Články

Najkrajšie motýle planéty

Motýle personifikujú krásu pre takmer všetkých. Tieto jasné pôvabné bytosti, ktoré sa túlia z kvetu na kvetinu, sú spojené s ľahkosťou a bezbolestnosťou bytia. Motýle sa veľmi líšia od ostatných členov svojej triedy. Mnohé krásne znamenia a legendy, ktoré sa narodili na svete kvôli mimoriadnemu vzhľadu hmyzu, sú s nimi spojené.

Najživšie a nezabudnuteľné predstavitelia rodiny motýľov žijú v tropických a subtropických oblastiach. Ale medzi obyvateľmi chladnejších regiónov sú tiež dôstojní predstavitelia.

Princ tmy (Peacock Eye Atlas)

Tento druh sa dá nazvať najväčším. Okrem toho existuje množstvo poddruhov, ktoré tiež priťahujú pozornosť svetlými farbami. Najväčší z nich je cisár. Ako húsenica sa tento druh živí bohato na listoch, pretože v stave motýľa žije hmyz výlučne na dodávke užitočných látok. Preto princ tmy žije iba 10 dní.

Farby a tvar motýľových krídel vyzerajú ako hlava hada. Je to skvelý spôsob maskovania a ochrany pred živočíchmi, ktoré sa živia hmyzom.

Kráľovná Alexandra plachetnica

V zbierkach milovníkov motýľov sa takáto kópia stáva jedným z najcennejších. Nájdete ich nažive len v blízkosti obce Poncetta v Novej Guinei. Muži vyzerajú jasnejšie a krajšie medzi zástupcami druhu. Avšak ženy dosahujú veľkosť 28 centimetrov (rozpätie krídiel).

Krídla muža majú menšie rozpätie, ale vzory modrej a zelenej z nich robia úžasné. Pomocou tohto sfarbenia je ľahké sa stratiť v listoch exotických rastlín. Butterfly Bird, bohužiaľ, je najvzácnejší na svete. Rozpätie krídel tohto hmyzu dosahuje 32 centimetrov, čo umožňuje zaznamenanie vtákov v rekordéroch. Kombinácia modrej, čiernej a žltej farby prináša úžasný kontrast a poteší oko.

Madagaskarská kométa (Saturnia Madagaskar, Lunárna mora)

Ďalším veľkým a mimoriadne krásnym motýľom je kométa Madagaskar. Jej vzhľad je nezvyčajný a jasný. Rozpätie krídel hmyzu je asi 18 cm, zároveň je to najdlhší motýľ na svete, pretože na krídlach sú chvosty s dĺžkou 20 centimetrov. Väčšina jednotlivcov zmizne v priebehu času.

Hlavná farba krídel je jasne žltá. Na každom krídle je nakreslený veľký hnedý kruh. Motýľ žije len 3 dni, pretože hmyz nemôže jesť. Nemá ani tráviaci trakt ani ústny prístroj.

Maak's Sailboat (Blue Swallowtail, Maak Tailor)

Toto je prvý predstaviteľ zoznamu najkrajších motýľov, ktorý žije v Rusku. Pre náš región je to najväčší motýľ, ktorý vedie každodenný život. Rozpätie veľkého jednotlivca dosahuje 13,5 cm.

Muži tohto druhu majú zelené naprašovanie na prednej čiernej časti krídla a žiaria vo svetle. Zvyšok povrchu krídla vyzerá ako čierny sametový povrch. Ženy sa môžu pochváliť rôznymi odtieňmi, ktoré neumožnia zberateľom nájsť v tejto podobe dve absolútne identické ženy.

Habitats of the Blue Machaon:

  • ruskom;
  • Ostrovy Kuril;
  • Mandžusko;
  • Severná Kórea.

Keď kvetnú domorodé rastliny, motýle môžu vyliezť 2000 metrov, aby našli jedlo pre seba.

Butterfly Agrippina (Tizania Agrippina)

V tropických lesoch v Brazílii žije motýľ Agrippina. Je to jeden z najväčších motýľov na planéte. Dĺžka tela zvieraťa dosahuje 9 centimetrov a jeho krídla v rozsahu dosahujú 30 centimetrov. Kvôli svojej veľkosti sa motýľ môže mýliť s malým vtákom. Je to taktiež preto, že spodná časť krídla je farebná ako vtáčie perie. Butterfly je nočný, takže to nie je ľahké ho vidieť.

Sláva Bhutánu

Úžasný podlhovastý tvar krídel motýľa, sláva Bhutánu spôsobuje, že hmyz je nezvyčajný a odlišuje ho od mnohých príbuzných. Rozpätie dosahuje 10 cm, na konci zadnej časti krídla sú tri malé chvosty a samotné krídla sú zdobené malebnými škvrnami.

Miesto motýľa je vysokohorské oblasti, ktoré sa nachádzajú v nadmorskej výške 2600 metrov nad morom. Jasná farba hmyzu je navrhnutá tak, aby stratila zvieratá a varovala pred jej nepríjemnosťou.

Madagaskar Butterfly Urania

Bolo to Madagaskarský motýľ Urania, ktorý uznali najkrajšie vedci na svete. Žije na Madagaskare a vyniká z mnohých podobných svetlých šupín na tmavom pozadí. Jasné bodky tvoria zložitý vzor na krídlach Urán. Jej krídla sa dokonca používali na výrobu šperkov, ale to bolo v 18. storočí.

Zizula hylax

Tento motýľ je najmenší v zozname. S dĺžkou krídel len 6 milimetrov sa hmyz vyznačuje bezprecedentnou krásou a farebnou moduláciou. Zberatelia bojujú za právo mať aspoň jednu takúto inštanciu na svoju zbierku.

Parnassius (Parnassius bannyngtoni)

Parnacius žije iba v Himálaji, preto je jednoducho nemožné vidieť, že je nažive pre jednoduchého človeka. Veľkolepý vzhľad hmyzu robí to žiadúce akvizíciu pre akýkoľvek zberač.

Greta morgane

Elegantný motýľ Greta morgane sa vyznačuje jemnou krásou. Priehľadné krídla dali hmyzu druhý názov "sklenená fľaša". Predstavitelia tohto druhu nájdete najmä v Južnej Amerike. Sklenené vločky sa kŕmia peľom z kvetov. To možno správne považovať za jeden z najviac neobvyklých motýľov na svete.

Admirál (Vanessa atalanta)

Špecifickosť tohto druhu motýľov môže byť považovaná za skutočnosť, že každý jedinec robí veľké vzdialenosti, aby pokračoval v rode. Nájdete ju na čiernych a tmavých čerešňových škvrna na krídlach. Po celej dĺžke krídla sú položené oranžové a béžové pruhy. Táto kombinácia robí motýľ vzhľad jedinečným.

Mŕtva hlava (acherontia atropos)

Pôvodný vzor na tele hmyzu dal motýľu strašidelný a nezabudnuteľný názov. V hornej časti sú obrysy ľudskej lebky zreteľne viditeľné. Zároveň je mŕtva hlava jasná, kontrastná a viditeľná medzi lístie a len taká farba jej pomáha odhaľovať lovcov hmyzu.

Rastle (Pyrameis cardui)

Krása Burdock je jednoduchá a elegantná. Neexistujú žiadne jasné miesta kričiacich odtieňov. Napriek tomu motýľ bezpečne zabezpečil titul jedného z najkrajších na svete. Vidieť motýľ je jednoduché - žije takmer po celej Zemi.
Úžasná príroda sa uspokojuje ľudské oko všade. Fauna nie je výnimkou. Môžete študovať veľkoleposť motýľov nekonečne a robiť to lepšie opatrne a od diaľky tak, aby nedošlo k poškodeniu krehkej rovnováhy životného prostredia planéty.