Interiér

Vzdušná a ľahká kuchyňa v štýle Provence. Naučiť sa správne navrhnúť interiér

Na vyhotovenie v moderných európskych štýloch sa prijímajú najrôznejšie obytné priestory - obytné miestnosti, spálne, jedálne. Majitelia súkromných domov a apartmánov dávajú prednosť tomu, aby sa v dome najromantickejším miestom stala najkomfortnejšia miestnosť - kuchyňa, v ktorej sa jedlo pripravuje, intímne rozhovory, všetci členovia rodiny sa stretávajú. Vytváranie interiéru kuchynskej miestnosti v štýle Provence je dôležité zvážiť niektoré vlastnosti a nuansy.

Útulné farby štýlu Provence: zelená, modrá, biela kuchyňa

Tento smer naznačuje široký záber fantázie a možnosť predstaviť do interiéru nádherné drobnosti, vidiecke motívy a hravé doplnky. Ak sa skôr predpokladalo, že kuchyňa štýlu Provence by mala byť vymaľovaná striktne v bielej farbe, teraz dizajnéri rozptýlili tento mýtus.

Paleta použitých odtieňov môže byť celkom široká. Hlavná vec nie je používať jasné, okázalé farby, aby nevytvárali smiešne kontrasty. Môžete použiť pôvodné pastelové farby a mnoho ďalších jemných farieb. Najlepšie možnosti pre štýl Provence v kuchyni:
• Pozadie a základné odtiene - vanilka, béžová, krémová, pastelová.
• Používajte námorné tému jemnými modrými a béžovými tónmi.
• Prítomnosť zelených, lilacových, olivových kvetov v ich ľahšom formáte.
• Mäkká kombinácia odtieňov s voľbou primárneho a sekundárneho.
• S úplne bielou povrchovou úpravou, ktorá dopĺňa interiér, môže byť jasnejšia dekorácia.

O farbách musíte premýšľať vopred, vo fáze projektu dizajnu kuchyne. Vo vybraných odtieňoch nezabudnite na potrebu prítomnosti výtlačkov a vzorov. Pre štylistickú orientáciu sú povinné kvetinové motívy, úzke pruhy a malá bunka.

Kuchynská sada by mala zodpovedať celkovému štýlu. Nábytok nenápadnej farby - piesok, mliečne biele, pistácie, krémové, svetlo žltej, mäkkej modrej bude vhodný. Hnedá, žltá alebo zlatá patina sa organicky hodí do dizajnu.

Čo by malo byť záclony v kuchyni v štýle Provence

Špeciálny strih zvýrazňuje záclony v štýle Provence z mnohých ďalších typov moderných textilných výrobkov. Povaha šitia je čo najjednoduchšia. Výroba materiálov môže byť veľmi odlišná - samet, chintz, bavlna, cambric, ľan.

Textílie na oknách v štýle Provence by mali byť jednoduché, elegantné, jemné. Je dôležité, aby závesy dominovali, ale harmonicky sa prispôsobili celkovému štýlu. Hlavné črty kuchynských záclon by mali byť:
1) povinná prítomnosť okrajov, strapcov, ruchov;
2) minimálne jasné, spôsobujúce detaily;
3) kombinácia s výkresmi a farbami v konštrukcii miestnosti;
4) použitie drevených alebo kované rímsy;
5) absencia syntetických textílií a nadmerného pata.

Optimálna dĺžka hotových výrobkov - na okenný parapet. Vhodný pre tento štýl by bolo použitie moderných záclon, kaviarní, ktoré sú zvyčajne zavesené na špeciálnej tyči v strede okna otvárania. Pekné záclony môžu zakryť otvorené skrinky a police.

S náznakom romantiky - zástera pre kuchyňu Provence

Kuchyňa by mala byť útulná, pokojná a príjemná. Pri navrhovaní interiéru v štýle Provence je potrebné nielen vybrať ten správny nábytok, dokončovacie materiály, textílie, ale tiež vybaviť zástera v príslušnom formáte.

Výrobné materiály pre kuchynskú zásteru v štýle Provence môžu byť keramické dlaždice, kameň, matné sklo, kov, mozaika. Pre tento prvok je dôležitá nielen praktická, ale aj dekoratívna úloha. Kvalitne a dobre navrhnutá zástera by mala byť skutočným vrcholom, v závislosti od vybraných materiálov:
• Dlaždice. Vďaka profesionálom alebo samostatne môžete rozložiť potrebné prvky. Zástera bude mať odlišnú odolnosť voči nečistotám, ľahkú údržbu, odolnosť.
• Prírodný kameň. Táto možnosť je vysoko kvalitná, efektívna, odolná voči opotrebovaniu, ale má vysoké náklady. S komprimovaným rozpočtom môžete použiť umelý náprotivok.
• Mozaika. Pre elegantné dekoratívne výpočty používa žulu, sklo, plast, kov. Výkresy predstavujú rustikálnu tému, originálne krajiny, kvetinové motívy.

Ak je to potrebné, môžete vytvoriť originálne zástery s panelmi, ručne maľované alebo s fotografickým tlačom. Pri výbere mozaikového prvku často používate špeciálnu testeru, ktorá sa vyrába v rôznych veľkostiach a tvaroch. Pre pohodlie a rýchlosť inštalácie si môžete zakúpiť hotové základy, na ktorých sú rozmiestnené rôzne obrazy.

Originálny dizajn kuchyne v štýle Provence

Môžete zdobiť kuchyňu v tomto originálnom, originálnom štýle, bez ohľadu na mnohé súvisiace faktory. Podobné fenomény môžu mať priamy vplyv na iné štýlové trendy. V tomto prípade môže byť miestnosť veľká alebo malá, byť na slnečnej alebo stinnej strane.

Pri usporiadaní miestnosti je dôležité používať správne vybrané dokončovacie materiály a nábytkové predmety, dekoratívne predmety a príslušenstvo, ktoré zodpovedajú romantickému štýlu. Charakteristické znaky štýlu sú:
• Nástenné dekorácie a nábytok v pokojných, svetlých odtieňoch.
• Veľké množstvo kvalitných originálnych textílií.
• Maximálne osvetlenie, starožitný nábytok s patinou.
• Veľa ozdobných častí, príslušenstva, príslušenstva.
• Jednoduché, jednoduché ozdoby, vzory, pásy, bunky.

Steny by mali mať hladkú štruktúru. Za týmto účelom sú bielené, farbené na báze vody alebo obložené ošetrenou doskou. Originál bude vyzerať ako vložky z dlaždíc alebo kameňa. Ak chcete vytvoriť dokonalý obraz vidieckych motívov, strop je zdobený drevenými trámy. Prítomnosť moderných plastových panelov alebo vinylov môže poškodiť efekt. Vo forme podlahy môžete použiť podlahovú dosku, laminát, veľké dlaždice z umelého kameňa s matným povrchom.

Loading...