Interiér

Poschodové postele pre deti a batoľatá

Vytvorenie funkčnej miestnosti, kde bude žiť niekoľko detí, nie je ľahká úloha. Koniec koncov, musíte správne usporiadať priestor pre zábavu, štúdium, skladovanie a, samozrejme, vytvoriť posteľ. V tomto prípade je poschodová posteľ ideálnym riešením. Je však stále dôležité zvážiť nielen odporúčania projektanta, ale aj vypočuť si želania najmenších domácností.

Pravidlá výberu poschodovej postele

Výber poschodovej postele je veľký problém. Koniec koncov je potrebné brať do úvahy nielen vonkajšie prvky, ale aj iné nuansy. Hovorme o tom podrobnejšie.

Samozrejme, najprv musíte premýšľať o bezpečnosti postele. Za týmto účelom vezmite do úvahy vek každého dieťaťa. Napríklad pre malé deti je veľmi dôležité, aby nohy lôžka boli pomerne široké a zároveň stabilné. Nezabudnite, že sú ochrannými nárazníkmi v hornej vrstve, pretože to ochráni pred pádom.

Pokiaľ ide o schody, je najlepšie vybrať možnosť so širokými krokmi. Z tohto dôvodu môže dieťa ľahko dať väčšinu nohy na ne, čo znižuje riziko kĺzania. Upozorňujeme tiež, že rebrík je pripevnený k samotnej posteli. Ak tomu tak nie je, odporúčame vám kontaktovať špecialistu, ktorý urobí bezpečné uchytenie.

Zvláštnu pozornosť treba venovať výške lôžka. Pri výbere by mala vždy brať do úvahy rast dieťaťa. Pre najmenšie, môžete zdvihnúť posteľ tak, aby postele sú nízke. Ak je vek detí iný, vyberte najlepšiu možnosť, aby staršie dieťa nie je malé.

Je tiež potrebné zvážiť funkčnosť, ak miestnosť nie je príliš veľká veľkosť. To znamená, vyberte posteľ so vstavanými zásuvkami. Môžu byť použité na uskladnenie oblečenia alebo hračiek bez toho, aby ste museli využiť voľný priestor.

A samozrejme, dôležitým faktorom pri výbere poschodovej postele je dizajn. Existuje široká škála modelov, medzi ktorými sú jednoduché a stručné výrobky, masívne návrhy a dokonca aj postele v štýle slávnych karikatúr. Odporúčame, aby ste so svojimi deťmi vopred diskutovali o svojich farebných riešeniach a nezabudnite na to pri nákupe.

Poschodová posteľ: farebný roztok

Pri zdobení interiéru detskej izby je potrebné vziať do úvahy pohlavie detí, ich vek a osobné preferencie. To všetko vám umožní vybrať si perfektnú možnosť, ktorá osloví každé dieťa a nebude v rozpore s jeho záujmami.

Dievčenskú miestnosť

V mladom veku sú dievčatá veľmi jemné a tvorivé, čo znamená, že by mali mať možnosť vyjadriť sa. Preto psychológovia navrhujú zdobenie miestnosti v jasných pastelových farbách.

Z tohto dôvodu bude vytvorený pocit čistoty a sviežosti v miestnosti. Okrem toho môžete zdobiť jasné záclony, stoličky a ďalšie príslušenstvo ako akcenty. A v závislosti na sezóne alebo nálade, pravidelne ich meniť.

Izba pre chlapcov

V malom veku sú chlapci veľmi aktívni, aktívni a vždy sa usilujú o dobrodružstvo. Z tohto dôvodu odporúčame, aby bola miestnosť tematicky zameraná. Napríklad s dôrazom na automobily, športové koníčky, cestovanie alebo karikatúry. Vo všeobecnosti to, na čo skutočne závislí.

Izby sú veľmi pekné v námornom štýle. Najmä ak dôkladne zvážite návrh a pridajte potrebné detaily. Napríklad posteľ v podobe kabíny alebo s lanovým výzdobou vyzerá úžasne. Chlapci určite budú takýmto rozhodnutím potešení a budú šťastne tráviť čas vo svojej izbe.

Izba pre heterosexuálne deti

V tomto prípade je najlepšie vytvoriť neutrálny dizajn, ktorý bude mať každé dieťa pocit pohodlia. Pozrite sa na lôžka v tichom tieni, ale vyberte si posteľnú bielizeň, aby vyhovovala všetkým záujmom. To vám umožní zariadiť posteľ s prihliadnutím na osobné preferencie.

Izba pre dospievajúcich

Ak sa chystáte vybaviť miestnosť pre teenagerov, určite počúvajte ich názor. Faktom je, že v mladšom veku detí rodičia často rozhodujú o dizajne miestnosti. Ale v staršom veku sa názory môžu rozchádzať a deti pravdepodobne majú nápady na to, ako by chceli vidieť svoj priestor.

Napríklad poschodová posteľ v jednoduchom a stručnom prevedení bez zložitých vzorov vyzerá veľmi štýlovo. Kvôli tomu bude miestnosť mať dostatok voľného priestoru, ktorý môže byť použitý podľa vášho uváženia.

V pubertovom období sú deti veľmi často závislé na hudbe alebo sledovaní filmov. To ich môže tlačiť na vytvorenie miestnosti v tmavých odtieňoch s rôznymi plagátmi a inými ozdobnými predmetmi. Snažte sa im zabrániť a pomôžte vytvoriť niečo naozaj zaujímavé a nezvyčajné.

Poschodové postele: zaujímavé nápady

Zaujímavá konštrukčná možnosť pre detskú izbu s poschodovou posteľou je trochu ako ilustrácia z filmu. V takejto miestnosti chlapci a dievčatá určite chcú byť v nej.

Malé záclony ako dekor palandy vyzerajú celkom zaujímavé. Navyše, na ich náklady, každé dieťa bude môcť odísť do svojho vlastného priestoru, len aby snívalo alebo čítalo knihu.

Štýlové vyzerajúce poschodové postele neobvyklého tvaru. Deti a ich priatelia budú s touto myšlienkou potešení.

Nedávno sa stalo veľmi dôležité používanie drevených paliet. Z nich môžete doslova urobiť všetko a dokonca detskú poschodovú posteľ! Vyzerá to naozaj jedinečné.

Obmedzený dizajn miestnosti a lôžok je ideálny pre súdržných chlapcov v období dospievania.

Poschodová posteľ pravdepodobne nikdy nezmizne. Koniec koncov, správna možnosť je ideálna pre váš interiér. Štýlové a neobvyklé postele môžu byť prízvuk v jasnom, jednobarevnom dizajne miestnosti.

A ako si zorganizoval posteľ pre deti?

Loading...