Články

Tkanie tkanín

Tkanie tkaniva je celé umenie a niektoré diela známych majstrov môžu byť právom nazývané majstrovské diela. Napriek tomu, že vyzerajú veľmi ťažko, absolútne každý sa môže naučiť. Hlavná vec je pochopiť základné techniky a ak je to možné, navštevovať lekcie tkaní. Dokonca aj na internete nájdete veľa zaujímavých a nových nápadov. Ale aby ste ich priviedli k životu, budete potrebovať vlastnosti, ako je vytrvalosť, túžba vytvárať a veľké množstvo trpezlivosti. Verte mi, výsledok vás poteší.

Základné pravidlá pre začiatočníkov

Na začiatku tvorivého spôsobu, ako vytvoriť úžasné veci z korálkov, mnohí si vyberajú výrobky, ktoré sú príliš komplikované. Odporúčame vám začať s jednoduchými schémami, ktoré vám pomôžu pochopiť základy.

Nemenej dôležité je výber perličiek. Začiatočníci lepšie kupujú veľké korálky, čo je ideálne pre honovanie technológií. Neskôr bude možné zakúpiť dobrý materiál českej alebo japonskej výroby, ktorá sa vyznačuje kvalitou. To, že sa najčastejšie používa na vytváranie komplexných sprievodcov s dlhoročnými skúsenosťami. Takéto korálky majú rovnakú veľkosť, nevyblednú a nevytvárajú. Preto výrobky môžu tešiť vás desiatky rokov.

Aj pre prvú prácu budete potrebovať tenký drôt. Odporúča sa získať všetkých začiatočníkov, pretože ľahko nadobúda požadovaný tvar. Pre zložitejšie práce často používajte rybársku líniu, ktorá môže mať rôznu hrúbku a dokonca aj farbu.

Tkanie mozaiky

Väčšina bežcov tvrdí, že táto technika je veľmi jednoduchá. Nepochybne je to pravda, ale napriek tomu aj skúsení remeselníci niekedy robia chyby. Preto je pre začiatočníkov obzvlášť dôležité, aby pochopili všetky nuansy.

Na začiatok stojí za zmienku, že táto technika zahŕňa umiestnenie šachových korálkov. Hlavné zásady sú tieto:

  • jeden závit sa vždy používa na vytvorenie práce v tejto technike
  • počet perličiek musí byť násobkom dvoch.

Tkanie na tejto technike by malo začínať sériou párneho počtu korálkov. Bude to prvý rad. Ak chcete vytvoriť druhý riadok, zoberte jednu guľôčku a prejdite čiarou druhým korálkom v riadku. Ďalej stojí za to opakovať až do ukončenia riadka a konať podľa schémy.

Tehlové tkanie

Tehlové tkanie na prvý pohľad môže byť zamieňané s predchádzajúcou technikou. Ale napriek tomu je rozdiel dosť veľký, pretože výrobok je tkaný iným smerom. Mimochodom, niekedy skúsení remeselníci kombinujú tieto dve techniky, ale v rovnakom produkte vyzerajú rovnako. Diagram zobrazuje podrobne poradie pridania korálkov na vytvorenie rovnomerného plátna.

Francúzska tkáčska technika

Francúzska technika sa tiež nazýva kruhová. Je veľmi obľúbená u ihličiek, ktorí milujú vytvárať produkty vo forme roztomilých malých zvierat a čipiek. Na vytvorenie okvetného lístka alebo listu sa nevyhnutne používa drôtová tyč. Na jej základni musíte nakresliť správne množstvo korálkov a zospodu pripevniť tenší drôt s korálkami.

Tak sú obidva paralelne usporiadané vodiče spojené jedným oblúkom. Výsledkom je oblúk. Druhá strana sa deje podľa toho istého princípu. Mimochodom, ak postupne pridáte niekoľko oblúkov väčšieho objemu, dostanete väčší okvetný lístok.

Paralelné obruby

Táto technika je najjednoduchší spôsob, ako začať robiť jednoduché figúry zvieraťa, kvety a iné produkty. Na to potrebujete len drôty a korálky. Podrobná schéma je uvedená nižšie. Bude to trvať dosť času na cvičenie tohto tkania, takže začiatočníci rýchlo prejsť na ďalšiu.

Tkanie pre začiatočníkov

Keď sú všetky techniky zvládnuté, je čas začať vytvárať krásne výrobky. Môžete začať jednoduchými náramkami, ktoré budú veľmi populárne v roku 2017. Je lepšie kombinovať ich s hodinkami a inými ozdobami alebo ich nosiť ako samostatné príslušenstvo. Pokiaľ ide o rozsah farieb, zamerať sa na odtiene oblečenia, ktoré nosíte v každodennom živote.

Použitím skúmaných techník môžete vytvoriť krásne krúžky, náušnice a prívesky. Kombinujte rôzne odtiene, použite schémy s krásnymi vzormi a vaše príslušenstvo bude skutočne jedinečné. Súhlasím, je veľmi pekné nosiť krásne výrobky a najmä ak sú vyrobené ručne.

Ak je to všetko celkom jednoduché, skúste si vytvoriť vlastný vzor. Na začiatok môžete vytvoriť kresbu zvieraťa, gule alebo iné jednoduché tvary. Potom označte umiestnenie perličiek na obrázku a vyplňte ich požadovanými odtieňmi. Bude to schéma, pomocou ktorej môžete produkt zviazať.

Napriek jednoduchosti výkonu budete určite radi výsledok. Mimochodom, tieto miniatúrne výrobky vyzerajú veľmi pekne ako brošňa alebo kľúče. Nebojte sa ich používať v každodennom živote a uistite sa, že nebudete ponechaní bez kompromisov. Takéto výrobky z perličiek môžu byť udelené blízkym ľuďom. Verte mi, budú s takým darom potešení.

Tkanie korálky stredne zložité fotografie

Každá jehlová žena sa vždy usiluje o viac. Uistite sa, že po vytvorení niekoľkých jednoduchých kúskov korálkov budete chcieť urobiť niečo komplikovanejšie. Ponúkame vám začiatok s loptičkami na vianočný stromček. Najjednoduchšie lopty sú transformované a vyzerajú omnoho lepšie, ak sú zdobené tkaním z korálkov. Súhlasím, vyzerá to skvelo.

Rôzne perá vyzerajú nie menej krásne. Napríklad stromy z tohto materiálu nie sú príliš ťažké robiť. V dôsledku toho vyzerajú ako úplné kompozície.

Ak kvety vo vašom dome nie sú často, odporúčame, aby ste ich vyrobili z korálkov. Už dlho budú potešiť vás a vašich hostí.

Zložitá verzia tkania - elegantné peňaženky českých korálkov.

Korálkovanie je skutočne vzrušujúca aktivita, ktorá absolútne vyhovuje všetkým. Takže sa ubezpečte, že ste sa vyskúšali v tomto druhu vyšívania a zdieľajte výsledky v komentároch.

Robíte beadwork alebo radšej kúpiť hotové výrobky?

Loading...