Články

TOP 10 kníh o vlastnom rozvoji: musí sa čítať

Dnes sú ľudia, ktorí čítajú nielen beletriu, ale aj seba-rozvíjajúce sa knihy, čoraz menej v našich životoch. Špeciálni predstavitelia mládeže, dokonca aj lesklé časopisy, nečítajú, ale obrátia stránky a pozerajú sa na obrázky. A to je poľutovaniahodné. Skutočný úspech v živote prostredníctvom obrázkov sa nedosahuje. Potrebujeme aspoň minimálne poznatky v oblasti osobného rastu, financií, zdravia, kariéry, vzťahov, morálky a duchovnosti. Rozšírte svoje obzory, otvárajte nové perspektívy vývoja a túžby vám pomôžu knihe, o ktorej sa bude diskutovať v dnešnom materiáli.

"Hry, ktoré hrávajú ľudia, ľudia, ktorí hrajú hry"

Eric Berne

V psychologickej knihe Eric Bern nie je ani vzdelávanie, ani túžba pobaviť čitateľa zábavnými príbehmi zo života. To nás robí premýšľať, definovať, objasňovať, chrániť, argumentovať naše názory. A ona má nervy času, dotknuté tým, čo naozaj obťažuje ľudí, starosti, záujmy. Autor odhaľuje tajomstvá, ako sa môžete naučiť profesionálnu analýzu nuansy komunikácie, zbaviť sa bežných behaviorálnych stereotypov, ktoré zasahujú do normálneho života.

"Buďte najlepšou verziou seba"

Den Waldsmidted

Starý sen o tom, ako nájsť šťastie v láske a rodine, žije od storočia do storočia, ale s novými črtami a problémami v každom čase. Koniec koncov, je jasné, že starostlivosť o veľkú rodinu našich prababíc a pradávnikov, v ktorých sa domáca žena spokojná s touto základnou úlohou, odlišuje od starostí modernej rodiny s jedným alebo dvoma deťmi a pracujúcej matky, ktorá si váži svoju profesiu a jej sociálnu prestíž. Den Waldsmidted vám pomôže pozrieť sa na svoj život novým spôsobom a prinútiť vás zmeniť k lepšiemu.

"Transcend: Deväť krokov k večnému životu"

Ray Kurzweil a Terry Grossman

Priemerná dĺžka života počas krátkej doby klesla na 60 rokov. Náboj návykov, zvykov, predsudkov nám prechádza z minulosti a ide do konfliktu s tým, čo je v skutočnosti. A my, nevedome prijímajúc tieto návyky z detstva ako niečo prirodzené, niekedy bez myslenia, sa vyrovnávali s ich márnou hmotnosťou. Ray Kurzweil a Terry Grossman, v priebehu ich výskumu, nás vyzývajú, aby sme sa dostali na dno koreňov, aby sme pomohli zaujať nezaujatý pohľad na zdravotné problémy. Kniha učí zásady zlepšovania blahobytu a v dôsledku toho predĺži aktívne roky života.

"Vy a vaša rodina, sprievodca osobného rastu"

Virginia satir

Dnes členovia rodiny zvyčajne pracujú na rôznych miestach. Oblasť všeobecnej pracovnej sily sa obmedzila na hranice čistenia bytu a domácej samoobsluhy. Nie vždy celkový obytný priestor a nadobudnuté hmotné aktíva spájajú rodinu, najmä rodinu, v ktorej dospeli deti. Ale čoraz dôležitejšie je ťažké merať, ale celkom reálne spirituálne a príbuzné rodinné väzby. V rodine sa najčastejšie prejavuje princíp: zaobchádzajte s ostatnými spôsobom, akým chcete, aby s nimi zaobchádzali. Princíp, že detstvo by malo byť zahrnuté do ľudského tela a krvi. Autor vo svojej práci nás učí, ako urobiť rodinu príťažlivým centrom pre vzájomný vzťah, vzájomnú pomoc, duchovné teplo a intimitu. Naučíte sa svietiť "nevysvetliteľným svetlom" nesebeckej lásky.

"Mních, ktorý predal jeho" Ferrari ": príbeh o naplnení túžob a pochopenie osudu"

Robin sharma

Čo treba urobiť, aby ste sa zbavili nepotrebných obsedantných myšlienok, nezmyselných vecí, nájsť mier, učiť sa spolu s ostatnými? Spolu s Robinom S. Charmom preskúmate tieto problémy z rôznych uhlov v celej knihe. Autor nám ponúka závit svojej úvahy a rozpráva fiktívny príbeh o miliónovom právnikovi, ktorý zmenil svoj život svetovým pohľadom.

"Dar Midasovho: prečo niekto získava bohatšie a nie nie"

Donalda Trumpa a Roberta Kiyosakiho

Súčasný americký prezident Donald Trump v spolupráci s Robertom Kiyosakiom hovorí, ako pochopiť a aké zručnosti získať, aby sa stal úspešným podnikateľom. Autori sa nebojí vyjadriť svoje vlastné názory, argumentovať so všeobecne akceptovanými názormi, s pohľadom na podnikanie. Podrobné zdôvodnenie a príklady hovoria o vzostupoch a downs na príkladoch autorov.

"Tento rok som ...: ako zmeniť svoje návyky, dodržiavať sľuby alebo robiť to, o čom ste dlho snívali"

IU ryan

Veľa, mnohostranný, hlboko M.J. Ryan hovorí, že každý človek robí plány na zajtra, ale nevytvára ani polovicu toho, čo bolo naplánované. Pomaly a premyslene kniha "Tento rok som ...: ako zmeniť svoje návyky, dodržiavať sľuby alebo robiť to, o čom ste dlho snívali", vedie čitateľa k hlavnej myšlienke: správne stanovenie cieľov a metód na ich dosiahnutie. Autor dáva veľa príkladov a možností pre prax.

"Vypadni z komfortnej zóny. Zmeň svoj život: 21 metód na zvýšenie osobnej efektivity"

Brian tracy

Autor Brian Tracy vo svojej práci povzbudzuje čitateľa, aby zmenil svoj život bez toho, aby sa uchýlil k spontánnosti. Kniha je veľmi optimistická, pretože autor presvedčivo dokazuje, že sa môžete vyhnúť mnohým problémom zvýšením osobnej efektivity.

"Celý život: kľúčové zručnosti pre dosiahnutie cieľov"

Les Hewitt, Jack Canfield, Mark Victor Hansen

Dobrá pohoda môže byť dosiahnutá vedome, ak čítate knihu Les Hewitt, Jack Canfield a Mark Victor Hansen. Mnoho zaujímavých otázok sa diskutuje v "Celom živote", keď ste to študovali, pochopíte, ktorým smerom sa budete pohybovať pozdĺž života trnitá cesta.

Sebarealizácia sa prejavuje len prostredníctvom vedomostí, ktoré sa dajú získať z kníh o sebarealizácii. Varianty takýchto kníh vážia - od odolnosti voči stresu a končiaceho s oratóriou. Keď prídete na skutočnosť, že je čas začať s vlastným rozvojom, potrebujete vedieť informácie o najvyšších knihách tohto smeru. Osoba, ktorá pozná teóriu vlastného vývoja z kníh, úspešne zavádza poznatky, ktoré sa prečítajú do praxe.

Loading...