Články

Kombinácia estetiky a komfortu - vyberte panely a maľby v kuchyni

Ak chcete urobiť kuchynský priestor skutočne domestikovaný a pohodlný sa ľahko ukáže pomocou rôznych obrázkov. Vytváranie stien umeleckých skladieb, môžete vytvoriť jedinečnú atmosféru. V takej kuchyni bude príjemné byť s celou rodinou, usporiadať stretnutia s priateľmi, pripraviť sa na oslavy.

Jasné modulárne obrazy v kuchyni

Obzvlášť populárne sú v súčasnosti také umelecké skladby. Umožňujú urobiť akýkoľvek obrázok, kreslenie, fotografickú koláž náročnejšou a originálnou. Pre moderný kuchynský interiér sú takéto výrobky dôležité a upútajú pozornosť.

Triptychy a polyptychy pre kuchyňu môžu mať rôzne tvary a veľkosti. Obrázky sa pohybujú od zátiší a exotických jedál až po surrealistické výkresy. Hlavné črty interiérového dizajnu s podobnými obrazmi:
1. Relevantné pre kuchynské priestory sú považované za neutrálne odtiene.
2. Hromadné, ťažké rámy budú nevhodné, čo vytvára nepohodlie.
3. Pridajte sklenené modulárne obrázky do interiéru.

Psychológovia odporúčajú mať v kuchyni modulárne obrázky s obrazmi šťavnatých, ústami umývaných pokrmov. Tento prístup vytvára relaxačnú atmosféru, ideálnu pre stravovanie.

Moderný dekor: obrazy pre kuchyňu na stenu

Je dôležité správne vybrať obrazy, ktorými môžete zdobiť kuchyňu. Existuje veľa dizajnových trikov a trikov, ktoré vám pomôžu pochopiť komplikovanosť zdobenia stien.

Počas interiéru je potrebné vziať do úvahy množstvo odtieňov, ktoré môžu ovplyvniť celkový vzhľad miestnosti. Je potrebné pamätať na niektoré pravidlá:
• Paleta farieb a dej by mali byť v súlade s celkovým štýlom interiéru.
• Musia sa dodržiavať zásady rovnováhy - najčastejšie je umiestnený jasnejší a väčší obrázok.
• Kompozícia by mala byť jednotná v štýle kresieb, farebná schéma, sémantický význam.
• Umiestnenie obrázkov môže byť vertikálne a horizontálne - sú najčastejšie usporiadané v riadkoch.
• Umývajte obrazy na dobre osvetlených miestach, ale nie na priamom slnečnom svetle.

Je žiaduce, aby forma obrazov a konštrukcia rámov pre nich bola rovnaká. Napriek tomu, že pomocou obrazov rôznych foriem môžete vytvoriť originálne skladby. Ak chcete vytvoriť uvoľnené a jednoduché prostredie, môžete zavesiť obrázky chaotickým spôsobom.

Návrhové riešenie: Ktorý obraz visí v kuchyni?

Na základe širokej škály obrazov môže dizajn stien v kuchyni uspokojiť najkvapavější vkus. Voľba môže byť spôsobená špecifickým štýlom, vlastnosťami miestnosti, osobnými preferenciami hostiteľa domu.

Obrazy do kuchyne sa zakúpia v hotovej podobe, vyrobené na objednávku alebo vyrobené vlastnými rukami. Môžete zavesiť na stenu v kuchyni:
1) fotografie a koláže;
2) výtlačky a tapisérie;
3) tlač výrobkov;
4) štýlové reprodukcie;
5) maľované jedlá;
6) modulárne obrázky;
7) beadwork.

Pre izby s nízkymi stropmi sa odporúča vybrať vertikálne obrazy alebo panely. Široké steny a veľké plochy naznačujú prítomnosť horizontálnych obrazov. Odtiene, obrázky by mali byť jasné, šťavnaté, atraktívne. Pri výbere konkrétnych výkresov je dôležité brať do úvahy preferencie všetkých členov rodiny.

Dosky maľované na stenách kuchyne boli obľúbené v rôznych časoch. Je potrebné vyberať podobné výrobky so zreteľom na všeobecný štýl a mať ich symetricky. Pôvodné striedanie dosiek okrúhlych a štvorcových tvarov. Obrázky sú obrázky hotových jedál, atraktívne ovocie a zelenina, nápoje a korenie. Amatérskych zberateľov často prináša tabuľky s obrázkami rôznych miest, ktoré cestujú do rôznych miest počas prázdnin alebo služobných ciest. Sú tiež umiestnené na stenách kuchyne.

Kreatívny prístup k kuchyni - stolovanie

Chcete sa cítiť ako skutočný čarodejník? Moderní vynálezcovia s tým pomôžu - s rýchlym pohybom zápästia sa obyčajný stôl pre nenápadné jedlá a čajové párty môže premeniť na stenu. Tento formát je ideálny pre malé priestory alebo priestory pre kuchyňu.
Hlavnými výhodami originálneho produktu je multifunkčný, všestranný, štýlový dizajn. Integrovaný rám, ktorý rámuje obraz alebo portrét, ak je to potrebné, sa úspešne premenil na podporu. A obrátená strana obrázka sa stáva pevnou a spoľahlivou stolovou doskou. Ukazuje sa, že obraz "vyzerá" nadol bez toho, aby bol vystavený mechanickému stresu a znečisteniu.

Obrazy v kuchyni v štýle populárnych trendov

Na dekoráciu modernej kuchyne pomocou suvenírov, kuchynských doplnkov a textílií, kvetinových usporiadaní a obrazov. Varianty modernej maľby môžu byť reprezentované pomerne širokým rozsahom.

Prvok pôvodnej výzdoby môže byť koláž, fotografia, kresba alebo plnohodnotná reprodukcia. Je potrebné správne kombinovať vybraný štýl a umelecké prvky:
• Pre klasický interiér bude najlepšou voľbou olejomaľba a krajina.
• Moderné štýly (škandinávsky, modernizmus) budú slušným základom pre fotografie a obrazy v čiernej a bielej podobe.
• Izby v štýle Provence môžu byť adekvátne zdobené jasnými krajinami a kvetinovými výtlačkami.
• Vysokokvalitný štýl je charakterizovaný obrazmi s jasnými geometrickými tvarmi, "studené" farby sú čierne, sivé a modré.
• Smerovanie art deco, v ktorom môže zdobiť kuchyňu, bude vyžadovať reprodukciu obrazov Picasso a Dali.


Na dizajn kuchynského priestoru môžete používať obrázky natreté profesionálnymi farbami. Prvky výzdoby v tomto prípade môžu byť vytvorené vo forme jedinečných náčrtov, neopatrných náčrtov alebo vysoko kvalitných imitácií detských kresieb.