Články

Top 10 najčítanejších kníh v roku 2018

Čítanie je vždy užitočné a zaujímavé. Všestrannosť tejto vášne je úžasná: s pomocou knihy si môžete vychutnať sami seba, naučiť sa niečo nové, odviesť pozornosť od problémov, nájsť riešenie súčasných problémov a oveľa viac.

Roku 2018 sa stal veľmi bohatý na nové položky. Medzi mnohými knihami moderných autorov sme si vybrali 10 najpopulárnejších. Tieto knihy už získali pozornosť divákov. Recenzie sú veľmi protirečivé, čo neznižuje záujem o nové diela.

"Ľudia medzi stromami" Chania Yanagihara

Populárny spisovateľ s Havajom pravidelne zavádza svet do svojich špecifických výtvorov. Tentoraz sa milovníci kníh budú môcť oboznámiť a oceniť prácu "Ľudia medzi stromami", ktorá hovorí o spoločnosti Norton Perina. Tento doktor ide na malý ostrov pre tajomstvo večnej mládeže. Cieľ sa dosiahol, ale za cenu tohto je počet environmentálnych a sociálnych katastrof.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Forma vody" Guillermo del Toro a Daniel Kraus

"Water Form" je vynikajúca melodrama s fantastickou farbou. Sprisahanie hovorí o dievčine a jej láske k semi-božstvám žijúcim vo vode. Hrdinovia trpia prejavmi krutosti spoločnosti a vlády, ale to všetko len dáva Elise silu bojovať za jej šťastie.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Homo Deus, stručná história budúcnosti" Yuval Noi Harari

Táto kniha je pokračovaním vytvorenia autora s názvom "Homo Sapiens". Teraz Yuval Noi Harari hovorí, že myšlienka normálneho života, ktorá je známa staršej generácii, bola vymazaná pod náporom nových postulátov o ľudskom komforte. Moderná spoločnosť sa snaží pretvoriť prostredie pre seba. Podľa autora sa človek usiluje o absolútne šťastie, nesmrteľnosť, ktorú možno interpretovať ako rovnocenné s Bohom. Na konci knihy nájdete očakávaný výsledok z týchto aktivít.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Macbeth" Yu Nesbe

V roku 2018 odišiel nový detektív Yu Nesbe do knihy čitateľov. Ako zvyčajne sa dielo tohto autora vyznačuje ponurým náladou. Podľa mena môžete pochopiť, že čitateľ je pozvaný navštíviť svet Shakespearovských vášní. Medzi hrdinami sú bojovníci proti zločincom Douglasovi, inšpektorovi Macbethovi a zákernému Hecatemu.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Swing čas" Zadie Smith

Príbeh rozpráva príbeh dvoch dievčat, ktoré vyrastali v chudobnej štvrti Londýna. Jedna z hrdinov sníva o inom živote a robí všetko pre to, ale je nečakane sklamaná vo svojej novej pozícii. Autor sa snaží čitateľovi poskytnúť dôležitosť pôvodu, harmonického usporiadania života a úlohy človeka v ňom. Možno konštatovať, že autor bol inšpirovaný jeho osobnými skúsenosťami.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Leonardo da Vinci" Walter Isaacson

Tento autor je známy ako najobľúbenejší biograf. Walter Isaacson publikoval knihy o Albert Einstein, Steve Jobs, Benjamin Franklin a ďalších známych osobnostiach. V novej práci "Leonardo da Vinci" opäť autor ukázal svoju schopnosť hľadať najzaujímavejšie fakty v živote výskumného predmetu a prezentovať ich čitateľovi najrozumiteľnejším spôsobom. Nová kniha rozpráva nielen o osude veľkého umelca, ale aj o niektorých tajomstvách jeho obrazov. Kniha bude prehliadaná spoločnosťou Paramount.

"Kúzlo Satana" Umberto Eco

Táto kniha sa stala medzníkom pre obdivovateľov talentu vedeckého filozofa Umberta Eco. Písomné napísal dielo k dielam autorov, pretože nebol nažive dva roky. Iba teraz zbierka esejí a románov "The Spell of Satan" videli svetlo. Predpokladá sa, že táto práca obsahuje hlavnú myšlienku autora. Spoločnosť Eco je úprimne smutná o tom, ako prežiť čas a hovorí o globalizácii. Je znepokojený vývojom a úlohou internetu v rôznych oblastiach ľudského života.

"Mýty" od Stephena Fryho

Táto práca bola nejakým prelomom v diele autora, ako životopisca. Vtedy sa Fry rozhodol komentovať a preformulovať "mýty starovekého Grécka" svojou vlastnou cestou. Táto kniha zohrala dôležitú úlohu vo vývoji autora. Retelling je naplnený iróniou a humorom. Fry dáva svoje predpovede a svoje chápanie základov vesmíru do knihy. V práci nájdete porovnanie gréckych bohov a bohyní s obyčajnými ľuďmi, ale naznačuje, že skúsenosti týchto všemohúcich bytostí ovplyvňujú celý svet.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Lincoln v bardo" od George Saunders

Táto kniha získala jednu z najprestížnejších ocenení - cena Booker. Navyše, napriek nedávnemu objaveniu na regáloch, produkt už dostal armádu fanúšikov. V ruskom preklade knihy možno nájsť takmer v každom špecializovanom obchode. Príbeh rozpráva o tragickom osude amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Stal sa prežiť smrť svojho jedenásťročného syna. Jedného dňa hrdina prichádza do hrobu svojho dieťaťa a kvôli ohromujúcim emóciám padá do takzvaného "bardo". Tento pojem sa týka stavu medzi realitou a paralelným svetom. Tento názov bol uvedený ako budhista. Kniha hovorí, že v posmrtnom živote sú prenasledované duše mŕtvych. Znaky sú vzkriesené a zomierajú. Paralelne sa autorka zaoberá filozofickými líniami.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

"Spiace krásky" od Stephena a Owena Kinga

Tento zločinný thriller otec a syn King písali spolu. Odborníci predpovedajú obrovskú popularitu produktu. Možno kráľ Srst narobil slušnú zmenu. Príbeh sa odohráva v malom meste. Počas spánku žien obklopuje biely kokon vlákien, po ktorom zmizne. Ak sa žena prebudí alebo kukurica je rozbitá vonku, jeho zajatý je šialený a agresívny. Iba jeden z obyvateľov mesta unikol zlému osudu a rozlúčil sa "web spánku".

Každá z vyššie uvedených kníh si zaslúži pozornosť, bez ohľadu na ženské záľuby milovníkov kníh. Iba čítanie môže pomôcť vytvoriť vašu predstavu o diele autora. A pre tých, ktorí sledujú prácu týchto spisovateľov, každá nová práca bude skutočným objavom a náhľadom.

Loading...