Články

TOP najnebezpečnejšie a agresívne plemená psov

Psy, rovnako ako iné zvieratá, môžu mať nepredvídateľné správanie. Toto je obzvlášť nebezpečné, ak je veľkosť zvieraťa väčšia ako priemer a ústa sú plné ostrých zubov.

Nie je akceptované, že všetky psy sú považované za nebezpečné, ale niektoré zvieratá sú kvôli povahe a účelu plemena náchylné na časté prejavy agresie a neposlušnosti. Nižšie je uvedený zoznam plemien, ktoré môžu za určitých okolností napadnúť osobu a spôsobiť vážne zranenia.

Pri prehliadaní zoznamu treba pamätať na to, že vo väčšine prípadov sa nevyskytnú žalostné situácie kvôli zavineniu psa alebo zvláštnosti plemena, ale kvôli nedostatku výchovy a výcviku zvieraťa.

Bull teriér

Toto plemeno má zvláštny vzhľad. Nie každý to bude pekne. Pes má predĺženú papuľu a hlavu v tvare vajíčka. Čeľuste zvieraťa sú známe svojou bezprecedentnou silou. Predpokladá sa, že ak bull terrier zabaví obeť, nie je možné otvoriť čeľusť. Zvieratá tohto plemena nevykazujú agresivitu, sú dokonca náchylné k pasivite. Súčasne vyvinuli lovecké inštinkty.

Tosa Inu

Toto plemeno je veľké a masívne. Zástupcovia Tosa Inu boli odvodení ako bojujúci muži, v dôsledku čoho boli zakázané v mnohých krajinách.

psi

Tento typ mastif pochádza z Južnej Ameriky. Psi tohto plemena mali chrániť domovy a iný majetok poľnohospodárov.

Americký bandog

Predstavitelia tohto plemena spájali kvalitu býčích teriérov a mastifov. Zviera má veľkú veľkosť a vynikajúci vzhľad. Nie je však určený na boj. Ale bezprecedentná sila a vytrvalosť robí bandidogov nebezpečnými pre ľudí a iné zvieratá.

Cane Corso

Psy tohto plemena sú obdarené svalovou silou. Sú pochádzať z dávnych rímskych bojových psov, ktoré boli zvyknuté na otravu ľudí pre zábavu alebo ako trest.

Gul dong

Druhým menom plemena je pakistanský buldog. Toto je jedno z tých plemien, ktoré sa dajú ťažko trénovať, rozmarné a skutočne nebezpečné aj pre svojich majiteľov.

Rhodesian Ridgeback

Toto plemeno sa objavilo v Južnej Afrike. Sila a hrozivý vzhľad zvieraťa umožnili týmto psom vyhnúť divokým levom zo svojej koristi až kým ich lovca nedosiahne. Zástupcovia tohto plemena sú lojálni, inteligentní a poslušní. Ale pre cudzincov to môže byť nebezpečné. Odborná príprava týchto zvierat by sa mala konať v náležitej forme as príslušným inštruktorom. Zmierniť agresiu zvieraťa eliminovaním brutálnych metód z tréningového plánu.

Americký buldog

Psy tohto plemena sú masívne a svalnaté. Zároveň sú veľmi priateľskí a ľahko sa zbližujú s ľuďmi. Nepríjemný znak buldogov je tvrdohlavosť. Hlavnou úlohou prvých buldogov bola ochrana domova.

Dogo Argentino

Títo psi sa chovali pred mnohými rokmi v Argentíne. Používali sa na lov piva a kancov. Dlhé svalnaté nohy pomáhali psovi riadiť korisť. Agresivita - nie je jasná charakteristika. Zároveň sú v niektorých krajinách, najmä v Anglicku, zakázané Veľkí dánovia Argentíny.

Canary Great Dane

Toto plemeno má tiež veľkú veľkosť, ale bolo chované výhradne na ochranu stáda hospodárskych zvierat. Pri vedení takýchto psov je potrebné vykonať dôkladné školenie, pretože môžu prejavovať agresivitu voči iným psom a cudzincom.

Veľký Dane

Toto plemeno je známe veľkou veľkosťou jeho zástupcov. Veľký Dane sa stal majstrom v Guinnessovej knihe rekordov. Rast držiteľa psa je 1 metr 10 centimetrov. Plemeno bolo chované v Nemecku na lov diviakov a jeleňov.

Besendzhi

Druhým menom plemena je africký pes. Toto plemeno chovu sa objavilo v strednej Anfrike. Od tej doby je známa svojou tvrdohlavou náladou a problémami v oblasti výcviku psov.

St. Bernard

Predstavitelia plemena sa objavili v Alpách. Boli chované na záchranné účely: pes mal nájsť ľudí zachytených v lavínach. Veľká veľkosť a hmotnosť zvieraťa vyžaduje starostlivé zaobchádzanie. Od raného detstva by malo byť šteniatko naučené komunikovať s ľuďmi a predchádzať všetkým druhom agresie.

Akita Inu

To je celkom pár špicových psov. Jeho rozkošný pohľad by nemal priviesť človeka do ilúzie. Pes miluje demonštrovať nezávislosť, silu a hlúposť. Cudzinci sú predmetom podozrenia a dokonca agresie pre Akita.

Brazílska Fila

Druhým menom je brazílsky mastiff. Pes je agresívny a podlieha impulzívnemu správaniu. Povaha zvieraťa robila toto plemeno zakázané v mnohých krajinách sveta.

Chow chow

Legrační chmýchnuté hrudky majú tendenciu prejavovať neoprávnenú agresiu. Iba kompetentný výcvik môže v šteňatku priniesť šťavnatosť. Štatistika komunikácie ľudí s chow chows je depresívna: od roku 1979 do roku 1998 zomrelo 238 ľudí zubami roztomilých fluffií.

boxer

Boxeri tiež často prispievali do policajných správ. Od roku 1982 je zaznamenaný veľký počet prípadov nepríjemnej komunikácie ľudí a psov tohto plemena. Niektoré z nich skončili smrťou človeka. To je prekvapujúce, pretože medzi prirodzenými vlastnosťami psa nie je výrazná agresivita.

Volkosob

Hybridné plemeno sa objavilo ako dôsledok kríženia psov s vlkmi. Krv jednoduchého šedého vlka robí domáceho psa nepredvídateľným a agresívnym. V kombinácii s veľkými rozmermi je to skutočné nebezpečenstvo.

Alaskan Malamute

Tento príbuzný sibírskeho huskyho prejavuje tvrdohlavý charakter a obrovskú energiu. V byte nemá toto zviera miesto. Nedostatok fyzickej aktivity môže spôsobiť nepríjemnosť psov a v dôsledku toho prejav agresie. Všetci Huskies sú zlé stráže a zle vyškolení.

doberman

Dobermani demonštrujú inteligenciu a lojalitu voči jednému pánovi. Toto plemeno dáva ľuďom najlepšie stráže: útoky iba na velenie alebo keď vidí nebezpečenstvo majiteľa. Plemeno priniesol Karla Friedricha Luisa Dobermana, ktorý žije v Nemecku. Pri nesprávnej výchove môžu mať psy agresiu voči cudzím a iným zvieratám.

Nemecký ovčiak

Toto plemeno má stovky tisíc obdivovateľov. Zviera je zvyčajne inteligentné, ostražité, lojálne a odvážne. Preto sú najčastejšie vyškolení, aby slúžili v polícii. Bohužiaľ, nesprávne výchovu umožňuje veľkým zvieratám, ktoré sa prirodzene môžu napadnúť ľuďmi z vlastnej iniciatívy.

Huskies

Husky je ťažké plemeno. Jej silný poľovnícky inštinkt robí psa nebezpečným pre iné zvieratá. Navyše, Huskies majú tendenciu utiecť od majiteľov a stratiť sa v meste. Keď sa nudia, Husky sa stávajú náladové a agresívne.

rotvajlera

Rottweilers sú obdarené rozvinutými strážnymi a pastierskymi zručnosťami. Nepríjemné udalosti sú najčastejšie spojené s nezodpovednosťou majiteľov zvieraťa. Masívni a silní psi môžu napadnúť iné zvieratá a dokonca aj ľudí. Ale kvôli tomu potrebujú dôvod. V každom prípade to bude výsledok nedostatku odbornej prípravy.

Kaukazský ovčiak

Toto plemeno je chované na ochranu oviec pred voľne žijúcimi predátormi. Tento reprezentant plemena bude asertívny a odvážny, pretože musí bojovať proti vlkom a iným rovnako nebezpečným predátorom. Zlé vzdelávanie a údržba v nevhodných podmienkach spôsobuje, že pastier vyháňa všetku silu a agresiu voči ostatným.

Pit bull

Bol to americký Pit Bull teriér, ktorý sa stal symbolom bojových plemien, ktoré ohrozujú ľudí. Táto kategória zahŕňa stafordšírskych teriérov a niekedy amerických bulldogov. Plemeno bolo chované pre medveďov, kancov a býkov. Doma je také silné a agresívne zviera jednoducho nebezpečné. Zákaz zberu býkov v domoch a bytoch je v mnohých krajinách sveta vítaný z dosť objektívnych dôvodov.

Loading...