Články

Top 10 najlepších kníh o jogy

Jóga nie je len fyzickou praxou na udržanie telesného tónu, ale aj morálnu a duchovnú prípravu človeka. Ak začnete navštevovať triedu v jogy, potom sa začne páčiť, postupne sa fascinuje viac a viac. Ak chcete poznať umenie, musíte nájsť zaujímavú literatúru na čítanie, čo vám umožní byť múdrejší, poznať seba a nájsť harmóniu.

Internet je však plný rôznych kníh autorov po celom svete a niekedy si vyberanie vysokokvalitnej literatúry je ťažšie, než si možno myslí. Hľadanie kníh o jogy sa nestane ťažkým hľadaním, ponúkame vám zoznam kníh, ktoré môžu inšpirovať a zmeniť život k lepšiemu.

Sadguru Shivaya Subramuniyaswami "Zlúčenie so Šivou"

Kniha Sadguru je akýmsi metafyziou moderného hinduizmu. Tu si každý môže nájsť odpovede na svoje významné otázky týkajúce sa starovekej indickej duchovnej tradície. Kniha objasňuje myseľ, hovorí o hlavných smeroch jogy a ich vlastnostiach. Vďaka tomu môže čitateľ získať tisíce rokov skúseností a múdrosti, ktoré rozširujú obzory a obzory. Po prečítaní knihy "Zlúčenie so Šivou" si človek nájde harmóniu a sebavedomie, bude schopný stanoviť ciele, ktoré sa dosiahnu za každú cenu.

Sri Shaylendra Sharma "Tŕne a ruže"

V tomto fascinujúcom a hlbokom zmysle knihy nájdete najlepšie výroky a výroky autora, ktoré zaznamenali jej študenti počas celého života. Táto kniha prinesie prospech nielen tým, ktorí chcú porozumieť princípom praxe jógy a pochopiť ich, ale aj ľuďom, ktorí sa chcú pozrieť na svet okolo nich s novými očami plnými múdrosti.

Ľudia, ktorí si knihu prečítali, poznamenávajú, že to je kvintesencia myšlienok, ktoré padajú "nie do obočia, ale do oka". Keď sa pokúsili začať čítať túto knihu, bude ťažké ju zastaviť, pretože od prvých fráz je možné sa stať múdrejším, pozerať sa na jednoduché veci v živote z úplne iného uhla.

"Bhagavad Gita" s komentármi Šrí Shailendry Sharmy

"Bhagavad Gita" je sekcia, alebo skôr hlavou veľkého indického eposu Mahabharata. Preložený z indického jazyka, názov knihy znie ako "pieseň Božia". Celkovo bola kniha rozdelená do 18 kapitol, z ktorých každá obsahuje základné ustanovenia hlavných prúdov múdrosti obyvateľov a indických filozofov. V každej kapitole je popísaný jeden typ jogy a pripomienky šrí Shailendry Sharmy umožnia porozumieť textu a jeho hlbokému významu, založenému na jogických a nie rehoľných konotáciách. Hlavná výhoda knihy v jej bezednej múdrosti, takže sa chce znova čítať niekoľkokrát do roka.

"Bhagavad Gita" s komentármi Paramahansy Yogananda

Predpokladá sa, že táto kniha skrýva nekonečnú múdrosť všetkých písiem zhromaždených z celého sveta. Osoba, ktorá dokáže zvládnuť túto knihu tým, že urobí hlbokú analýzu, objaví nové aspekty vnímania všetkého okolo seba. Táto práca zmení ľudské vedomie tak, že nikdy nebude možné pozrieť sa na svet rovnakými očami. Skrytý hlboký význam knihy odhaľuje Paramahansa Yogananda, takže sa môžete nielen viac osvietiť, ale aj využiť skúsenosti získané v praxi.

David Life a Sharon Gannon "Jivamukti jóga"

Táto kniha je považovaná za jedinečný nástroj pre každého, kto je vášnivý k jogu, pretože bude dôležitý a zaujímavý nielen pre začiatočníkov, ale aj skúsených praktizujúcich, ktorí zvládli niektorý z smerov jogy. Hlavnou výhodou knihy je to, že na rozdiel od väčšiny príručiek je napísané jednoduchým a prístupným jazykom, ale súčasne obsahuje vedecké podklady a usmernenia pre každú z kapitol.

V tejto knihe sa môžete dozvedieť všetko od meditácie a práce na zvuku až po dýchacie cvičenia a metódy na očistenie tela a duše. Tiež hovorí o morálnom a etickom základe jogy, jej najslávnejších učiteľov a ich životoch, o vzťahu jogy s vedou, kultúrou a umením.

Paramahansa Yogananda "Autobiografia jogy"

Autor knihy je vynikajúci a svetoznámy jogín, vďaka ktorému sa umenie objavilo na Západe. Kniha hovorí o živote autora, štádiách formovania Kriya jogy a sv. Babaji (tvorca pojmu "Kriya joga".) V knihe dominujú hlavne autorské dialógy s duchovnými osobami a mudrci, napríklad Mohandas Gándhí, Sri Anandamoy Ma, Luther Burbank a ďalšie.

Táto kniha je jedinečná, pretože zmenila životy desiatok alebo dokonca stoviek tisíc ľudí, pretože po jej čítaní človek mení svoj výhľad, neustále čerpá inšpiráciu a silu zo svojich stránok. Tiež tu nájdete mystické chvíle, ktoré prinútia ďalšie a hlbšie vedomosti a prilákajú svoje tajomstvo.

Šrí Shaylendra Sharma "Na pravej strane Boha"

Ďalšia kniha, ktorá si zasluhuje špeciálnu pozornosť medzi fanúšikmi jogy. Na svojich stránkach sú zhromažďované otázky študentov o umení a jeho funkciách a odpovediach na ne. Treba poznamenať, že kniha sa netýka iba jogických techník, ale aj dôležitejších tém. Z tohto dôvodu túžba preskúmať stránky tejto knihy môže byť nielen praktizujúcim jogínom, ale aj každou osobou, ktorá chce získať nový vzhľad a rozšíriť svoje obzory. "Vpravo od Boha" je kniha, ktorá vás bude robiť rozdielnym pohľadom na svet a životné prostredie a zároveň vám umožní poznať pravdu a získať chýbajúcu múdrosť.

Prem Gitama "Whisper Tantra"

V tejto knihe sa môžete naučiť magický svet tantrickej jógy, kde nie je miesto pre zbytočné dekorácie a náboženské obťažovanie. Autor napísal knihu v jednoduchom jazyku, takže nie je miesto pre frázy alebo nejakú poruchu. Táto práca sa číta v jednom dychu a mala by sa stať referenčnou knihou pre všetkých, ktorí sa, odnášaní jogou, chcú stať čoraz krásnejšími a zdravšími.

Liz Burbo "Päť zranení, ktoré sťažujú byť sami"

Kniha, ktorá je ľahko čitateľná, pretože je napísaná v jednoduchom jazyku, ale zároveň je úžasná, otvára nové horizonty pre praktizovanie všetkých štýlov jogy. Táto kniha je naplnená hlbokým filozofickým významom, umožní vám poznať seba a zlepšiť svoje zdravie. Neexistuje miesto pre negatívne vzory a stránky knihy vám povedia, ako sa postarať o fyzickú kondíciu tela, zbaviť ju iracionálnych modelov správania a chorôb.

Gita Iyengar "Jóga - šperk pre ženu"

"Jóga je šperk pre ženy" je kniha, ktorá slúži ako klasický text, ktorý zhromažďuje príbeh o tradičnej filozofii jogy a jej orientálnych koreňoch. Táto príručka bude sprievodcom pre všetkých, pretože tam sú popísané jogové pózy a všetky tradičné zložky - meditácia, pranayama (dýchacia technika) atď.

Loading...