Zver

Ako vytvoriť vázu s vlastnými rukami: nápady a workshopy

Len pred 10-15 rokmi, nedostatok veľkého výberu kvetinových vaní tlačil naše matky, aby vytvorili tento kus nábytku na vlastnú päsť. V priebehu kurzu boli k dispozícii ručne dostupné materiály - sklenené a plastové fľaše, akvarelové farby, farebný a neobvyklý papier.

Ako vytvoriť vázu s vlastnými rukami: nápady a workshopy

Dnes nemáme nedostatok krásnych váz rôznych veľkostí, kapacít, tvarov a materiálov. Avšak skutočnou výzdobou domu bude váza z vlastných rúk. Ponúkame niekoľko nápadov a workshopov o nezávislom vytvorení vázy, ktoré môžete ľahko zopakovať.

Master class: váza zo sklenených fliaš

Čo len tvary a veľkosti sklenených nádob nie je možné nájsť na regáloch. Ak chcete vytvoriť vázu, môžete si vybrať predajnú nádobu alebo použiť hotový kontajner z detských pyré, zakúpené džemy atď. Hlavná vec je, že má zaujímavý vzhľad a je vhodná na dekoráciu.

Sklo sa najčastejšie používa ako základ pre vytvorenie vázy s kvetmi. Perfektne drží tekutinu, ľahko sa čistí a zdobí. Plastové obaly sa považujú za bezpečnejšie a hospodárnejšie. To je spolu so sklom vynikajúci základ pre realizáciu tých najodvážnejších tvorivých nápadov.

Na vytvorenie vázy potrebujeme:

 • malé sklenené nádoby
 • hladký alebo vlnitý papier rôznych farieb
 • PVA lepidlo
 • nožnice

Vlnitý papier bude hlavným prvkom výzdoby budúcej vázy. Nakrájajte ho na pásy o šírke 3-5 cm a vytvorte z nich kvety. Vystrihnúť listy a stonky zelenej papiera.

Ak chcete pokryť povrch skla, ozdobte ho pásikmi papiera s okrajom. Môžete použiť niekoľko podobných farieb alebo naopak vytvoriť viacfarebnú zmes niekoľkých protiľahlých farieb. Prilepte varené kvety a letáky na hornú časť základne.

Môžu tu byť aj viaceré možnosti:

 • vytvorte kvetinové usporiadanie na prednej strane vázy
 • rozdeľte kvety cez všetky zdobené povrchy

Voľba závisí len od vašich preferencií a množstva materiálu.

Hlavná trieda: váza z kartónovej rúry

Váza vyrobená z lepenky je nádherný stánok pre umelé kvety. Ak chcete urobiť o niečo dlhšie ako predchádzajúca verzia, ale tento článok vyzerá oveľa krajšie. V dôsledku toho získate štýlovú vázu, ktorá sa vzhľad nebude líšiť od porcelánových nádob.

Na vytvorenie vázy budete potrebovať:

 • kartónovej rúrky - môžete nájsť v akomkoľvek železničiarskom obchode, kde budete mať požadovanú dĺžku a priemer
 • PVA lepidlo
 • staré noviny
 • fixátor na nechty
 • farby

Odstráňte požadovanú dĺžku lepenkovej trubice stôl alebo nožom na papier. Pripevnite ho k kusu lepenky, kruhovú základňu tužkou a vyrežte výsledný kruh. Prilepte dno k lepenkovej trubici pomocou superlepiaceho lepidla.

Teraz začína najviac časovo náročná práca - tvorba šperkov pre vázu z papiera. Strieľajte staré noviny na prúžky, preložte pásy na polovicu a rozotrite ich na role. Pripojte špičky papiera pomocou superlepiaceho alebo bieleho lepidla. Prilepte hotovú výzdobu na povrch lepenkovej trubice pomocou lepidla PVA, ktoré sú tesne proti sebe.

Medzery vytvorené medzi valcami môžu byť naplnené perličkami alebo gombíkmi. Ak nie je k dispozícii žiadny dekoratívny materiál, môžete použiť bežné fazule vložením do prázdnych priestorov medzi papierom.

Začneme maľovať vázu. Ak to chcete urobiť, je lepšie použiť silný kvaš alebo farbu z aerosólových plechoviek. Nechajte farbu úplne vysušiť.

Keď je hlavná farba úplne suchá, je možné dekorovať vázy s akýmikoľvek inými dekoratívnymi prvkami, napríklad aby ste vytvorili srdcia valcov s korálkami alebo jasnými tlačidlami.

Skvelá sklenená váza: podrobný sprievodca

Rôzne ozdobné farby a iné nátery vám umožňujú rýchlo vytvoriť krásnu vázu z obyčajnej sklenenej nádoby. V našej materskej triede budeme používať trblietky a trblietky. Vytvorená váza sa dokonale hodí do slávnostnej atmosféry alebo bude vynikajúcou dekoráciou obývacej izby.

Na vytvorenie vázy budete potrebovať:

 • sklenená nádoba
 • čisté lepidlo
 • lesk alebo lesk

1. Vezmite si vhodnú sklenenú váhu a dôkladne ju očistite čistiacim prostriedkom obsahujúcim alkohol. Vďaka tomuto ošetreniu odmasťujete sklo, čo umožní, aby bol gél rovnomernejší na jeho povrchu.

2. Pomocou konštrukčnej pásky s priemerom 3 až 5 centimetrov aplikujte abstraktné pásiky na povrch vázy. Môžu byť úplne ploché alebo diagonálne.

3. Umiestnite na pohodlný povrch akrylovú farbu alebo gél na modelovanie a pridajte malé množstvo trblietky. Pomocou špongie položte gél na povrch vázy s patinovaním.

4. Po narezaní vázy odstráňte škót, inak sa bude držať gélu a bude ťažké ho oddeliť od skla.

5. Ak chcete pridať dodatočné dekorácie do výzdoby vázy, použite priehľadný gél, ktorý drží malé korálky a gombíky pevnejšie ako lepiaca pištoľ.

Na tomto vázy dekor s glitterom a modelovacími gélmi možno považovať za kompletné. Pokiaľ je to žiaduce, môžete zakryť hotovú váhu s konečnou vrstvou číreho laku alebo gélu, ktoré bude farby viac nasýtené a svetlejšie.Dekorácia akrylovej farby vázy

Použitie farieb môže drasticky zmeniť sklenené nádoby, ktoré sú na prvý pohľad nekomplikované a premeniť ich na elegantnú a krásnu vázu na kvetinu.

Akvarely a gvaš sú slabo pripevnené k povrchu skla, takže pruhy a priehľadné medzery. Preto používajte hrubé akrylátové farby, ktoré ľahko ľahko ukladajú a sušia rýchlo, nanášajte farby v rozprašovacích plechovkách, ktoré zaisťujú rovnomerné nanášanie.

Najprv zakryte sklenenú nádobu so základnou farbou, ktorá úplne vyplní priehľadný povrch. Potom môžete pokračovať v najkreatívnejšom procese - maľovanie vázy. Ako ozdoby môžete použiť abstraktné vzory, srdcia a dokonca aj nápisy.

Ak nemáte umelecké schopnosti, použite šablóny. Naneste ich na povrch nádoby a postriekajte farbou. Nesnažte sa sprejovať príliš veľa kvapaliny, inak sa vzor roztiahne a zničí celý dizajn.

Sklenená váza s dekoráciou ľanu

Každá ihlica je vrece so zvyškami tkaniny, čo je škoda hodiť. "Možno prídu vhod," hovoríme, naša materská trieda je takýto prípad. Na vytvorenie vázy potrebujeme kúsky látok, ktoré zdobia sklenené alebo plastové fľaše.

Na upevnenie materiálu použite montážne lepidlo alebo lepidlo. Taký fixátor sa nepriepustí vodou a pevne ho lepí na povrch plechovky. V priebehu práce pevne zatlačte tkaninu na sklenené alebo plastové nádoby, inak po vysušení sklzne.

Vázy zdobené čipkou vyzerajú veľmi citlivo, okrem toho používajte kúsky strún, ktoré z nich robia uzly alebo luky.

Ručná váza sa nedá porovnať s možnosťou nákupu. Bude mať osobitnú hodnotu a stane sa dôležitým atribútom slávnostných udalostí. Ak chcete, aby vaša milovaná vás čo najčastejšie potešila nádhernými kyticami, pripravte pre tieto udalosti krásnu vázu.

Loading...