívy, môžete použiť lanovku Gloria. Turisti s deťmi by mali určite navštíviť metropolitné oceánia, kde je obrovská zbierka zástupcov podmorského sveta, ktorí žijú vo všetkých oceánoch planéty.

Cestou na Madeiru budú tútoria mať záujem vystúpiť na horu Piku-Ruivu a na Sintre v Cape Roca, odkiaľ je nádherný výhľad na okolie.

Extrémni milovníci sú pozvaní do vodného parku Algarve.

Klady a zápory dovolenky v Portugalsku

Rovnako ako akákoľvek iná turistická destinácia má Portugalsko viacero výhod. Medzi ne patrí:

  • krátky let;
  • krásna príroda a čisté more;
  • obrovský počet zaujímavých pamiatok a výletov;
  • chutná národná kuchyňa;
  • skvelé služby v hoteloch.

Z nevýhod dovoleniek v Portugalsku hovoria mnohí turistov vysoké náklady na zájazdy.

Loading...