Interiér

Funkčnosť a komfort - kuchyňa s ostrovom moderným spôsobom

Správne vybavenie pracovného priestoru v strede modernej kuchyne, môžete použiť ostrov - multifunkčný stôl, na ktorom sa nachádzajú všetky spotrebiče a domáce spotrebiče. Táto inovácia vám umožňuje kvalitatívne usporiadať priestor a vytvoriť najvhodnejší trojuholník medzi umývadlom, chladničkou a miestom na varenie.

Dokonalý stolový ostrov pre kuchyňu

Správne vybavená ostrovná stavba môže byť vybavená umývadlom, varnou doskou, digestorom. Bude to vyžadovať určitý čas a peniaze. Ale konečná verzia kuchyne bude značne prekonať mnoho ďalších dizajnových riešení.

Často, kuchynské ostrovy, majitelia modernej nehnuteľnosti uprednostňujú, aby na objednávku, skôr než kúpiť v hotovej podobe. Hlavné výhody pôvodnej implementácie:
• Funkčnosť. Príslušne umiestnené spotrebiče, zariadenia, úložný priestor môžu nahradiť plnohodnotnú kuchynskú súpravu.
• Ergonomické. Je pohodlné pohybovať sa, variť a vykonávať potrebné manipulácie v uvoľnenom priestore.
• Nepredvídateľnosť. Ostrovné modely môžu byť vyrobené v širokej škále štýlov, farieb, veľkostí a tvarov.
• Všestrannosť. Kuchynský prvok môže zohrávať úlohu pracovnej plochy, bar, stôl na jedlo.
• Estetika. Jas, sofistikovanosť, prestížnosť - s takými vlastnosťami je ostrov, kompetentne navrhnutý vo všeobecnom interiéri, schopný vybaviť kuchyňu.

Pomocou takého ostrovného stola môžete úspešne rozdeliť do zón štúdiový apartmán alebo spoločnú izbu obývacej izby - kuchyne. Prvky môžu mať okrúhly, oválny alebo štvorcový tvar.

Moderná malá kuchyňa s ostrovom

Takéto možnosti usporiadania vo veľkoplošných bytoch alebo na predmestských nehnuteľnostiach sú veľmi populárne. Najlepšie je, ak je samostatná jedáleň a kuchynská plocha je minimálne 25 metrov štvorcových. V prípade, že kuchyňa je malá, môže byť plný stolový ostrov nahradený kompaktným polostrovom alebo skromným pohyblivým ostrovom. Najdôležitejšie je mať priestor na priechody so šírkou aspoň 1 meter.

Konštrukcia polostrova bude musieť priliehať k stenu alebo kuchyni. Výsledkom bude pokračujúce rozloženie v tvare písmena P alebo G. Môžete použiť skladací stôl. Značne úspory priestoru, podobný prvok, ak je to potrebné, bude hrať úlohu jedálenský stôl v malej miestnosti.

Štýl pre kuchyňu s ostrovom

Všestrannosť a široká škála modelov umožňuje použitie návrhov v rôznych smerových smeroch. Medzi nimi vyniká:
1. Classic. Ostrov-stôl je vyrobený z prírodných materiálov, stručné a priestranné. Pomocou zábradlí a oblúkov môžete zdobiť povrch a vstavané police.
2. Minimalizmus. Vstavané spotrebiče, funkčné skladovacie priestory. Dekor by nemal byť, dvere skriniek sú najčastejšie oddelené.
3. Hi-tech. Prítomnosť geometrických tvarov, čisté čiary. Nábytok v miestnosti trochu, farebná paleta kontrastuje.
4. Krajina. Možnosť úpravy rozpočtu. Zahŕňa rôzne druhy tkania, drevené prvky, kaliko záclony a uteráky.
5. Moderné. Veľké množstvo skla a kovu. Formuláre sú hladké, efektívne. Prevažujúce farby sú šedé, biele, čierne. Spotrebiče a nástroje sú uložené v uzavretých skriniach.

Pre nedávno obľúbený podkrovný štýl môžu byť vhodné dva typy ostrovov. Môže byť moderný - chróm, brilantný, originálny. V inom prípade štýl predpokladá dizajn, ktorý bude tmavý a hrubý, špeciálne zdobený drevenými doskami alebo tehál.

Pôvodná kuchyňa-obývacia izba s ostrovom

V niektorých apartmánoch a súkromných domoch sú kuchyne kombinované s obývacimi miestnosťami. V takýchto prípadoch je ostrov vybavený deliacou čiarou medzi oboma miestami. Ale veľkosť a tvar dizajnu je zvolený s ohľadom na vnútorný dizajn obývacej izby. Vizuálne, prvok môže vyzerať inak - dizajn z kuchyne bude funkčnejší a z obývačky bude ostrov vyzerať ako súčasť pôvodnej výzdoby.

Najčastejšie sa táto možnosť uplatňuje v štúdiových apartmánoch. Pre mladšiu generáciu je vhodné umiestniť takmer všetky kuchynské potreby na malej ploche ostrova. Na policiach alebo špeciálnych poliach sú zostávajúce nástroje a zariadenia. Nemenej dôležité je aj kombinácia ostrova s ​​barom.

Štýlová kuchyňa s ostrovom a barom

Pri usporiadaní moderných kuchynských priestorov je v strede inštalovaný kuchynský ostrov s barom. Je to potrebné nielen v tých rodinách, kde často pijú alebo zhromažďujú alkoholické nápoje. Tieto prvky spájajú veľký počet výhod:
• Zvýšená funkčnosť.
• Univerzálny dizajn.
• Funkcie zónovania.

Štýlové ostrovy s barovými čítačmi môžu byť pokračovaním kuchynských setov alebo samostatne. Populárne viacúrovňové stavby, ktorých výška sa vyberá individuálne - v súlade s rastom majiteľov priestorov a prevádzkových podmienok.

Výhodná voľba - rohová kuchyňa s ostrovom

Dokonca aj v malej kuchyni môžete vložiť originálny ostrovný dizajn. Ak to chcete urobiť, môžete použiť tvar L alebo uhlové rozloženie. Takýto prístup zabezpečí potrebný voľný priestor a správne zdobí interiér.

Pre mnohé typy nehnuteľností sú rohové kuchyne najlepšou voľbou, čo zaručuje jedinečnosť štýlu a ergonomické vlastnosti, ktoré vyžadujú mnohé miestnosti. V kuchynskej súprave v tvare písmena L sa hodí takmer akýkoľvek model stolového ostrova. Konštrukcia môže byť jednoduchým prvkom výzdoby a vykonávať niekoľko funkcií naraz vrátane zabudovaných zariadení a skladovacích systémov.

Loading...