Krása

Krížové tetovanie: náčrty a význam tetovania, 70 nápadov na fotografovanie

Zdá sa, že jednoduchá geometrická postava pozostávajúca z prekrížených línií má neuveriteľne dôležitý a posvätný význam v mnohých kultúrach a náboženstvách. Kríž je považovaný za atribút mnohých nezmieriteľných náboženských a duchovných praktík na celom svete.

Význam kríža sa líši podľa kultúry národov. V niektorých je to zosobnenie kozmickej jednoty protikladov smerujúcich do 4 smerov sveta, symbol štyroch prvkov a štyroch ročných období. Podľa legendy je priesečníkom miesto narodenia všetkých vekov vo vesmíre.

Tattoo Cross: Príbeh symbolu

V mnohých starých kultúrach bol kríž považovaný za symbol mužského a ženského. Kelti ho uctievali ako znamenie viery a nekonečnej viery. Vo východnej mytológii kríž symbolizoval štyri smery sveta a bol to atribút boha Ra.

Medzi kresťanmi má kríž špeciálnu nedotknuteľnú hodnotu. Má hlboký náboženský význam, pripomína ľuďom Boha a jeho vykorisťovaniu, uskutočnenú v záujme ľudstva. Tetovanie má tiež význam kríža, ktorý človek nesie po celý život.

V dnešnom svete nie je potrebné byť hlboko náboženskou osobou, aby sme na telo priložili krížové tetovanie. Ide o symbol s viacerými hodnotami, ktorý môže mať úplne odlišné významy v závislosti od krajiny pobytu, viery a dokonca od veku osoby.

Kríž v mnohých náčrtoch je hlavným prvkom. Každý môže pridať ďalšie podrobnosti - kvety, nápisy, čierne kostičky atď., Ktoré robia z tetovania menej náboženské a sekulárnejšie.

Tetovanie s krížom: variácie symbolov

Existuje niekoľko typov kríža, z ktorých každý má špeciálny význam:

  • Ankh - kríž, ktorý prišiel k nám z kultúry starovekého Egypta, kde symbolizoval "kľúč k životu". Skutočný význam tohto symbolu ešte nie je úplne pochopený. Podľa archeologických nálezov bol Ankh považovaný za symbol večného života, múdrosti a znovuzrodenia.

  • Svastika - symbol, ktorý je teraz zakázaný, bol považovaný za talisman starých Slovanov. Dali ho na oblečenie, zbrane, steny chrámov a obydlí a verili, že im poskytne ochranu, šťastie a stvorenie, životnú energiu a radosť.

  • Božie ruky sú symbolom, ktorý nám prišiel z kultúry Przeworsk IV. Storočia. Dnes ju používajú niektoré neo-pohanské združenia, ale v umení tetovania predstavuje čisto estetickú hodnotu. Spectacular complex cross perfektne zapadajú do pozemkov venovaných mýtickým bojom, keltským mytológiám a starodávnym kultúram.

  • Katolícky kríž - lepšie známy ako latinský, pozostáva z dvoch kolmých čiar. Tento symbol označil zamestnancov boha Apolla.

  • Pravoslávny - tvar kríža je spojený s popravou Ježiša Krista.

  • Kelt - kríž vpísaný do kruhu s lúčmi vychádzajúcimi z nej je považovaný za symbol keltského kresťanstva.

Tetovací kríž pre dievčatá: obľúbené náčrty a tipy na výber

Predpokladá sa, že tetovanie vo forme kríža je aplikované veľmi náboženskými a bolestivými dievčatami. Čiastočne je to pravda, tento symbol slúži ako doplnková ochrana pre ne. Častejšie kríž symbolizuje kresťanské základy, ktoré ženu dodržiava, a čistú čistotu dievčaťa.

Tetovací kríž pre mužov: náčrty a ich význam

Existuje toľko odrôd krížencov, že je ťažké jasne povedať, čo znamená to, že tento alebo ten obraz je, najmä pokiaľ ide o mužov. Symbol môže znamenať pevné kresťanské presvedčenie, ako aj pripisovať sa rytierskej triede.

Mnohí muži, ktorí dali na tetovanie kríž, sú vo všeobecnosti ateisti a nemajú nič spoločné s kresťanstvom. V závislosti od typu kríža môže tetovanie znamenať osud a "kríž", ktoré človek nesie po celý život, utrpenie, česť a šľachta, silu, spojenie s Bohom, duchovný rozvoj, nesmrteľnosť a večnosť.

Tetovaný kríž: umiestnenie na tele

Kríž je všestranný dizajn, ktorý vyzerá dobre na ľubovoľnej časti tela. Umiestnenie tetovania môže poskytnúť ďalší náznak významu obrazu a povedať o skrytých zámeroch osoby.

Kríž na ruke je symbolom sily a trpezlivosti. Pre takého človeka je čest prvoradá, takže ak vidíte osobu s krížom na zápästiach, ramenách alebo predlaktia, viete, že je veľmi citlivý na svoju osobu a nedovolí nikomu, aby poškodil svoju dôstojnosť.

Kríž na chrbte je symbolom "kríža", ktorý človek musí nosiť na ramenách. Takáto osoba nechce nasledovať stereotypy a očakávania iných. On sám uprednostňuje, aby si vybral svoj vlastný osud a bol zodpovedný za svoje rozhodnutia.

Kríž na krku je symbolom pokory pred osudom.

Krížik na prst - symbolizuje pamäť a smútok zomrelého.

Kríž na hrudi je výber ľudí, pre ktorých sa tento symbol považuje za rozhodujúci v živote. Toto je znak hlboko náboženského človeka, ktorý je ťažké zviesť.

Krížik pešo - symbol nemal v tejto časti veľa význam. Ide o mimoriadne dekoratívne tetovanie, ktoré môže byť pripomienkou významnej udalosti alebo dátumu.

Krížové tetovanie: väzenský význam

Pokiaľ ide o náčrty s krížom, buďte opatrní, pretože tento symbol často používajú väzni. Kríž pre nich je považovaný za symbol veriaceho, ale často je to ten, kto označuje číslo "chodca".

Tetovanie s krížom na chrbte vo väzení nadobúda úplne iný význam a symbolizuje "negatívny", teda negatívny postoj k režimu. Predpokladá sa, že takýto odsúdený má odvahu, odbojnosť a silnú vôľu.

Krížové tetovanie a náboženstvo

História kríža ako symbolu pochádza z mnohých tisícročí, takže by ste ho nemali považovať len za náboženské znamenie. Od staroveku sa kríž považoval za symbol plný pozitívnej energie. V mnohých kultúrach bol považovaný za talismana proti nešťastiu a zlým silám.

Moderné tetovanie nemusia nevyhnutne mať skrytý význam. Náčrtky bohato zdobené vetvičkami, nápismi a stuhami sú už zaujímavým pozemkom na tetovanie. Zdôraznite, že tetovanie môže používať miesto.

Inými slovami, tetovanie s krížikom bude mať hodnotu, ktorú si do toho vložil sám. Ale v každom prípade, takýto obraz na tele sa stane pre vás ďalším talismanom, ktorý bude vždy s vami.

Loading...