Články

Odpočívajte v Jalte v roku 2018 za rozumné ceny

Jalta bola vždy považovaná za perlu Krymského polostrova a celého Čierneho mora. Mnohí turisti sem prichádzajú na dovolenku na pláži, nočný klub a liečbu v sanatóriách. Príroda je úžasná a pre nádherné pláže stredisko opakovane získalo modrú vlajku, ktorá označuje miesta, ktoré sú na svete najviac ekologické.Výhody tohto strediska v meste:

 • rôzne druhy rekreácie;
 • vzduch nasýtený živicami, éterickými olejmi a mikroelementmi z mora;
 • úžasné vína;
 • bohaté rezervy;
 • malebné prímorské parky;
 • Hora Ai-Petri;
 • početné katedrály, kostoly, kaplnky, paláce, múzeá;
 • pôvodná architektúra - výsledok miešania kultúr mnohých starodávnych národov;
 • akvárium;
 • slávnej "Glade of fairy tales".

Ako sa dostať na Jaltu

V každom prípade cesta cez Jaltu prechádza cez Simferopol. Iba tu je letisko a najbližšia železničná stanica. Odtiaľ do Jalta autobusy ísť. Cesta trvá maximálne 2,5 hodiny. V závislosti od leteckej spoločnosti bude letenka stáť od 3 000 rubľov.

Medzi krymskými mestami prebieha vozík. Táto služba je k dispozícii od roku 1961 a stále nezanikla. Cena z letiska do Jalty je 50 rubľov. V meste samotnom môžete tiež jazdiť trolejbusom za cenu 7 rubľov. Okrem toho môžete využiť taxíky a mikrobusy. Taxi je lepšie vybrať z oficiálnych spoločností. V takom prípade bude cena 100 dolárov za pristátie a prvé 3 km. Zvyšok cesty sa platí vo výške 15 rubľov za kilometer.

Môžete si vziať romantickú jazdu na bicykli po meste. K tomu musíte zaplatiť za prenájom asi 200 rubľov za hodinu. Problémy môžu začať, keď čelíte horskej úľave Jalty. Ako spôsob dopravy a lanovka sa uvažuje. V obci Koreiz sa nachádza veľké "lanovka", ktorá za 15 minút prepravuje svojich cestujúcich na vrchol hory Ai-Petri. Táto cesta stojí za 350 dospelých rubľov, 250 za deti. Deti do 6 rokov môžu jazdiť zadarmo. Treba poznamenať, že posledný pretek sa uskutoční o 17.00 hod. V centre samotnej Jalty sa nachádza malý kabínkový lanovka. Jej cesta vedie na Darsan Hill a trvá 12 minút. Podmienky používania tohto "lanovky" sú rovnaké ako podmienky pre veľké lanovky.Prenájom auta v meste Jalta nie je jednoduché. Existuje niekoľko oficiálnych spoločností poskytujúcich takéto služby. Ak chcete získať auto, je lepšie si ju objednať vopred na letisku alebo si objednať v hoteli. Koľko je racionálne, môžete určiť len preskúmaním vášho plánu. Ak sa turista chce obmedziť na niekoľko výletov a dovolenku na pláži, nemá zmysel minúť peniaze na prenájom auta. Osobná doprava je potrebná len pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii a kultúre regiónu o miestnych pamiatkach.

Rozdelenie Jalty na regióny

Jalta je rozdelená podmienene na tri časti:

 • Staré mesto;
 • New Yalta;
 • Česi.

Prvý okres sa vyznačuje jeho architektúrou. Tu sú prevažne úzke ulice a staré budovy. Nová Yalta pozostáva z moderných výškových budov a naďalej rastie a rozvíja infraštruktúru. Časť Chekhovo je dedina. Tu raz Anton Pavlovič mal osobnú letnú chatu. Teraz sa mení na House-Museum v pamäti veľkého spisovateľa. Obec pozostáva predovšetkým z luxusných chát a vil.

Takzvaná Veľká Jalta je zhlukom krásnych pláží a útulných dedín, kde si môžete prenajať komfortné ubytovanie. Medzi dedinami sú známe Nikata, Livadia, Foros. Pobrežie Veľkej Jalty sa rozprestiera na 70 km a je trochu iné ako Jalta.

Stará Jalta sa zdá byť prevažne zaprášená a opustená. Tu milovníci pokoja a pokoja sa budú páčiť. Všetky budovy sú klenuté a tesne stlačené navzájom. Väčšina z nich sa zachovala od čias cisárskeho Ruska. Známe architekti ocenia barokovú výzdobu domov a luxusný dizajn v štýle klasicizmu. Mnohé z týchto budov sú prispôsobené potrebám štátu. Ceny ubytovania sú veľmi atraktívne. Navyše, na Starom Jalte je všetko, čo je potrebné pre minimum pre pohodlný odpočinok. Napriek tomu prvý dojem, večer sa toto miesto stáva miestom rýchlej zábavy a turistickej zábavy. V centre všetkého, čo sa deje Quay.Nová Jalta na pozadí predchádzajúcej časti mesta vyzerá ako módny priestor na spanie. Turisti tu môžu byť nudiť. Všade na obytných výškových budovách, obchodoch, školách, materských školách, klinikách a lekárňach. Prekvapujúco sa tu nachádzajú všetky najluxusnejšie hotely Yalta. Kompenzujú nedostatky New Yalta ako plážové mesto. Hotely zaujímajú veľké priestory a vytvárajú veľké množstvo zábavných miest s rôznymi službami.

Dovolenka na pláži

Väčšina plážových oblastí v Jalte patrí k obci. Môžete ich použiť zadarmo. Iba niekoľko obzvlášť drahých hotelov si môže dovoliť malý úsek pobrežia. Zároveň na voľných plážach bude musieť zaplatiť za všetko ostatné: lehátka, dáždniky, zábava, občerstvenie, nápoje.

Pláže sú tu hlboké a kamienkové. Na jednej strane je tu voda vždy čistá, na druhej strane - dlho sa ohrieva more, kamene na brehu sú horúce a je veľmi ťažké plávať s deťmi. Pláž Massandrovsky a pláž v hoteli "Yalta-Intourist" získali modrú vlajku spolu s pobrežím v sanatóriu "Livadia".

Náklady na dodatočné služby závisia od zodpovednosti za plážovú inštitúciu. Napríklad pre dovolenku na pláži Massandrovsky, budete musieť zaplatiť asi 400 rubľov denne.

Po celej pláži sú úseky rozdelené vlnolami, ktoré robia vodu na pobreží pokojným aj pri vysokých vlnách mimo pláži. Môžete tiež využiť toaletu, sprchu, ísť do kaviarne a využívať vodné aktivity za poplatok. Bohužiaľ, miestna dovolenka na pláži má svoje nevýhody: vybavenie je pomerne zastarané, počas sezóny sa tu hromadia veľké množstvo turistov.

Kouzelný vzduch Krymu je jedným z najdôležitejších liečebných faktorov pobrežia. V Jalte môžete nasýtiť telo phytoncides, estery liečebných bylín a stromov, jódu a minerálov. Miestne sanatóriá ponúkajú aeroterapiu, terapeutické cvičenia a vodné procedúry. Hlavný profil miestnych nemocníc:

 • horné dýchacie cesty;
 • kardiovaskulárny systém;
 • nervový systém.

Podnebie je tu tiež priaznivé. Teplota vzduchu v lete je pohodlná denne aj večer. V lete je priemerná denná teplota 250 stupňov plus. Vzdušné masy prenášajú vzduch z mora, čo vyrovnáva teplo dňa.

Ubytovanie v Jalte

Izbový fond Yalta je navrhnutý tak, aby poskytoval všetkým kategóriám turistov komfortné ubytovanie. Medzi starými budovami sú obľúbené zámky konca 19. a začiatku 20. storočia. Existuje veľa stredísk. Tiež penzióny sú v niektorých vzdialenosti od centra. Tu môžete ušetriť trochu. V areáli obce Chekhovo existuje veľa skromných hotelov s dostatočným výberom služieb za relatívne malý poplatok. Vo štvrti Yalta nájdete dobré hotely 4 a 5 hviezdičiek. Tu úžasné výhľady na mesto a luxus nastavenia sú pri skvelých cenách.

Pri výbere hotela na diaľku od pláže, musíte sa uistiť, že nemusíte prekonávať horské oblasti na ceste k moru. V opačnom prípade môžu byť zbytky ostatných znehodnotené.

Jedlo v Jalte

Všetky miestne zariadenia sa dajú rozdeliť na:

 • kaviareň;
 • jedálne miestnosti;
 • nočné kluby;
 • reštaurácie;
 • kaviarne.

Lacnejšie k jedlu v jedálňach. Varenie je jednoduché a chutné. Celé jedlo pre jedného bude stáť okolo 300 rubľov. Môžete si vybrať ako oddelené jedálne a inštitúcie v penziónoch.

Snack v kaviarni s koláčom a šálkou kávy bude mať za následok 150 rubľov. Kaviarne a reštaurácie tu predstavujú všetky úrovne. Môžete si vybrať inštitúciu pre každý vkus a peňaženku. Populárne rýchle občerstvenie a zariadenia slávnych sietí. Medzi miestnymi kaviarňami sú najobľúbenejšie Catch and Theatrical. Tu si môžete vychutnať čerstvé morské plody. Deti sa môžu kŕmiť v kaviarni "Arbor". Tu hostia budú mať k dispozícii detské menu, zábavné služby a detské ihrisko.

Zábava, výlety, atrakcie ...

Populárna zábava v Jalte sa stala potápaním. Existuje veľa spoločností, ktoré ponúkajú v tejto oblasti pomerne kvalitné služby. Podvodný svet nie je tak rozmanitý ako napríklad v Červenom mori, ale je zaujímavý. Najzaujímavejšie sú vraky.

Aj v Jalte a jej okolí sa odporúča navštíviť:

 • Vlaštovka hniezdo;
 • Palác Massandra;
 • rôzne druhy poznávacích ciest;
 • Palác z emiru Bukhara;
 • "chata s karyatidmi";
 • Dom-múzeum Lesie Ukrainka;
 • Roffe kúpele;
 • Arménsky kostol;
 • Rímskokatolícky kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie;
 • nespočetných kostolov a chrámov (Alexander Nevsky, John Chrysostom a ďalšie);
 • Vorontsovský palác;
 • Hora Ai-Petri;
 • Livadia;
 • House Museum. A. P. Chekhov.

Medzi zábavnými podujatiami stojí za zmienku návšteva zábavných centier "Kaktus", Leto, "Oreanda".

Jazda pozdĺž mora do Nového sveta, pri pohľade na pamiatky po ceste, bude stáť 8000-12000 rubľov. Pre 3000 môžete pokračovať do Ai-Petri a preskúmať južné pobrežie stojí 9000 rubľov. Môžete vidieť tie najpozoruhodnejšie paláce Jalty za 3500. Cesta s názvom "Starožitnosti Bakhchisarai" bude mať za následok sumu od 6000 do 9000.

Každá z výletov je zaujímavá vlastným spôsobom. Z dôvodu zmeškaných udalostí stojí za to návrat do tohto mesta znova a znova. Väčšina hostí Jalty verí, že je všetko pre dobrú dovolenku. Iní v komentári hovoria, že so všetkými známkami "Sovdepia" v situácii, zamestnanci sú príliš arogantní. Niektorí hostia sa taktiež nezobrazovali veľkolepe. Ale človek môže byť presvedčený o tom alebo naopak len tým, že osobne navštívi Jaltu.

Loading...