Články

Hladké prechody a kontrasty v manikúre s gradientom

Jeden z najpopulárnejších typov dekoratívnej manikúry pre niekoľko ročných období je technika s gradientom alebo ombre. Hladké prechody a harmonické farebné kombinácie robia manikúru neuveriteľne okázalou a originálnou. Dámy akéhokoľvek veku si vyberú túto techniku ​​pre seba, pretože správne zvolená kombinácia odtieňov umožňuje vstup do takejto manikúry do akéhokoľvek štýlu a akejkoľvek situácie.

Gradient gélová lesklá manikúra s kefkou alebo špongiou

Na prvý pohľad sa zdá, že vytvorenie takého nechtového majstra sa môže zdať komplikované. Ale vďaka jednoduchým zariadeniam a nekomplikovanej technológii môžete svojim rukám dať jedinečný vzhľad. Výber nie je závislý od dĺžky nechtov - technika vyzerá rovnako dobre na krátkych aj dlhých nechtových platniach.


Existujú tri hlavné typy vytvárania gradientu. Prvý vyžaduje:

  • dva alebo viac odtieňov laku;
  • malý kúsok špongie;
  • zvrchníky;
  • odstraňovač laku na nechty;
  • bavlnené tampóny;
  • krém.

Pomocou krému sa spracuje koža okolo nechtu. To sa robí tak, že je ľahké odstrániť nadbytočné množstvo laku, ktoré presahuje okraje dosky na nechty. Vybrané laky v určitej sekvencii sa aplikujú priamo na špongiu. Potom je jemne stlačený na klinec na princípe tlače. Lak zostáva na povrchu dosky a tvorí hladké prechody z jednej farby na druhú. Ak predbežne nanášate biely lak a necháte ho vysušiť, vzor na nechty bude jasnejší.

Pomocou bavlneného tampónu ponoreného do odstraňovača laku odstráňte prebytočný materiál okolo okrajov. Po vysušení je jasný povlak fixovaný dokončovacou priehľadnou vrstvou. Malo by sa pamätať na to, že čím menší sú póry huby, tým plynulejšie sú prechody medzi tónmi.

Pre druhú možnosť potrebujete rovnakú sadu nástrojov, rovnako ako ihlu alebo špáradlo. V tomto prípade sa laky predmiešajú na lesklý povrch pomocou ihly a až potom sa zhromaždia na špongi. Táto metóda vám umožní vydržať plynulé prechody. V tomto prípade je dôležité jasne udržiavať postupnosť farieb a miešať ich len na hraniciach.

Tretia metóda naznačuje použitie kefy namiesto huby. Vyžaduje špeciálnu zručnosť, pretože starostlivo a opatrne rozostávajú hranice je veľmi ťažké. Prvý lak sa aplikuje na nechty zvlášť. Po úplnom vyschnutí je časť klinca niťou pokrytá druhým odtieňom a bez toho, aby čakala na jej vysušenie, rozmazáva hranicu jemnými pohybmi. Aby táto možnosť priniesla uspokojivý výsledok, musíte byť trpezliví a získať skúsenosti.

Po vykonaní práce v ktorejkoľvek z možností musíte zakryť nechty s dokončovacou vrstvou. Treba tiež poznamenať, že gradient nie je schopný upraviť tvar nechtu a skryť jeho chyby. Preto musíte najprv zorganizovať zasadnutie hygienickej manikúry, vyčistiť povrch od nadmernej pokožky a nečistôt. Iba v tomto prípade môžete dosiahnuť požadovaný efekt.

Kombinácia farieb v manikúre s gradientom

Pretože podstata ombre je v hladkej zmene farby, je potrebné vytvoriť efekt postupného zjasnenia alebo zatemnenia zvoleného sfarbenia alebo prechodu z jednej farby na druhú. Tóny môžu byť blízko sebe alebo v úplnom rozmedzí, ale súčasne sa dajú kombinovať v harmónii.


Medzi najpopulárnejšie farby gradientu je biela, hladko sa mení na prirodzenú farbu. Je trochu ako francúzsky a má všetky rovnaké vlastnosti:

  • elegancia;
  • elegancia;
  • starostlivosť;
  • univerzálnosť.
Opakom jemného bieleho ombra bola odvážna kombinácia čiernej a šarlátovej v manikúre s jediným gradientom. Táto možnosť upúta pozornosť a umožňuje vybrať tučné obrázky pre každú vhodnú príležitosť. Bočná kombinácia bielej a čiernej vám umožní presne, štýlovo a elegantne vyzerajúci, a to aj napriek jasnému kontrastu.

Akákoľvek kombinácia s červenou farbou sa zdá byť chytľavá. Ale pastelové odtiene môžu trochu tlmiť aktivitu červenej farby. Môže ísť o tóny z jednej mierky alebo odtieňov, ktoré sa zásadne odlišujú od červenej farby: žltá, modrá, svetlozelená, šeľačka. Jasné žlté, oranžové, hlboké odtiene modrej a zelenej, fialové podporia aktivitu a vitalitu červenej farby. Takéto kombinácie sa najlepšie používajú v lete alebo na publikovanie v kombinácii s vhodným vybavením.

Odtiene ružovej vždy vyzerať jemnejšie. Obraz s takou manikúrou prinesie obrazu viac ženskosti a citlivosti. To je jeden z možností letného gradientu, ale zväčšenie nálady je v chladnom období celkom prijateľné. Medzi letnými farbami je dúhový spád a všetky odtiene, ktoré kopírujú farby mora, oblohy, slnka a farieb.
Manikúra gradientu umožňuje používať iskry. Navyše, všetky môžu pozostávať ako z lesku, tak z číreho laku. Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť brilantný ombre, je aplikovať základný náter, po ktorom je klinec čiastočne pokrytý silnou vrstvou škvŕn. Hranica medzi vrstvami je rozmazaná štetcom. Tiež lesk alebo lesk môžu byť pokryté hotovým farebným ombre.

Francúzsky plus gradient

Kombinácia dvoch techník vytvárania dekoratívnej manikúry: ombre a francúzsky vzhľad sú veľmi elegantné a elegantné. Voľba môže byť mesačná manikúra v kombinácii s gradientom. Vyzerá atraktívna klasická biela rebrown časť v kombinácii s farebným ombre. Je lepšie vybrať gradient pastelových odtieňov. Ak je vtlačená časť alebo jamka v spodnej časti dosky jasnejšia, ale sama ombra môže byť tiež jasnejšia.

Ktorákoľvek z týchto možností môže byť pokrytá flitrami alebo trením. Časť služby je možné odlíšiť pomocou lesku alebo suchého lesklého prášku.

Gradient na nechty alebo ombre je univerzálna technika zdobenia nechtov. So všetkou jednoduchosťou svojej veľkoleposti obdivuje výsledok. Všestrannosť a elegancia takejto manikúry z nej robí vynikajúcu možnosť pre každú príležitosť. A schopnosť používať dodatočné materiály a technológie robí mnohé z týchto diel umeleckým dielom.

Loading...