Články

Dzhemete - najkrajšie letovisko na pobreží Čierneho mora. Všetko o ostatných v roku 2018

Najbližšie k Anapa je obec Dzhemete. Jedná sa o jeden z najkrajších letovísk na pobreží, ktorý tu priťahuje množstvo turistov. Pláže v Dzhemete sú jasné, voda je čistá a teplá. Miestna flóra je jedinečná, čo vytvára špecifickú mikroklímu. Hojenie so vzduchom, jódom a pieskom s stopovými prvkami sa tiež považuje za liečenie.

Tu sa stretávajú mladí ľudia, páry trávia čas a rodiny s deťmi odpočinku. Infraštruktúra miesta vám umožní organizovať si odpočinok pre každý vkus a rozpočet.

Cesta k Dzhemete

Na tomto predmestí mesta Anapa prejdite cez administratívne centrum pre vnútorné dopravné účely. Najprv sa musíte dostať do Anapy. Pre tento typ lietadla, vlaku alebo autobusu.

Môžete lietať do letiska Anapa letenkou, ale musíte zaplatiť za to v závislosti od mesiaca a času zakúpenia letenka od 2 900 do 5 500 rubľov. Minimálna cena letenky pre vlak Moskva-Anapa je 1 820 rubľov. Priemerná cena cestovného lístka v autobuse druhej triedy z 2040 rubľov. Minimálna doba jazdy autobusom na trase Moskva - Anapa je 21 hodín a 50 minút. Cena autobusovej lístky je od 2 850 rubľov.

Z vlakovej stanice premávajte taxíkom každých 5 minút. Drahé len za 29 rubľov. Taxi bude musieť zaplatiť 400 rubľov. Ak vlak odbočí na stanicu Tonnelnaya, cesta na Dzhemete bude stáť 50 ruble za autobusovú letenku a náklady na taxík sa zvýšia na 900 rubľov.

K dispozícii je tiež minibus z letiska Anapa, cena je asi 30 rubľov. Môžete sa sem dostať autobusom, ale na to musíte najprv prejsť na autobusovú stanicu a odtiaľ pohodlný autobus za 40 rubľov odvezie turistiku do rekreačného mesta Dzhemete. Ak lietadlo dorazilo do Krasnodaru, musíte sa dostať do Anapy autobusom. To bude trvať 3 hodiny za 350-400 rubľov. Cesty na Krasnodarskom území sú veľmi dobré, takže môžete bezpečne riadiť svoje auto. Darovanie trvá asi 10 hodín.

Vnútrozemská doprava

Rovnako ako v ostatných strediskách Anapa, najpopulárnejšími dopravnými prostriedkami sú taxíky a autobusy. Minibusy s prioritnými miestnymi obyvateľmi. Cena sa líši v závislosti od vzdialenosti cesty z 29 rubľov.

Taxík je tiež veľa, ale je lepšie, aby ste sa neprišli k súkromným vlastníkom. Zvyčajne ich cena je 2-3 krát vyššia ako oficiálne služby. V rámci Djemete sa môžete pohybovať maximálne vo výške 400 rubľov. V noci sa tarif zvyšuje.

Osobná doprava výrazne diverzifikuje dovolenku na pláži. Môžete si ich prenajať prenájmom malého auta. Je to skvelý spôsob, ako sami plánovať svoj čas. Pre rozpočtovú triedu automobil bude musieť platiť od 1500 rubľov za deň. Budete tiež musieť využiť platené parkovisko - 150 rubľov denne.

Oddych v Dzhemete pri mori v roku 2018: pláže v obci

Pozdĺž pobrežia Dzhemete sa rozprestiera 10 km. Miestne pláže sú výrazne odlišné od Anapa čisté a priestranné. Tam sú takmer žiadne vetry, pretože pláže sú chránené vysokými piesočnými dunami. Vstup do vody je plytký, voda sa rýchlo zohreje. To je skvelé miesto na oddych a plávanie s deťmi.

Najľudnatejšia - centrálna pláž obce. Tu sa spojili dva veľké strediská Anapa a Vityazevo. K dispozícii je rozvinutá infraštruktúra, pohodlné lehátka, dáždniky, šatne, sprchy.

Môžete navštíviť pláže v hoteloch, strediskách a rekreačných centrách. Najčastejšie nie sú oplotené. Skúsení turistov v ich recenzi odporúčajú pláže "Seahorse", "Priobye", "White Beach".

Pre milovníkov odpočinku s stanmi je veľa miest, ktoré sa vyznačujú mierom a samote. Tiež sem prichádzajú milovníci opaľovania na nudistickej pláži.

Oddych v Dzhemete 2018: hotely, penzióny, penzióny, rekreačné centrá

V Dzhemete veľa možností ubytovania. K dispozícii sú oba veľké hotely s službami v režime "all inclusive" a domáce mini-hotely. Miestne hotelové služby zahŕňajú vyhrievané bazény, internet, reštaurácie, parkovisko a mnoho ďalších.

Vzhľadom k tomu, že samotná rezortná obec sa nachádza pozdĺž pobrežia, všetky miesta na pobyt nie sú viac ako 500 metrov od vody. Číslo v penzióne bude stáť od 600 do 1200 rubľov za deň. Ubytovanie v hoteli bude stáť v priemere 1500 rubľov. Presnejšie ceny nájdete na oficiálnych stránkach každého z hotelov.

Oddych v Dzhemete bez sprostredkovateľov: súkromný sektor

Súkromný sektor ponúka ubytovanie za prijateľnejšie ceny. V priemere prenájom miestnosti v dome s majiteľmi bude stáť 300-500 rubľov za predpokladu, že termín je od týždňa alebo viac.

Medzi návrhmi je možné identifikovať:

 • "Victoria": 3 minúty pešo k moru, platené parkovisko, spoločná kuchyňa alebo jedáleň - 800 - 2750 rubľov na osobu a deň;
 • "Obľúbené nádvorie": 5 minút k moru, platené parkovisko, spoločná kuchyňa, bezplatné Wi-Fi - 400-750 rubľov;
 • "Legion": 5 minút k moru, vyhrievaný bazén, bezplatné parkovanie, spoločná kuchyňa - 500 - 1600 rubľov;
 • "V Larise": 5 minút k moru, bezplatné parkovanie, spoločná kuchyňa, jedlá sú k dispozícii na vyžiadanie za poplatok - 350 - 500 rubľov;
 • "Chata pri mori": 200 krokov k moru, bezplatné parkovanie, spoločná kuchyňa - 300 - 800 rubľov;
 • "Na Alexey": 5 minút k moru, parkovisko je za poplatok, spoločná kuchyňa - 250 - 800 rubľov.

Je to len malá časť dostupných ponúk. Knižné miestnosti musia byť vopred, pretože v sezóne je ťažké nájsť voľné izby.

Kaviarne a reštaurácie

Aj keď v meste Dzhemet nie je veľa reštaurácií a kaviarní, je tu voľba. Kaviarne a jedálne ponúkajú pekné menu. Chyť občerstvenie v jednej z mnohých pizzerií ​​alebo palacinky. Mnoho zariadení v druhej polovici dňa ponúka turistom kebab varené priamo na mieste.

V jedálni môžete mať uspokojujúci obed za 150-250 rubľov. V kaviarni je jedlo drahšie - v rozmedzí 300-500 rubľov. Pre občerstvenie sa platí len 80-150 rubľov. Medzi najobľúbenejšie miestne inštitúcie patria:

 • "Colosseum";
 • "Casanova";
 • "Gulliver".

Jedlá, ktoré sú pre turistov k dispozícii, majú rysy ruskej, belošskej a európskej kuchyne. Môžete tiež navštíviť pečivo a kaviarne alebo reštaurácie japonskej kuchyne. Reštaurácie s večerným programom ponúkajú hosťom lahodnú večeru s alkoholom, ktoré zvyčajne stojí približne v priemere 1500 rubľov.

Zábava a atrakcie

Hlavné bohatstvo Dzhemete je v jeho prirodzenosti uzavreté. Existuje mnoho minerálnych prameňov s liečivou vodou, ako aj terapeutické bahno. Existuje niekoľko čerpadlových miestností. Nezabudnite navštíviť jazero Chembur. Miestne účinky na účinky tela sú rovnaké ako tie, ktoré sa nachádzajú mimo pobrežia Mŕtveho mora. Okrem toho tu nemôžete zle loviť.

Diverzifikovať dovolenku na pláži v Dzhemete môže výlet do Anapa. Tu je súbor zábavy oveľa bohatší ako na predmestiach. V zozname miest potrebných na návštevu:

 • Miestne múzeum Lore;
 • Maják Anapa;
 • "Gorgippia" - zrúcaniny starobylého mesta.

Medzi obľúbené exkurzie patrí výlet do Tamanu, ktorý je spojený s čítaním ľudí s Lermontovom. Zaujímavou zábavou môže byť vínna prehliadka s ochutnávkou na vinárstve.

Dovolenka v Dzhemete 2018 s deťmi

Pre deti bude zaujímavé ísť do miestneho delfinária, akvária a tučniaka. Nezabudnite navštíviť vodný park "Tiki-Tak", ktorý získal slávu ako najväčší na pobreží Čierneho mora. K dispozícii je zábava pre dospelých i pre najmladších hostí.

V delfináriu si môžete pozrieť predstavenia delfínov a mrožov. So zvieratami môžete fotografovať a plávať. Obrovský žralok žije v akváriu, ale nemali by ste byť fotografovaní s ním, nieto plávať. Tiež tu môžete vidieť lúče, pirány, morské koníky a ďalších exotických obyvateľov hlbokého mora. Pozemné zvieratá sú zastúpené v blízkosti miestnej zoologickej záhrady.

Aktivity v Dzhemete

Čas strávený v športe je možný pomocou padáka zabezpečeného vlečením na loď. Windsurfing a tryskové lyžovanie sa v obci stali menej populárne.

Rybárski nadšenci čakajú na špecializované prechádzky na jachtách. Potápačské kluby "Chernomor" a "Jamajka" čakajú na potápačov so skúsenosťami a bez nich. Na súši môžete jazdiť na štvorkolkách, segwayoch a bicykloch.

Miestne podnebie je vhodné pre stovky zaujímavých aktivít. Piemont, stepi a morská zóna, zbiehajúca sa na jednom mieste, dávajú miestu klímu jedinečných vlastností. Čistý vzduch je nasýtený prospešnými estermi a phytoncides, rovnako ako minerály a morské soli.

Dovolenka v Dzhemete 2018: recenzie turistov

Recenzie o zvyšku v Dzhemete sú rozporuplné. Väčšina turistov sa sťažuje na studené more, ktoré je hojne naplnené riasami. Tí, ktorí zámerne zistili, v ktorých mesiacoch voda "nekvitá", spadla do rovnakej situácie. Ukázalo sa, že táto skutočnosť je takmer nepredvídateľná.

Hostia boli prekvapení studenou vodou pri teplote 35 stupňov plus. Medzi výhody turistov emitujú nízke ceny bývania, a to aj v prípadoch, keď domy sa nachádzajú takmer na pláži. Tiež hostia oslavujú veľa zaujímavých zábavy a najmä pozdravy a reakcie miestnych obyvateľov.

Tí, ktorí sú pripravení na lacnú, ale nezabudnuteľnú dovolenku, odporúčame navštíviť rekreačnú obec Dzhemete.

Loading...