Články

Zariadenie pedikúra: špecifiká a vlastnosti zariadení

Na optimalizáciu postupu pedikúry boli vytvorené pohodlné a bezpečné zariadenia. Prešli mnohými testami a spĺňajú normy pre zdravotné indikátory. To je dôvod, prečo sa väčšina profesionálnych kozmetických salónov snaží získať predstaviteľov takej nádhernej technológie.

V dôsledku aplikácie automatizácie je postup oveľa rýchlejší a efektívnejší. V tomto procese stroj vyrába spracovanie suchého typu na dosku na nechty. To je ideálne pre hrubé, rebrované, exfoliované a choré nechty.

Pri práci s kožou sa zariadenie úplne neodstráni, ale iba mriežku mriežku. Táto metóda je najbezpečnejšia. Následkom toho je rýchlejšie zväčšenie kutikuly menej výrazné v porovnaní s klasickou orezanou manikúrou. Tiež pri práci so zariadením môžete vidieť niekoľko zjavných výhod pri odstraňovaní tvrdých mozgov, kukurice a ostružinov. Dokonca aj najskoršie štádiá huby môžu byť spracované za predpokladu, že je vybrané správne balenie.

Medzi kontraindikáciami:

 • poškodené a tenké nechty;
 • zápal kože;
 • neskoré štádiá huby;
 • iné infekcie.

Výhody a funkcie hardvérovej manikúry:

 • odstraňuje kukurice, natoptysh;
 • brúsenie a leštenie nechtov;
 • korekcia tvaru;
 • jednoduché čistenie kože okolo nechtu po obvode;
 • vyrieši problém s nahromadenými nechtami;
 • prevencia prasklín na podpätkoch;
 • ľahká masáž biologicky aktívnych oblastí na nohách.

Frézy pre zariadenia majú špecifický tvar, ktorý zaisťuje bezpečnú prevádzku bez škrtov a bolesti. Týmto spôsobom môžete zaobchádzať s najcitlivejšími miestami pod rekonštruovanou časťou nechtu a medzi prstami.

Ako urobiť hardvérovú pedikúru nohy a prstov doma: technológia krok za krokom

Je potrebné začať akýkoľvek kozmetický postup s dezinfekciou rúk pána a nasadením rukavíc. Následne sa nohy klienta dezinfikujú a lak na nechty sa odstráni z nechtov. Pokožka je pokrytá zmäkčujúcou látkou. Zvyšok povrchu môže byť ošetrený keratolytickým účinkom. Tento nástroj zmäkčuje pokožku a pomáha pri oddeľovaní mŕtvych šupín.

Keratolytikum je látka, ktorá je určená pre pedikúru na zničenie takzvaných rozpadov medzi keratinocytmi. Výsledkom je oslabenie spojenia medzi epidermálnymi bunkami ošetrenej zosilnenej vrstvy.

Prvý by mal používať kužeľovitý diamantový rezačka. Je k dispozícii v profesionálnej a domácej súprave. Pomocou je ošetrovaný povrch nechtov. Doska by mala byť leštená silikónovou kužeľovitou tryskou so zaobleným koncom.

Oblasť pokožky je starostlivo spracovaná so špecifickým bórom s malou guľou na konci. Kožačka je pomletá od stredu klinec po okraje. V tejto chvíli nie je možné dlho zostať v jednej oblasti, pretože to môže spôsobiť pálenie kože a jej zranenie. Ďalej z pod nechtom odstraňuje nečistoty a lúpané častice.

Pre okolonogtevy valec sú k dispozícii dve dýzy. Jedna sa nazýva ihlicovitá, druhá má tvar zrezaného kužeľa. Zariadenie sa v tomto prípade drží ako guľôčkové pero. Na ošetrenie pokožky medzi prstami použite kužeľovitú frézu so zaobleným koncom. Nadmerná pokožka z týchto miest je odstránená s veľkou starostlivosťou. Zaoblená rezačka je užitočná na čistenie prstov na predných podložkách.

Voľný okraj nechtu je ošetrený zrezaným kužeľom. Pre odstránenie horny miesta, suché volnosti a natoptyshy existuje niekoľko dýz:

 • cap;
 • kužeľ;
 • valcov.

Po ukončení procedúry je potrebné odstrániť nechtový prach špeciálnym štetcom. Olej sa nanesie na kutikulu a na zvyšok nohy sa aplikuje nemastný krém.

Zariadenie pedikúra: frézy a stroj

Samotné pedikúrové stroje sú rozdelené do dvoch veľkých skupín:

 • na použitie v salóne;
 • pre domáce použitie.

Domovská voľba

Domáce spotrebiče sú vhodné aj na prípravu začiatočníkov na prácu v kabíne. Vyznačujú sa nízkym výkonom, približne 1500-5000 otáčok za minútu. Vzhľadom na malú hmotnosť a kompaktnú veľkosť týchto zariadení sú skvelé pre domáce použitie. Súbor funkcií tejto techniky je dostatočný. Jedinou nevýhodou stroja je rýchle otepľovanie. Potrebuje odpočinúť každých 15 minút.

Profesionálne vybavenie

Autá pre salóny sú určené pre profesionálne dlhé použitie. Takéto modely vyvíjajú až 40 000 otáčok za minútu. K dispozícii je veľká sada funkcií a ďalšie bonusy vo forme mini-vysávača na piliny, nožný pohon, ochrana pred preťažením. Najlepšie modely sú tie, ktoré sú vybavené všestrannosťou: vhodné pre manikúru i pedikúru.

Ak nie sú k dispozícii žiadne ďalšie finančné prostriedky, potom si môžete vybrať model s obmedzenou sadou funkcií alebo naopak investovať do vysokokvalitného multifunkčného zariadenia. Dokonca aj prenosné modely môžu kombinovať mnoho funkcií a schopnosť robiť manikúru a pedikúru. Pre osobné pohodlie sa odporúča zakúpiť kufor s rukoväťou.

Pri pohľade na trysku sa chcem sústrediť na materiály. Diamantové hlavy sú považované za najsilnejšie a odolné voči opotrebovaniu. Sú ideálne na spracovanie najťažšej časti - narastajúceho okraja nechtov. Tiež silné trysky sú potrebné pre staré kukurice a drsné podpätky. Takéto materiály sú však vhodné len pre skúsených remeselníkov. Pre začiatočníkov je najbezpečnejšie začať pracovať s keramickými špičkami.

Rozdelenie pomôcok na profesionálne a amatérsky podmienené. V malom salóne, kde nie sú oddelené miestnosti pre všetky procedúry, kompaktné zariadenie s malým zdrojom bude fungovať dobre. Zároveň môže profesionálny majster nainštalovať doma objemné stacionárne zariadenie. Takéto opatrenie je plne odôvodnené v prípade veľkého toku zákazníkov.

Bez ohľadu na úroveň zariadenia pre vysoko kvalitnú pedikúru budú vyžadovať skúsenosti a zručnosti. Čím viac zasadnutí má pán, tým lepšie bude výsledkom každej jeho novej práce.