Interiér

Chladnička v kuchyni: Možnosti ubytovania

Rôzne kuchynské možnosti majú vlastné rozloženie a rôzne veľkosti, ale ako všetky byty. Keď je kuchyňa veľká a priestranná, problémy s umiestnením akýchkoľvek kusov nábytku alebo dekoru spravidla nevznikajú. Ale už v malej miestnosti 6-7 štvorcových metrov musíte starostlivo premyslieť, ako správne umiestniť aj taký dôležitý prvok v kuchyni, napríklad v chladničke.

Našťastie moderný interiérový dizajn, inovatívne technológie a kreatívny prístup profesionálov umožňujú vyriešiť problém čo najlepším spôsobom a ponúknuť niekoľko riešení pre optimálne umiestnenie chladničky v ľubovoľných oblastiach as minimálnymi územnými nákladmi.

Kút je najlepším miestom pre chladničku.

Ak chcete ušetriť maximálny priestor v kuchyni, profesionálni dizajnéri odporúčajú používať voľný roh na umiestnenie chladničky. Ide o najlepšiu možnosť plánovania, ktorá umožní hosťom a hosťom pohybovať sa v miestnosti bez váhania. A ak je veľkosť chladničky prispôsobená veľkosti celého kuchynského nábytku, nebude to vyčnievať zo všeobecnej línie, čím vznikne celistvosť vnímania celej štruktúry.

Okrem všetkého vyššie uvedeného existujú zbierky, ktoré ponúkajú úzke a predĺžené formy chladničiek, čo je vynikajúca možnosť kompetentného usporiadania a úspory miesta.

Chladnička v blízkosti dverí je skvelou alternatívou.

Ak je kuchynský priestor dosť kompaktný, chladnička pri dverách je ešte pohodlnejšia a pohodlnejšia. Použitie vysokej chladničky umožňuje vyriešiť otázku ďalšieho zónovania priestoru. V tomto prípade slúži ako oddiel. Ale častejšie je účelnejšie úplne demontovať dvere, čím sa zväčšuje priestor miestnosti a rozširuje sa samotný oblúk dverí.
Môžete tiež vytvoriť samostatné výklenok zo sadrokartónu špeciálne pre chladničku, potom kuchyňa získa dokonalý vzhľad.

Skvelý nápad - chladnička pod pracovným priestorom

Takéto riešenie je ideálne pre malé byty s miniatúrnymi kuchyňami. Našťastie moderné technológie ponúkajú široký výber chladničiek, medzi ktorými sú aj tie, ktorých rozmery sú identické s práčkou. Mini-chladnička môže byť ľahko umiestnená pod pultom, to je skutočná spása pre majiteľov kuchyne je príliš malá. Mimochodom, veľmi často podobné kuchyne s obmedzeným priestorom sa nachádzajú aj v štúdiových apartmánoch.

Neviditeľné riešenie: chladnička v kuchyni, vstavaná sada

Pre takéto rozhodnutie organizovanie interiéru vyžaduje dostatočne priestrannú kuchyňu. Vstavaná chladnička je úplne neviditeľná v skrini so zatvorenými dverami. Je to skvelý nápad pre tých majiteľov, ktorí nechcú, aby spotrebiče zaujímali dominantnú úlohu v interiéri kuchyne.

Možnosť z nerezovej ocele

Ak máte radi výrobky z nehrdzavejúcej ocele, ale zároveň chcete, aby chladnička vyzerala čo najharmonickejšie, pokiaľ ide o všeobecné prostredie interiéru kuchyne a nie vyčnievať, potom musíte pridať rovnaký typ dekorácie do dizajnu. Takže môžete umiestniť akékoľvek predmety vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, napríklad kachle. Iba vtedy chladnička nebude v popredí v zornom poli iných a stane sa neoddeliteľnou súčasťou celej štýlovej kompozície. Ak máte dve rúry, je najlepšie ich usporiadať vertikálne - nad sebou.

Dokonalé maskovanie

Ak absolútne nechcete vidieť chladničku vo vašom elegantnom interiéri, a dokonca ideálne vstavané do kuchyne nie je voľba, potom ju zamaskovať ako skriňu. V takom prípade okamžite to nájde, bude to trvať viac času!

A nezabudnite si vybrať farbu!

Často, nákup chladničky, jeho riešenie farieb nie je vždy v popredí. Zvyčajne sa nakupujú tradičné biele chladničky alebo s kovovým odtieňom. Dnes však dizajnéri ponúkajú veľa zaujímavých možností s rôznymi štýlovými ušľachtilými odtieňmi - burgundské, tyrkysové, azúrové, modré, červené, čierne a dokonca aj oranžové! A ak vezmete výber farby veľmi zodpovedne a správne vybrať optimálny odtieň, potom chladnička môže slúžiť ako výrazný dekoratívny prízvuk a vyzdobiť celý interiér.

Aj keď je ťažké nesúhlasiť s tým, že svetlá farba chladničky nie je taká dôležitá, ako je napríklad biela alebo oceľová. Ale ak ste jedným z tých, ktorí hľadajú špeciálne a nezvyčajné predmety pre váš interiér, potom je lepšie si kúpiť nejakú verziu domácich spotrebičov alebo nábytku rovnakej farby v dvojici farebnej chladničky. Takže interiér bude vyzerať viac harmonicky.

A ak hovoríme o štýle, v tomto prípade to nie je tak dôležité. Pôvodná chladnička je vhodná v takmer každom návrhu.

Ale aj biela alebo oceľová klasická verzia nevylučuje povinný výber pekných pár predmetov rovnakej farby, ktoré môžu slúžiť ako odsávač pár, mikrovlnná rúra a iné kuchynské spotrebiče.
Pokiaľ ide o jedinečnosť, dnes sú neuveriteľne zdokonalené spôsoby zdobenia kuchynských spotrebičov. Je natretý originálnymi vzormi a dokonca zdobený všetkými druhmi kryštálov a kamienkov. Aj nezvyčajný efekt vytvára jasné výtlačky na celých dverách, napríklad vo forme šťavnatých olív, farebných slnečnice, kvitnúceho tulipánu, svetovej mapy, rafinovanej abstrakcie alebo ornamentu. A ak chcete, môžete dokonca vyzdobiť chladničku. Skvelá voľba - tak populárne nedávno vinylové nálepky.

Aké je miesto chladničky v interiéri vašej kuchyne?

Pozrite si video: Ako bude uzavretá križovatka Prístavný most? (Septembra 2019).