Interiér

Dom (príves) na kolesách: 100 zaujímavých možností

V modernej dobe môže motorový dom slúžiť nielen ako pohodlné bývanie pre tých, ktorí doteraz nedokázali vybudovať obydlie na dachu pred začiatkom teplej sezóny - to je skvelý cestovný trailer, ale aj spôsob, ako sa vyhnúť dani z nehnuteľnosti.

V reakcii na veľký americký sen o priestrannom rodinnom dome v Spojených štátoch sa objavil Tiny House Movement. Čím väčšia je plocha, tým je bolestivosť hypotéky a menej slobody. Na základe tohto princípu Američania aktívne začali stavať malé motorové domy (asi 50 metrov štvorcových). V porovnaní s prívesmi sú to skutočné domy vhodné pre celý život, a to aj v zime, prinajmenšom v lete. Kola takýchto domov je potrebná nielen pre pohyb, ale aj pre závažný argument - formálny príves, aby som tak povedal. A to znamená, že teraz môžete zabudnúť na dane a získať stavebné povolenie tak dlho, koľko chcete. Vo všeobecnosti, podstatou Drobného domu hnutia - platiť za to, čo je naozaj potrebné.

Toto bolo malé pozadie, ale teraz sa dostaneme do podnikania a zvážime jasné príklady mobilných domov.

Elegantný mini dom

Táto elegantná chata nachádzajúca sa v Massachusetts rozhodne vyniká z ostatných. Je určený pre tri osoby (160 metrov štvorcových). Na prvý pohľad je to klasický model panelového domu, ale s určitým prekvapením, ktoré sú kolesá.

Teplé farby a jemné linky interiéru vytvárajú útulnú atmosféru.

Priestor v dome je rozdelený na dve zóny - spálňu umiestnenú v hornej a obývacom priestore. Majitelia sa postarali o rôzne úložné priestory, z ktorých niektoré môžu byť videné po schodoch do spálne na hornom poschodí.

Tento roztomilý dom je taký teplý a príjemný a teplý ako každý mestský byt alebo vidiecky dom. Takýto projekt je skvelou voľbou pre tých, ktorí snívajú o svojom rodinnom hniezde, ale nie sú schopní zakúpiť tradičné veľké domy.

Podľa princípu harmónie

Myšlienku Tiny House Movement sa páčili obyvatelia mnohých krajín. Tento dom vo forme van na kolesách sa nachádza vo Viedni. Na svojom území 25 metrov štvorcových je všetko potrebné pre život - kuchyňa, kúpeľňa, sprchovací kút, posteľ, obývacia izba. Autonómia, solárne batérie, bio-toaleta, systém čistenia použitých a dažďovej vody (vďaka filtre na streche močiarov) a kachle na drevo prevzali zodpovednosť.

Ergonomický nábytok navrhnutý špeciálne pre tento projekt. Vana na kolesách nemá žiadne rohy. Jeho forma sa zameriava na prirodzenú povahu. Fasáda je presklenná pre úplné prijímanie slnečného svetla.

Útulná chata

Minicomic 9 m 2 - bulharská interpretácia strechy na kolesách. Avšak vo vnútri sa zdá byť oveľa priestrannejšia - je to všetko o neštandardnej výške pre príves 240 cm. Interiér a fasáda sú vyrobené z borovicového masívneho dreva, podlaha je vyrobená z brezovej ľahkej preglejky. Jedna strana fasády je úplne zasklenená a za ním začína terasa.

Aby sa dosiahol dokonalý súlad, borovicový masív vnútri domu nebol namaľovaný, ale iba olejovaný. Nádoba teda bude nasýtená arómou borovice.

A späť do školy

Dokonca aj starý školský autobus, ako v našom príklade, môže hrať rolu karavanu. Je vybavený vetraním, ohrievačom vody, LED diódami a na streche sú tri solárne moduly. K dispozícii je aj kúpeľňa a WC. Na zimné obdobie sú steny izolované moderným izolátorom.

Veľkou výhodou tohto autobusu je jeho veľkosť. Tu sa nemôžete obávať šetrenia miesta, ktoré prichádzajú s vstavaným nábytkom. Dokonca aj kuchyňa v tejto autohouse je určená pre dve osoby.

70s príves

Cute Avion LeGrande z roku 1972, po niektorých manipuláciách s interiérom, sa zmenil na skutočný motorhome na kolesách. Majitelia aktualizovali podlahu a orezanie, interiér bol usporiadaný v jasných farbách. Dodatočné okná sa objavili, ale vybavenie, obrysy nábytkových predmetov a samotné usporiadanie prívesu sa rozhodli ponechať v pôvodnej podobe, aby sa zachovala estetika sedemdesiatych rokov.

Dom má plne vybavenú kuchyňu, jedáleň, kúpeľňu a dve postele.

Rezidenčný prevoz

Pred sto rokmi pastieri žili na takých vozňoch na kolesách počas teplej sezóny. Napriek vonkajšiemu rámovému a oceľovému kolesu je transformovaný príves dnes skutočným motorom, ktorý sa dá prepravovať. Príves je vybavený sporákom, pohovkou, WC, sporákom a umývadlom. To je vynikajúce ubytovanie pre teplú sezónu. Samozrejme, nie je to najlepšia možnosť cestovania, ale ako dom na letné obdobie - to, čo potrebujeme.

Mobilná chata

Tento mobilný dom vyzerá ako chata z detských kresieb - trojuholník, obdĺžnik a rúrka. Má všetko, čo potrebujete: posteľ, WC, kúpeľňa, rúra, stôl. Pri absencii prístupu do sietí pochádza elektrina zo solárnych panelov.

Štýlový domový príves

Prívesy s prúdom vzduchu prekvapujú svojim exteriérom. Lesklý kov, zaoblená silueta - z akejkoľvek súťaže. Príves v nasledujúcich fotografiách sa môže zmeniť na skutočný domov.

Majitelia sa snažili čo najviac chrániť svoj dom od vnímania pochodujúceho nudného kapsula, takže kategoricky odmietli zabudovaný nábytok. Samostatné skrine sa vyrábajú v módnom štýle - zo starých drevených paliet. Obľúbenou časťou interiéru majiteľov je dlhý stôl, ktorý prechádza od pracovníka do kuchyne s plynovým sporákom a umývadlom.

Nástenné dekorácie z kovu a dreva bez akéhokoľvek dekoru. Všetko by malo byť čo najefektívnejšie, ale zároveň útulné a štýlové. Historické v interiéri docela trochu, okrem toho, že regály na strope, kde je všetko uložené potrebné. V takomto dome môžete žiť celoročne, príležitostne meniť prostredie: dnes je to prírodná oblasť a zajtra je luxusné mesto.

Ďalšie príklady krásnych mobilných domov nájdete na nasledujúcom výbere fotografií.

Ak sa stretnete s ťažkým výberom získania pozemku s kompaktným bývaním, odporúčame vám pozrieť sa na zaujímavý nápad - mobilný karavan na kolesách. V mnohých krajinách je hnutie Drobný dom už aktívne zavedené do života mnohých obyvateľov. Možno by ste mali vyskúšať niečo nové vo vašom živote?