Svet

Top 10 najnebezpečnejších hmyzu na svete

Na prvý pohľad, hmyz, ktorý je malý v porovnaní s ľuďmi, nemôže spôsobiť ujmu. Toto tvrdenie je však chybné a dokonca nebezpečné. Vo svete existuje veľa zástupcov radu hmyzu, ktoré spôsobujú vážne poškodenie ľudského zdravia a niekedy dokonca aj život.

Aby sa zabránilo nepríjemnému zoznámeniu sa s nimi, je potrebné v neprítomnosti zoznámiť sa s niektorými špecifickými črtami najnebezpečnejšieho hmyzu.

Top 10 najnebezpečnejších hmyzu na svete pre ľudí

Matitelia požiaru

Tieto zvieratá páchajú svojho páchateľa jedom. Účinok takejto lézie je podobný závažnému popáleniu. Uhryznutie požiaru mravca vo väčšine prípadov spôsobuje silnú alergickú reakciu. Tento hmyz žije hlavne v USA. Okrem poškodenia zdravia mravce spôsobujú škody na majetku. Zničí elektroinštaláciu, klimatizáciu, semafory. Môžu jesť húsenice, brouky a dokonca aj novonarodené mláďatá.

roztoč

Medzi pavúčikmi sú roztoče najpočetnejšou skupinou. Niektoré druhy sú mikroskopické a neviditeľné pre ľudské oko. Žijú v kobercoch, na čalúnení pohovky a môžu spôsobiť alergie u citlivých ľudí.

Väčšie bytosti žijú v prírode. Lovia zvieratá a ľudí, kŕmia ich krvou. Zuby takého kliešťa je ťažké cítiť. Dôsledky však môžu byť hmatateľné. Infikovaní jedinci môžu odškodniť obeť s Lyme chorobou a dokonca s encefalitídou. Pri absencii náležitej liečby môže choroba dokonca spôsobiť smrť.

karakurt

Stejný pavúk alebo karakurt je ďalším zástupcom pavúkov. Jedovaté zviera patrí do rodu čiernej vdovy. Jasné telo pavúka sa k nemu dotýka, ale myšlienka na to by sa mala okamžite odstrániť. Jeden karakurt je 15 krát silnejší než jed z chřestýška. Táto látka je zaradená medzi najnebezpečnejšie jedy na Zemi.

V tomto prípade má pavúk malú veľkosť 4 až 20 mm. Dospelí môžu zmeniť svoju farbu na úplne čiernu s odtieňom. Najnebezpečnejšie sú mladé farebné ženy. Dospelé zvieratá, najmä muži, sú pre človeka takmer neškodné.

Lon

V Južnej Amerike žije hmyz Lonomy. Táto krása môže ľahko zabiť osobu. Housenka tohto druhu emituje nebezpečné toxíny. Jasná farba umožnila miestnym obyvateľom, aby nazvali zviera "lenivého klaunu". Dotknutie sa na húsenicu nakoniec spôsobí zlyhanie obličiek obete. Veľké množstvo jedu v krvi vyvoláva okamžitú mŕtvicu. Každým rokom sa stali obeťami húsenice až 30 ľudí.

Tiger včely

V Ázii žije najväčší sršnok na svete. Dĺžka jeho tela môže dosiahnuť 5 cm s rozpätím krídiel 7,5 cm. Toto monštrum je agresívne a najprv napadne obeť. Včela môže uhryznúť silnými čeľusťami alebo žihadlom s bodnutím 6 mm, čo je pre hmyz obrovské. Prostredníctvom bodnutia v tele obete vstúpi do jedu, ktorý spaľuje mäso. Bolesť takéhoto zhryznutia je strašná. Najviac nepríjemné je, že krajania sa môžu stať obeťami útoku: tigerová včelina žije na primorskom území. Každoročne sú obeťami tohto stvorenia až 70 ľudí.

Androktonus

Afrika je chovným priestorom pre všetky druhy nebezpečných tvorov. Aj tu žije najnebezpečnejší poddruh škorpióna. Dĺžka zvieraťa je asi 10 cm a jeho jed už obsahuje veľké množstvo neurotoxínu. Každý rok sa miestni obyvatelia stali obeťami hmyzu.

Ant guľka

V Južnej Amerike žijú kolónie iného nebezpečného druhu mravcov. Ich domovy sa nachádzajú na stromoch. Cieľom prístupu cudzinca sa mravce pripravujú na útok. Práve skočia na hlavu nič netušiacich nezvaných hostí. Úžasný fakt - tieto zvieratá môžu kričať. Zvuk, podobne ako ostrý pípanie, má slúžiť na pomoc od susedov.

Jed z týchto hmyzu je dosť jedovatý a bodnutie je dlhé a silné. Hovorí sa, že kousanie mravca sa dá porovnať so strelnou ranou. Z toho vyplýva neobvyklé meno. Miestni obyvatelia hovoria, že po uhryznutí obeť trpí bolesťou presne 24 hodín.

Africké včely

Vonkajšie, afrodizované včely sa nelíšia od bežných. Ich jediný rozdiel v superagresívnom správaní. Okamžite napadnú neopatrne blížiace sa osoby alebo zviera a prenasledujú to pár kilometrov.

Je prekvapujúce, že tieto príšery priniesli muža menom Warwick Kerr. Jeho cieľ je ťažké definovať. Tieto zvieratá môžu prežiť nielen v džungli, ale aj v púšti a zabiť desiatky ľudí ročne. V priebehu času včely zachytávajú všetky nové územia, čo je samo o sebe nepríjemné.

Vojenskí vojaci mravce

Mravce boli opäť v zozname najnebezpečnejších zvierat. Tento druh žije v Amazonii, v Ázii a Afrike. Najnebezpečnejším a najviac agresívnym z nich sú veľké osoby dlhé až 3 cm, sú slepé a sú obeťami všetkých predstaviteľov fauny bez ohľadu na veľkosť. Ant kolónie sú obrovské. Vždy sa pohybujú a nikdy na jednom mieste nezostávajú dlho.

Hlavnou zbraňou mravcov sú silné čeľuste. Ohnúť cez kožu zvieraťa a vyliezť dovnútra. Priemerná kolónia na týždeň môže pohltiť slona.

veľká mucha

Existuje mnoho odrôd gadfly. Každá z nich je zvyčajne viazaná na jeden typ zvieraťa: ovce, kone, krava. Existuje ľudská gadfly. Nebezpečenstvo tohto hmyzu spočíva v tom, že pre reprodukciu je potrebné pestovať larvu. Umiesti embryo do tela budúceho nosiča a larva sa pohltí mäsom nového hostiteľa.

Gadfly ľudského typu kladie vajcia na malý lietajúci hmyz, ktorý neskôr môže pristáť na ľudí. Na pokožke vylejú vajíčka a prenikajú do tela. Bohužiaľ, kým larva nedosiahne veľké rozmery, je takmer nemožné si všimnúť.

Top 5 nebezpečných hmyzu v Rusku

Môžete sa ubezpečiť, že takmer všetok hmyz zo zoznamu je vo vzdialených krajinách. Ale naše hodnotenie bolo vykonané tak, aby upokojiť ostražitosť, ale zamerať sa na možné nebezpečenstvo. V Rusku je tiež potrebné dávať pozor.

Môžete začať s švábmi, ktoré pre niektorých sú známi susedmi. Zároveň je najjednoduchší Prusac nosičom mnohých infekčných ochorení, ako je dyzentéria, záškrt a iné. Okrem toho, pohybujú sa v špinavých pivniciach a verandách, červenoprsé šváby prinášajú na svoje telo vajcia rôznych parazitov, ktoré sú potom rovnomerne rozložené v obytných štvrtiach.

Aj v Rusku existujú vyššie opísané mravce-guľky. Jednoduché mravce ako šváby šíria všetky druhy infekcií, takže by ste nemali podceňovať hrozbu.

Ďalším nenápadným susedom ľudí sú blchy. Zhryznutie zvieraťa je dosť bolestivé, môže spôsobiť alergie. Okrem toho, blchy nesú všetky druhy parazitov, ako je pásomnice a Bartonella choroba. Hmyz sa veľmi rýchlo chová, často uhryzne a dostane sa do domu nielen so zvieratami, ale aj na podrážke topánky.

Moshkary alebo hrbatky, ktoré sú menšie ako 5 mm, nie sú tak neškodné, ako sa zdajú. Agresívne zaútočia na ľudí a zvieratá, čo spôsobuje opuch jedu na mieste uhryznutia. Niekedy alergický na uhryznutie komárov sa prejavuje v neznesiteľnom svrbení a teplote 40 stupňov. Ak ste museli vysporiadať s hrudníkmi v tundry, potom musíte byť pripravení na mor, tularemiu a iné hrozné ochorenia.

A na občerstvenie, komáre, ktoré nielenže niesli v noci svoje škrípanie, ale na svoje telo tiež nechávajú značne bolestivé známky. Komárci na malárii každoročne tvrdia, že najviac ľudské životy sú najnebezpečnejšími zvieratami na Zemi a sú podľa štatistík. Komáre majú maláriu, žltú horúčku, horúčku dengue, encefalitídu, horúčku Zika a oveľa viac. Len malária trvá až 200 000 životov ročne. Bohužiaľ, Rusko chránila 10 druhov komárov anophelov. Žijú pohodlne v európskej časti Ruskej federácie a na západnej Sibíri.Hodnotenie sa ukázalo ako pomerne nepríjemné, ale jeho hlavnou úlohou je chrániť čitateľov pred rizikami spojenými s kontaktom s voľne žijúcimi zvieratami.

Loading...