Interiér

100 najlepších nápadov do záhrady si to urobte sami

Dnes je záhrada nielen miestom na pestovanie rôznych plodín a rastlín, je to predovšetkým skutočný odbyt pre obyvateľov mesta, útulné prostredie, kde si môžete vychutnať prírodu a dostať sa z mesta a hluku. Preto sú originálne nápady pre záhradu relevantné ako nikdy predtým.

Môžete zmeniť záhradu na skutočnú rozprávkovú mágiu s pomocou krásnych kvetinových záhonov, záhonov, mini prudes a ďalších krajinných techník. Ponúkame Vám možnosť vidieť niektoré z najobľúbenejších a úžasných možností.

košiny

Zaujímavé možnosti návrhu stránky je možné vytvoriť pomocou plotu. Samozrejme, je nepravdepodobné, že nahradí moderné ploty, ale skvelá atmosféra Gogolu a Puškinových čias určite poskytne!

Wattled prútený je považovaný za najvyššiu kvalitu. Avšak malinové kefy sú tiež vynikajúcim materiálom pre takéto oplotenie. Kombináciou rôznych tyčí môžete vytvoriť neobvyklú škálu farieb a vzor reliéfu, ak otočíte prúty rôznych hrúbok.

Na výzdobu a špeciálnu náladu je možné zdobiť šálku s roztomilými hlinenými hrncami.

Kvetinové záhony a kvetinové záhony

Kvetinové záhony - prvé, čo záhradkári začnú zdobiť svoju krajinu. Pri výbere rastlín je potrebné brať do úvahy jednotlivé charakteristiky každého druhu. Prvým krokom je poskytnúť kvety, sólistov, to znamená hlavné rastliny v kvetinovom lôžku.

Je tiež dobré použiť pri návrhu listov neobvyklého tvaru a okrasných bylín. S nimi bude kvetinová záhrada vyzerat ako originálna, dokonca aj v čase, keď kvety ešte nekvitli.

Je dôležité dodržiavať harmóniu - príliš veľa rôznych kvetov a rastlín bude vyzerať posadnuto a vytvorí zmysel pre chaos v záhrade. Kvetinové záhony musia byť úplné a stručné.

Len nádherne zasadené kvety je polovica bitky. Kvetinové záhony s dekoráciou okolo vyzerajú oveľa zaujímavejšie. To je jasný prízvuk na konci kompozície.

Vodné postele

Špeciálna hrdosť pre záhradkárov sú záhony. Výber kvetov rôznych odtieňov, tvarov okvetných lístkov, výšky stopiek, vône, hrúbky listov a obdobia kvitnutia - len malá časť dizajnu, ktorú používa záhradník na vytvorenie kvetinového záhonu.

Nové nápady na dizajn môžu byť realizované ručne z odpadového materiálu vo forme rôznych štruktúr. Ale nie každý záhradník má originálne vodné postele, vyrobené nezávisle. Medzitým, vytvoriť takéto majstrovské dielo v záhrade alebo v krajine nie je ťažké vôbec.

Poradie registrácie vodného lôžka:

  • vykopať dieru nie viac ako 50 cm hlbokú;
  • položiť tehlu pozdĺž obvodu kvetinového lôžka;
  • Položte spodok kvetinového záhonu plastovým obalom a zakryte ho pieskom vo vrstve 5 cm;
  • uprostred rastlín vysadených v kvetináčoch: vajíčka, lekno, nymphainics;
  • vrstva piesku pozdĺž okrajov by mala byť o 10 až 15 centimetrov silnejšia a rastliny, ako sú chastuha, vodná dúhovka, kala, by mali byť vysadené v zemi;
  • vyplniť kvetinovú záhonu tak, aby listy rastlín plávali na vodnej ploche;
  • na dodatočnú výzdobu môžete použiť vodné rastliny, ktoré nevyžadujú priľnavosť k zemi - pistia, kačica, vodokras, rogulnik, azolla, eyhorniya.

Ak naplníte rastliny najmenej polovicou celej plochy kvetinového záhonu, živá výzdoba vás poteší po celú sezónu. Dodatočné dekorácie vo forme rozprávkových rozprávkových postáv môžu zdobiť penovú plošinu na záhonovom kvetu.

Záhradné chodníky

Záhradné cesty, ktoré ste vytvorili, zostanú dlho vašou pýchou. Praktické materiály môžu slúžiť ako riečne štrk a tehly.

Rozloženie skladieb by malo začínať označením. Na chatovej alebo záhradnej pozemku určite užili milované chodníky. Je ich najlepšie použiť na budúcu značku. Skúste rozložiť trať tak, aby jej povrch bol čo najhladší a šírka bola rovnaká po celej dĺžke.

Po vyrovnaní musí byť značená cesta vyplnená sutinami, ktorých hrúbka vrstvy je približne 10 cm. Tamper s vibračným strojom. Ďalej nalejte na pripravené miesto špeciálne riešenie a znova ho vyrovnajte. Predbežne očistené okrúhle okrúhle stlačené do roztoku s hustým, vopred navrhnutým vzorom. Na konci je položená tehlová obruba.

Rutar

Rutárium je skôr nezvyčajným spôsobom, ako vyzdobiť záhradný pozemok s použitím pôvodných koreňov a koreňov stromov. Často sa to nazýva záhradou koreňov.

Pokiaľ je to potrebné, aj na malej ploche môžete vytvoriť jedinečné mágie. Mnohí z nás sa stretli s najnezvláštnejšími koreňmi. Keď vidíme špeciálne prípady, predstavivosť okamžite vykresľuje živý príbeh rozprávkového príbehu. Krásne kompozície vyrobené z tvarohu vyrobeného z vlastných rúk vytvárajú také rutárium, pri pohľade na ktoré je jednoducho nemožné odvrátiť sa.

Starý nábytok pre výzdobu

Nehajte sa hádzať starý nábytok - môže to slúžiť ako farebná dekorácia v krajine po mnoho rokov. Stačí odstrániť starú farbu a znova ju namaľovať.

Používanie pneumatík pre automobily v záhradnej výzdobe

Jedným z najbežnejších materiálov pre záhradnú výzdobu sú pneumatiky pre automobily. Z odolnej a pružnej gumy môžete vytvoriť očarujúce kvetináče, figúrky rôznych zvierat, pieskovisko, detské hojdačky atď.

Krajina z plastových fliaš

Plastový materiál je lacný a ľahko dostupný. Skúsení záhradníci s kreatívnou predstavivosťou vedia veľa možností využitia. Také vlastnosti ako flexibilita, trvanlivosť, odolnosť plastu vám umožnia vytvoriť rôzne plastiky, dekorácie pre kvetinové záhony, obrubníky a iné zaujímavé kompozície z plastových fliaš.

Obrázky a podávače

Špeciálne šarm a atmosféra záhrady poskytujú rôzne postavy. Na ich vytvorenie môžete použiť také stavebné materiály, ako je sadrová, polymérová hlina atď. Rozhodovanie o návrhu závisí od vašej fantázie.

Roztomilé kŕmidlá vtákov sú skvelý spôsob, ako prilákať vtáky na vaše stránky. Môžu byť vyrobené z vetvičiek, plastovej fľaše alebo kmeňa stromu.

Neobvyklý plot

Najlepším aspektom jedinečnosti záhradného pozemku je jeho oplotenie. Okrem ochrannej funkcie, plot - priťahuje držiaky vizuálnej vizitky. Jednoduchá verzia zo železa alebo dreva je trite. Môžete dekorovať plot rôznymi spôsobmi. Niektoré úžasné príklady sa zobrazujú na fotografii.

Detský kútik

Ak sa chcete zapojiť do ornamentu a vylepšenia letnej rezidencie a záhrady, nemali by ste zabudnúť ani na najmenšie fidgety. Pre nich musíte prideliť svoje územie pre zábavu a vzrušujúce hry.

Usporiadanie rekreačných oblastí

Miesto na odpočinok pod otvorenou oblohou je predpokladom pre pohodlný pobyt na vidieku alebo na záhrade. Tu všetko bude závisieť od túžob a preferencií majiteľov. K dispozícii je veľa možností: altánky s pohodlným nábytkom, široké hojdačky (skvelou myšlienkou je umiestniť závesnú konštrukciu v tieni pod stromami), hojdacie siete alebo len detské ihrisko s pohodlnými stoličkami a stolom.

DIY záhradné nápady: fotky živých príkladov

Bez ohľadu na nápady na výzdobe chaty a záhrady sa nezabúdajte, že chalúpka je v prvom rade miestom na odpočinok, pohodlie a súkromie. Toto nastavenie by malo inšpirovať a potešiť oko. Preto je dôležité, aby ste nepreháňali tvorivé riešenia dizajnéra - potrebujete vedieť, aké opatrenia máte vo všetkom.

Loading...