Články

Dekoratívne rybník v krajine

Pravdepodobne každý sníva, že má vlastný dom na brehu jazera alebo na more. Koniec koncov tu vládne pokojná a pokojná atmosféra a zvuk vody uvoľňuje a dáva skutočnú harmóniu. Ak v tejto chvíli realizovať taký sen nie je možné, potom prečo nie vybudovať malý rybník aspoň v krajine? Je to naozaj dobrý nápad, pretože svojím pomáhaním je nielen možné čiastočne realizovať sen, ale aj zlepšiť starostlivosť o územie.

Kľúčové odporúčania

Prvá vec, o ktorej sa treba zamyslieť, je účel budúcej nádrže. Napríklad pre chov netradičných rýb, vytvorenie krásnej oblasti alebo len pre rodinné stretnutia. Z toho je potrebné stavať na veľkostiach, výbere materiálov a oveľa viac.

Existujú však všeobecné pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať bez ohľadu na to, akú funkciu vykoná dekoračný rybník. Budeme ich zvažovať podrobnejšie.

Najskôr odporúčame vybrať miesto pre nádrž na území letného domu. Odporúča sa vytvoriť podmienený plán. To pomôže zohľadniť všetky podrobnosti a nemyslieť si s výpočtami. Pokúste sa vybrať lokalitu, ktorá nebude priamo pod stromami stromov. Faktom je, že takéto usporiadanie môže v jesennom období priniesť docela málo problémov. Koniec koncov, presne v tomto čase, listy spadnú, čo môže viesť k upchatiu nádrže. Okrem toho bude jeho vzhľad celkom neatraktívny. Ak je dvor nie je príliš veľký a nie je na výber, potom v jesennom období môžete použiť mriežku na zber listov. Stále však stojí za to zvážiť výber lokality v prípade, že začnete ryby.

Ďalšia vec, ktorú treba zvážiť, je smer slnečných lúčov. Je veľmi dôležité, aby dekoračný rybník nebol na slnku viac ako šesť hodín. V opačnom prípade začne rýchlo kvitnúť. Takže sa pokúste vybrať sprisahanie, ktoré poskytne tieň. Napríklad v blízkosti vysokej postele alebo v blízkosti steny altánok.

Forma rybníka môže byť absolútne ľubovoľná. Ale stále vyzerá oveľa atraktívnejšia možnosť, ktorá sa kombinuje so všeobecným vzhľadom problému. Napríklad, ak má dom a iné budovy jasný geometrický tvar, potom má zmysel vybrať si vhodnú kapacitu pre rybníky.

Voľný formulár nie je menej atraktívny. Na rozdiel od geometrických, tu môžete ukázať svoju vlastnú predstavivosť a kreativitu, aby ste vytvorili niečo, čo naozaj stojí za to.

Veľkosť rybníka je ďalším dôležitým bodom, ktorý by sa mal vopred zamyslieť. Musí sa vypočítať s prihliadnutím na voľnú plochu na vytvorenie nádrže. Nesnažte sa čo najväčšie, pretože to môže byť problematické starostlivosť o takýto rybník.

Dekoratívny rybník si sami

Skúsení odborníci hovoria, že na začiatku je lepšie vytvoriť dekoratívne jazierko pomocou hotovej formy plastu. Takéto výrobky majú celkom málo výhod, medzi ktorými môžete zdôrazniť jednoduchosť inštalácie a prepravy, ako aj jednoduchosť použitia a starostlivosti. Okrem toho je potrebné poznamenať veľký počet rôznych veľkostí a odtieňov takýchto výrobkov.

Ak chcete správne vytvoriť takúto formu, je potrebné ju pripraviť vopred a dobre ju utvoriť. Toto je najdôležitejší bod, pretože ak to urobíte zle, voda môže poškodiť dno nádrže. Keď je všetko hotové, môžete formulár bezpečne vložiť. Vzdialenosť medzi okrajom vykopanej jamy a nádržou je naplnená pieskom vodou a potom je dobre zhutnená. Je to nevyhnutné na to, aby bola štruktúra stabilnejšia.

Pokiaľ ide o vzhľad, tu si môžete predstaviť predstavivosť. Napríklad naplňte rybníček špeciálnymi rastlinami alebo ho nechajte iba naplnený vodou.

Na vonkajšej strane môžete pestovať krásne kvety alebo usporiadať kamene rôznych veľkostí. V každom prípade musíte urobiť tak, ako sa cítite. Koniec koncov, to, čo sa deje s vlastnými rukami, plne odráža charakter a stav človeka.

Takýto dekoratívny rybník na dávanie môže byť nazývaný najjednoduchšie používať a udržiavať. Stačí len vyliať vodu a vyčistiť konštrukciu od nečistôt špeciálnymi prostriedkami. Mimochodom, priemerná životnosť takejto nádrže je asi tri roky. Toto je optimálny čas, ktorý vám umožní uistiť sa, že na území vily je vybraný správny pozemok.

Ak chcete vytvoriť trvanlivejšie rybník často používať zložité štruktúry. Samozrejme, že ich cena je pomerne vysoká, takáto nádrž môže byť použitá rôznymi spôsobmi. Napríklad pre chov rýb alebo dokonca ako malý bazén.


Fontány sú často používané ako dekor pre takéto rybníky. Inštalovať ich nie je ťažké ani bez pomoci. Tiež stojí za zmienku malé vodopády, ktoré krajinu živšie. Ale stále na to, aby mal naozaj krásny výhľad, potrebujete pomerne veľkú oblasť.

Nemenej populárnym spôsobom dekorácie je osvetľovací systém. Nemusí to byť príliš komplikované. Hlavnou vecou je splnenie všetkých prevádzkových požiadaviek. S týmto dekorom môžete vytvoriť úžasne krásnu atmosféru aj v malej časti vily.

Dekoratívne rybník: princípy starostlivosti

Rybník, vyrobený z vlastných rúk, vás naďalej dlho potěšil, musíte sa naň starostlivo starať. Najprv hovoríme o pravidelnom čistení vody a samotnej nádrži. Ak chcete, aby voda bola dlhodobo čistá a transparentná, môžete použiť prostriedky na potlačenie vývoja mikroflóry.

V zime je lepšie vypustiť všetku vodu tak, aby rybník nezmrazil. V prípade, že steny kontajnera prasknú, bude takmer nemožné obnoviť prácu.

Nezabudnite na starostlivosť o dekorácie. Napríklad fontány by mali byť pravidelne čistené. A ak sú okolo rybníka rastliny a kvety, odstráňte tie, ktoré už kvitli, aby celkový obraz bol harmonický.

Dekoračný rybník - to je naozaj perfektné riešenie pre záhradu. Koniec koncov, je dôležité nielen zapojiť sa do záhrady, ale aj nájsť čas pre seba, pohodlný čas na odpočinok a útulné večerné stretnutia a rozhovory pri vode.

A ako vyzdobujete svoju chatu?

Loading...