Články

Jednoduchý make-up do školy

Dlhé sú dni, kedy sa make-up pre mladú školáčku považovala za neprijateľnú, neslušnú a nemorálnu. Dnes je normou nenápadný dizajn svetlej školy.

A väčšina moderných rodičov a vôbec prispievajú k rozvoju zručností videnia pre ich mladšie dieťa, a to najmä preto, že špeciálne kozmetické predajne predávajú hotovú kozmetiku pre mladú pleť, ktorá zahŕňa neškodné prostriedky: make-up namiesto tieňov, ružová, tónová základňa, hygienická rúž a lak klince.

Súťaž žien sa aktívne začína prejavovať už od raného veku. Dievčatá sa vždy pokúšajú ukázať individualitu a byť oveľa peknejšie ako ich rovesníci.

Najjednoduchší a cenovo najpriaznivejší spôsob, ako vyzeráte najlepšie, je zvládnuť umenie, ktoré šikovne zakrýva nedostatky a priaznivo zdôrazňuje prírodné krásy mladých dám.

Keďže dievčatá trávia väčšinu svojho času v štúdiách, dnes budeme hovoriť o školení. Taký make-up je diskrétny, ľahký, čo najbližšie k prírodnému, zdôrazňuje krásu a sviežosť mladého tváre.

Make-up teenager je nie menej umenie ako dospelý make-up, a to je dôležité, aby nerušil rovnováhu v nej. Schopnosť vyčnievať z davu a nevyzerá smiešne je najdôležitejším pravidlom.


Obsahuje zloženie školy

Make-up je dvoch typov: deň a večer. Školský make-up je nevyhnutným dňom. Bude zdôrazňovať prírodné krásy a skryť nedokonalosti mladých pleťov. Tento makeup môže byť bezpečne vykonávaný každý deň v škole. Zvážte jeho základné princípy.

koža

Kľúčom k úspešnému makeupu je správne pripravená pleť. Stáva sa to:

  • normálna;
  • suché;
  • tuk;
  • kombinovať.

Ak je pokožka na tvári suchá, mala by byť očistená kozmetickým mliekom alebo krémom.

Olejnatá a kombinovaná pleť je perfektný gél na pranie, pleťové vody, tonikum.

Potom otočte výživný krém. Mala by sa aplikovať na tvár a krk veľmi tenkou vrstvou, vyhnúť sa oblasti očí a jemne odstrániť prebytok krému v utierke.

V dospievaní je použitie tónovej štruktúry veľmi nežiaduce. Ak má koža problémové oblasti, je lepšie použiť korektor. To isté platí pre kompaktný prášok. Ak to však nemožno urobiť bez nej, mali by byť tónované látky zvolené v tóne pleti, inak tvár bude vyzerať ako maska.

Je dôležité mať na pamäti, že všetka kozmetika by mala byť vybraná v súlade s mladým vekom dospievajúcich. Za žiadnych okolností by sa nemala používať kozmetika pre zrelú pokožku, pretože to môže spôsobiť nežiaduce problémy.


Ak je pokožka tváre príliš bledá, môžete ju obnoviť červenou farbou. Dokonale vhodné svetlo ružové, broskyňové, medové odtiene matnej farby. Blush sa rozdeľuje s mäkkou načechranou kefou (najlepšie z prirodzeného napätia) smerom k chrámom a okraje sa opatrne vyťahujú.

obočie

Ak chcete dať požadovaný tvar, obočie by malo byť pravidelne vytrhávané, ale je dôležité udržať ich čo najprirodzenejšie.

Ak sa chĺpky vyliahnu, očistite ju špeciálnym štetcom a potom aplikujte špeciálny fixačný gél. Ľahko maľte obočie s ceruzkou alebo tieňom, aby zodpovedali farbe vlasov.

Príliš tmavé obočie vizuálne spôsobia, že vaša tvár vyzerá staršia, takže ju nepreháňajte.

riasy

Ak sú riasenky prirodzene dlhé a načechrané, potom nie je potrebné maľovať. Stačí stačiť štetcom a opatrne si vyčistiť. Takto oddeľujeme chĺpky od seba navzájom a dodáme dodatočný objem rias. Môžete zvlniť špeciálne pinzety, takže vzhľad bude oveľa výraznejší a hlbší.

Rieškové riasy potrebujú ľahké pohyby a nie celú dĺžku, ale približne od stredu. Nižšie sa nedotýkajte. Brunettes lepšie používať čierne riasenky, a blondínka s spravodlivou pokožkou - hnedá.

viečka

Mladé dievčatá, je žiaduce použiť tieň pastelových, neutrálnych tónov. Tmavé nie sú vhodné v školskom make-up, ale tiež vizuálne pridávajú vek. V závislosti od typu farby sú vybraté tiene.

Hnedožravé dámske fit béžovo-hnedé gama.

Zdôraznite modrým očkám lepšie odtiene šedej, bielej alebo khaki.

V prípade zelených sú najdôležitejšie ružové, olivové a broskyňové tóny. Ak šikovne používate kozmetiku, je celkom prijateľné použiť dve farby.

pery

Rúž môže byť úspešne nahradená leskom svetla a prirodzenými odtieňmi. Svetlé dievčatá sú ideálne pre karamelové, béžové farby a tie s tmavými kožkami sú lepšie použiť svetlo ružové alebo broskyňové odtiene. Glitter bude vizuálne robiť vaše pery viac čerstvé a brušné.

Nástroje na prípravu škôl: nevyhnutné minimum

Kozmetické pomôcky musia byť kvalitné, aby ste sa vyhli nesprávnemu bielenie, neprirodzené škvrny a nezrovnalostiam. Mladá dáma bude určite potrebovať kefy na nanášanie lesku na pery, červenanie, očné tiene a tónové prostriedky. Odporúča sa tiež zakúpiť pinzetu na odstránenie prebytočných vlasov a štetín na obočie.

Používanie nástrojov matky, sestry alebo priateľky je veľmi nežiaduce. Je veľmi dôležité sledovať hygienu - udržujte svoje náradie čisté, pretože zvyšky starých kozmetických prípravkov môžu na pokožku vyvolať zbytočný zápal.

V technike vykonávania školy nie je nič zložité. Každé dievča sa ľahko naučí toto jednoduché umenie. Samozrejme, najprv bude trvať dlhšie, kým sa dosiahnete požadovaný výsledok, ale čoskoro sa naučíte, ako urobiť vysokokvalitný make-up za niekoľko minút.

Make-up do školy: master class na fotografii

A pre tých mladých žiakov, ktorí chcú urobiť make-up viac slávnostné (od 1. septembra), ale nie provokatívne, navrhujeme, aby ste postupovali krok za krokom majstrovskou triedou s príkladmi na fotografii.

Krok 1. Najprv musíte očistiť pleť s krémom, zvlhčiť krémom vhodným pre svoj typ a veľkou nafúknutou kefou, aby ste ju ľahko práškovali voľným práškom.

Krok 2. Ak sú obočie tenké alebo svetlé, sú sfarbené hnedou ceruzkou a potom jemne kartáčované štetcom.

Krok 3. Čierne klasické očné linky - nie najlepšia voľba pre školu. Je lepšie použiť hnedú linku. Určite prerušovanú čiaru tesne nad rastom cilia, potom pripojte. Opatrne doplňte šípku štíhlym, tenkým "chvostom". Posledná fáza make-upu očí - riasenka. Aby ste zabránili účinkom "nožičiek pavúkov", namaľte ružičku v jednej vrstve.

Krok 4. Na jablká na lícach a starostlivo zatienené treba použiť vhodnú červenú farbu. Viditeľne obnovujú make-up a robia to prirodzenejšie.

Krok 5. Posledným dotykom je balzam alebo lesk na pery s ružovým alebo broskyňovým odtieňom.

Pamätajte si, že najdôležitejším pravidlom školy je moderovanie a minimalizmus. Nie je to nič, čo hovoria, že najlepšia kozmetika je ten, ktorý je neviditeľný.


Dúfame, že naša rada pomôže mladému dámu, dokonca aj s nenápadným make-upom, zdôrazniť najvýhodnejšie prvky jej vzhľadu, pričom si zachová svoju individualitu a mladé šarm.

Loading...