Články

Top 7 najlepších diel Agathy Christie

Agatha Christie je známa anglická spisovateľka, na ktorej je viac ako 60 jedinečných príbehov a románov, príbehov a detektívnych príbehov. Jej knihy sú tak populárne, že boli preložené do viac ako sto jazykov sveta a všeobecné vydanie presahuje 4 miliardy kópií. Toto hodnotenie je najlepším románom v dopyte po celom svete.

"Desať malých indiánov"

Desať malých Indiánov je detektívny román, ktorý bol prvýkrát zverejnený 6. novembra 1939. Stojí za zmienku, že samotná spisovateľka ho považovala za najúspešnejšiu a najlepšiu. Teraz je to najpredávanejší román, keďže viac ako 100 miliónov kópií diela bolo distribuovaných po celom svete.

V strede pozemku je desať ľudí, ktorí nie sú oboznámení (nezahŕňajú manželský pár), ktorí prišli na ostrov Černoch. Pozvali ich manželský pár Onima, ale oni neboli na ostrove. V obývacej izbe je podnos s desiatimi porcelánovými neplánovanými prístrojmi a v každej izbe je detský počítací pult, akoby z hororových filmov. Keď sa zhromaždili pri stole, počúvajú nahrávku gramofónu, kde sú všetci obviňovaní z vraždy, po ktorej začína zomrieť podľa počtu a malé indigy zmiznú jeden po druhom.

"Abecedné vraždy"

Nemenej rozoznateľný román, ktorý má pre spisovateľa veľkého významu "vražda abecedne", ktorá vyšla v roku 1936. Tento román má pôvodnú štruktúru, pretože príbeh je pôvodne od prvej osoby a potom od tretej. V strede sprisahania je známy Hercule Poirot, ktorý musí vyšetriť ďalší významný prípad.

Niekto začína hru s hrdinom a posiela mu listy s upozornením, že vraždy čoskoro začnú. Zakaždým, keď je páchateľ pred detektívom a zabije ľudí jeden po druhom, nerobí to svojvoľne, ale s jasným nápadom - mestá a obete sú usporiadané v abecednom poradí, samotný páchateľ označuje ako "váš ABC".

"Opona"

Nemenej populárny je román, ktorý sa považuje za posledný príbeh o Hercule Poirote a publikovaný v septembri 1975. V knihe s názvom Opona pochádza príbeh z tváre Hastingsa, priateľa a pomocníka Poirota. V strede sprisahania je Arthur, ktorý po smrti svojho najlepšieho priateľa dostane list. V ňom detektív rozprával o svojom poslednom prípade a tiež povedal o ideálnom zabijakovi, nie o podriadenom Herkulovi v mentálnych schopnostiach. Poirot tiež hovorí o svojej smrti a snažil sa konzolovať druhého, aby pokojne žil ďalej, bez toho, aby sa obviňoval za nič.

"Zabíjanie Rogera Ackroyda"

Tento román sa odohráva vo fiktívnej obci Kings Abbott. Príbeh sa robí v mene lekára, ktorý sa stal asistentom známeho Hercula Poirota. Na začiatku knihy umiera pani Ferrarová (bohatá vdova, ktorá podľa povesti zabil svojho manžela za bohatstvo). Mnohí považujú jej smrť za bežnú samovraždu, ale čoskoro zomrie Roger Ackroyd - vdovec, ktorý sa chce oženiť s ňou.

Belgický detektív je teraz povinný skúmať tento prípad, pretože pozná všetky jeho jemnosti a nuansy. Snaží sa nájsť záležitosť spravodlivosti, Pauro podozrieva každého a každého, nájde stopy a, ako obvykle, vďaka svojej mimoriadnej mysli nájde vinníka udalostí. Kto sa im stal? Odpoveď možno nájsť po prečítaní knihy od začiatku do konca.

"Päť ošípaných"

Ďalšie slávny detektívny román o Hercule Poirote - "Päť prasiatok", ktorý vyšiel v roku 1942. Ako vždy, v strede pozemku je malý a prekvapujúco vtipný belgický detektív, ktorý bol požiadaný o pomoc, aby pomohol vyriešiť zložitý a zmätený prípad.

Hercule musí pochopiť, čo sa stalo pred 16 rokmi a zistilo, či matka hrdinky je vinná za smrť svojho manžela. Je známe, že Carla Lemarchansová stratila svojho otca, ktorého údajne otrávila matka. Dievča v náručí zároveň má list, v ktorom matka preukazuje jej nevinnosť. Príbeh je postavený na pôvodnej literárnej technike - rovnaké udalosti hovoria rôzni účastníci. Zároveň je dôležitá fráza detektívneho príbehu: "Nie je nutné, aby bol detektív na mieste činu, stačí počúvať všetkých účastníkov."

"Nekonečná noc"

Román Agatha Christie sa prvýkrát objavil v roku 1967, po ktorom bol o päť rokov neskôr. Dôraz sa kladie na Michael Rogers - hlavnú postavu a rozprávačku. Michael je mladý a ambiciózny chlapík, ktorý sa na prvý pohľad zamiloval do krásnej dievčiny a stretol sa s ňou v Gypsy Metochion. Po chvíli sa pár rozhodol oženiť sa a chcel si kúpiť pozemok, na ktorom sa stretli.

Miestni obyvatelia ubezpečujú, že nad touto drvinou zeme visí strašná kliatba, ale to ich nezastaví. Ako sa ukázalo, jeho žena je veľmi bohatá a kúpila si krajinu ako darček, aby tu postavil dom snov. Zdá sa, že tu je to šťastie, ale nie, tieto nádeje sú porušené na kliatbe, ktorá sa začína plniť.

Vražda na Orient Express

Jeden z najlepších detektívnych príbehov o Hercule Poirote sa považuje za román Murder on Orient Express, ktorý sa objavil 1. januára 1934. Po 40 rokoch, vďaka verzii obrazovky, tento román získal nových fanúšikov a moderný film prekvapí svojou presnosťou, pretože to bolo napísané podľa knihy, neberúc do úvahy niektoré umelecké detaily.

V strede pozemného vlaku "Orient Express", ktorý je odoslaný do Veľkej Británie. Treba poznamenať, že v zime tu nie sú absolútne žiadne miesta, pretože všetky autá sú plné ľudí rôzneho veku a národností. Podľa vôle prípadu sa Hercule Poirot musí dostať do Londýna a s veľkými ťažkosťami sa dostane do tohto vlaku.

Všetko sa zdalo dobré, ale o pár dní neskôr, v jednom z oddelení, našiel obeť s 12 ranami z nožov. Teraz je detektív povinný pochopiť, kto spáchal takúto odvážnu vraždu a podozrieval všetkých, ktorí boli v tom istom aute. Vlak bol uviaznutý v snehu a teraz detektív má len niekoľko dní, pretože akonáhle sa vlak dostane do Londýna, nebude možné nájsť a potrestať vraha. Prečo ste zabili pána Ratchetta a kto je vrah? To ho čitateľ pozná spolu s najinteligentnejším a najslávnejším belgickým detektívom Herculom Poirotom.

Loading...