Články

Dovolenka v lete roku 2018: prehľad cien, hotelov a miestnych krás zahraničných a ruských stredísk

Pre letnú dovolenku v roku 2018 existuje veľa možností pre každý vkus a vrecko. Populárne sú ruské strediská a početné zahraničné.

Kam ísť na dovolenku v lete 2018 lacné

Z lacných zámorských letovísk si môžete vybrať Bulharsko a Čiernu Horu. Ich pláže sú označené špeciálnymi modrými vlajkami, pretože si zachovali svoju pôvodnú estetiku a šetrnosť voči životnému prostrediu. Čistota pobrežia a rekreačných miest priťahuje spoločnosti s deťmi. Výhody týchto stredísk v nízkych cenách za ubytovanie, stravu a dopravu v rámci krajiny. Tu sa stávajú častí hostia aj občania bohatých krajín ako Francúzsko, Anglicko a Nemecko.

čierna Hora

Čierna Hora láka turistov s ohromujúcou prírodou. Krajiny regiónu sú zdobené horskými jazerami, čerstvými zelenými parkami pod ochranou štátu, riečnymi kaňonmi. Mnohé serpentíny vám umožňujú prejsť na akýkoľvek bod štátu. Malebné tunely nechávajú nezabudnuteľný dojem návštevníkov Čiernej Hory. Architektúru tvoria najmä malebné malebné domy, podobné detským hračkám. Tieto pôvodné budovy sa nachádzajú priamo na pobreží a vytvárajú romantickú náladu. Na objekty cestovného ruchu sú vysoké nároky. Preto aj v hoteloch s dvoma hviezdami bude príjemné. Napríklad hotel Apartments Cetkovic bude k dispozícii pre návštevníkov iba za 26 000 rubľov na 7 nocí. Trojhviezdičkové apartmány Madra môžu byť navštívené iba za 28 000 za týždeň. Hotely so štyrmi hviezdičkami Monte Casa alebo Hotel Azimut budú mať v priemere 55 000 rubľov. A fanúšikov systému all-inclusive v hoteloch Avala Resort & Villas a Splendid Conference & Spa Resort bude musieť zaplatiť od 55 000 do 65 000 rubľov.Podľa recenzií turistov je táto krajina ideálna pre rekreáciu rusky hovoriacich hostí z dôvodu takmer absentujúcej jazykovej bariéry. Všetky pláže a turistické oblasti sú dobre udržiavané a vhodné pre návštevy pre voľný čas, ako aj pre firemné návštevy. Systém "All Inclusive" funguje slušne, ale trochu horší ako turci v tejto oblasti. Niektoré hrdzavé rezorty si stále zachovali zvyšky minulosti, ale rýchlo sa rozvíjajú a vyťahujú na všeobecnú úroveň a v dôsledku toho rastú ceny za poukážky.

Bulharsko

V Bulharsku je infraštruktúra trochu iná. Je modernejšia, čo sa najlepšie prejavuje v strediskách Sveti Vlas a Slnečné pobrežie. Tu, rovnako ako vo väčšine ostatných miestnych stredísk, vyvinula rozmanitú infraštruktúru a množstvo zábavy pre každý vkus.

V mestách Burgas a Varna môžete mať skvelý čas nakupovať. Navyše, tieto mestá majú aktívny nočný život a poteší tých, ktorí milujú kluby a diskotéky. Väčšina bulharských miest môže prekvapiť turistov s pamiatkami zachovanými od staroveku.

Let do Čiernej Hory alebo Bulharska nebude únavný, pretože krajiny sú pomerne blízko. Z miestnych letísk nie je ťažké dostať sa do bodu odpočinku. Pre dovolenku v miestnych hoteloch, v závislosti od hviezdy, budete musieť zaplatiť 14 000 až 40 000 rubľov za týždeň. Continental a Perunika za svoje tri hviezdy budú požiadané o 15 000 rubľov. Nasledujúce v klasifikácii Palm Beach na Zlatých pieskoch a Victoria Palace v Slnečnej pobreží ponúkajú odpočinok za 25 000 rubľov v podmienkach systému all-inclusive. Jeden z najpohodlnejších hotelov SOL Nessebar Palace otvára svoje dvere pre 35 000 - 40 000 rubľov.

Jedlo v miestnych hoteloch nekomplikované. Ak narazíte na miesto s vysokým komfortom, potom môžete očakávať všetky druhy nálevu. Ale všetky ostatné hotely nezkazujú svojich hostí. Jedlá v miestnych reštauráciách vracajú hostí v sovietskych časoch. Ak chcete vyskúšať niečo neobvyklé, budete musieť hľadať súkromné ​​reštaurácie v meste. V opačnom prípade všetko, čo môže turista užívať z bufetu, je niekoľko typov jednoduchých príloh, zeleninových šalátov, niekoľkých druhov ovocia a dvoch alebo troch druhov mäsa. Takéto informácie poskytujú početné prehľady turistov. V takomto prípade sa každá sekunda bude súhlasiť, že je to dosť slušná dovolenka pre vaše peniaze. Preto sa Bulharsku odporúčajú tým, ktorí hľadajú dovolenku na dovolenku a neočakávajú od neho exotické prejavy.

Kam odísť do zahraničia s neobmedzeným rozpočtom

Pre tých, ktorí sú ochotní minúť veľkú sumu na letnú dovolenku, môžete ponúknuť výlet na Cyprus. Tento ostrov je plný mýtov a legiend. Ak chcete vychutnať nádherné pláže, mali by ste navštíviť letoviská Paphos, Limassol, Protaras, Nikózia. Turisti tu čakajú nádherné služby, obrovské vína, pestré exkurzie do stredovekých pevností, starobylé kláštory, amfiteátre. Gurmáni tu môžu dopriať viac ako desať druhov syra feta, olivy všetkého druhu, baklavy, lukumády a diples dezerty. Raňajky v kaviarni tu môžu byť za 4 eurá, zatiaľ čo obedy a večere vás môžu stáť vôbec. 20. Pri výbere reštaurácie musíte byť pripravení stráviť až 25 eur na večeru.

Najlepšie hotely v Grécku Ikos Oceania, Dessole Malia Beach Hotel, Porto Carras Meliton, Pilot Beach Resort, Aldemar Royal Mare, Grecotel Creta Palace, Pláž Pallini, Semiramis Village, Mitsis Rinela Beach Resort & Spa, Hotel Atlantis, Pláž Sunshine Kréta, Azure Resort & Spa. V lacných hoteloch až do troch hviezd si môžete odpočinúť za 2 000 rubľov denne, drahšie hotely s výhodnou polohou budú stáť asi 3 000 rubľov. Pri výbere ubytovne budete musieť zaplatiť približne 1 000 rubľov denne.

Sicília si zaslúži pozornosť. Tento taliansky ostrov čaká turistov koncom jari alebo začiatkom októbra. Zvyšok roka je tu veľmi horúci. Ale tí, ktorí sa takéto extrémne bojí, môžete sem po celý rok prísť. Nezabudnite navštíviť Palermo a Montreal. Tu sa môžete ponoriť do mnohostrannej histórie krajiny navštívením námestia Piazza Armerina. Pozornosť si zaslúži starožitné vily 3. storočia a Taormina - tzv. Exotický kvet Sicílie. Toto mesto je plné zelene a panoráma na pobreží fascinuje každého. Medzi obľúbené hotely stojí za zmienku Atlantis Bay, Invito al Viaggio, Maeco Ortigia, Il Dammusino di Pantelleria, La Colombaia Di Ortigia, Cairoli, Triskeles. Odpočívaj tu v závislosti od hviezdy a miesto bude stáť 2 500 až 7 500 rubľov za deň. Ak hovoríme o výžive, potom je lacnejšie nakupovať výrobky na mnohých trhoch a varíme sa. V tomto prípade môže byť deň stanovený na 8 eur na osobu. Jedáleň v reštaurácii bude stáť v priemere asi 40 eur za dve. Ak si nepopierate kulinárske špeciality, mali by ste byť pripravení stráviť až 60 eur na osobu a deň.


Početné pláže v tejto krajine sú zastúpené v širokej škále a pre každý vkus: divoké, súkromné, domáce, piesčité a skalnaté. Pre zmenu môžete jazdiť na horskej dráhe vo vodnom parku, pozrieť sa na Butterfly House, zoologická záhrada, ísť do hlbín vody s aqualung alebo tanec na diskotéke.

Aj v lete môžete ísť do Ázie. Je pravda, že tu turista pravdepodobne nájde obdobie dažďov. Súčasne počas tohto obdobia sú ceny najnižšie. Ak sa turistov nebudú vystrašiť dlhým letom a dlhými dažďami, budú mať potešenie z výletov do svätých miest, prírody a teplých oceánskych vôd. Pre takýchto cestovateľov ponúkajú cestovné kancelárie tieto destinácie: Srí Lanka, Thajsko, Vietnam.

Dovolenka v Rusku v lete roku 2018

Soči, Anapa, Lazarevskoye, Gelendzhik, Krym, letoviská Azovského mora a ďalšie sú obzvlášť populárne medzi ruskými strediskami. Hlavné mesto turistických vlastencov preberá pobrežie Čierneho mora. Miestne strediská sú pomerne rozvinuté a vybavené. Azovské more ponúkne svojim hosťom nižšie ceny a nie tak husto obývané pláže.

Ceny za dovolenku v ruských strediskách

Odpočinok v Soči bude stáť od 40 tisíc rubľov týždenne. Ak sa výber na Anapa zotrvá, potom 7 dní pobytu v priemere bude stáť 35 tisíc. Viac ako 40 tisíc môžete tiež relaxovať v Gelendzhik alebo v jednom z stredísk na Kryme. Hotely Azovského mora v priemere budú musieť zaplatiť za týždeň odpočinku 35 tisíc rubľov.

Odpočívajte v lete roku 2018 s dieťaťom

Výlety do strediska s deťmi predstavujú určité obmedzenia pri výbere miesta. Mal by byť čo najbezpečnejší a najmodernejší z hľadiska infraštruktúry a pohodlia. Predtým, ako urobíte jasnú voľbu, musíte zistiť, či je pláž s jemným vchodom do vody v letovisku. Mal by byť čo najbližšie k miestu bydliska. Iba v tomto prípade bude voda v mori dostatočne teplá na kúpanie dieťaťa a cesta do vody a chrbta nebude mať problém.Výhodou rezortu alebo hotela bude prítomnosť animácie a detských ihrísk. Medzi turistickými destináciami pre rodiny s deťmi, Turecko bolo a zostáva nesporným favoritom. Tu je všetko zamerané na pohodlnú rodinnú dovolenku: od jedla až po detské kluby, ktoré lákajú dieťa na celý deň a umožňujú rodičom tráviť čas na ich potešenie. Väčšina miestnych hotelov má tiež vlastné vodné parky, bazény a letné aktivity pre deti každého veku.

Grécko, Egypt, Cyprus, Izrael sú vybrané na deklarovanú úroveň. Ruské strediská sa snažia vytvoriť aj tie najpohodlnejšie podmienky. Po dôkladnom preskúmaní ponúk cestovných kancelárií je možné nájsť v rámci Ruskej federácie dôstojné miesto na odpočinok s celou rodinou. Z blízkeho zahraničia na dovolenku s deťmi je vhodné Bulharsko. Tu sú podmienky celkom prijateľné. V kombinácii s nízkou cenou a ľahkou cestou, takýto rezort môže byť dobrou voľbou pre dovolenku.Každý z turistov robí ich požiadavky na letnú dovolenku. V mnohých strediskách môžete vždy vybrať ten, ktorý najlepšie spĺňa uvedené kritériá. Stačí stačiť nájsť ideálne miesto.

Loading...