Interiér

Krásne dekoratívne vázy to urobte sami

Kvety v dome sú vždy krásne, najmä ak zdobia miestnosť pri príležitosti osláv a dokonca aj v neobvyklých vázach. Dnes budeme hovoriť o tom, ako sa môže najjednoduchšia váza zmeniť na niečo, čo naozaj stojí za to. Verte mi, táto jedinečná vec sa stane štýlovým prvkom dekorácie vášho domova a určite priláka pozornosť všetkých hostí.

Štýlová geometria

Takáto váza zdobí akýkoľvek interiér a stane sa štýlovým prízvukom. Na to nemusíte mať možnosť kresliť ani mať nejaké schopnosti. Budete potrebovať len maskovaciu pásku, sprejovú farbu, rovnako ako kefu, odmasťovač a vatové tampóny.

Na začiatok spracujte váhu pomocou odmasťovacieho prostriedku a podložky z bavlny. Po vysušení povrchu lepte váhu lepiacou páskou v akomkoľvek poradí.

Pokrývajúcu vázu s rozprašovačom, prechádzanie lepiacou páskou na hrany bolo jasné a hladké. Zostáva len čakať, kým nie je všetko suché a jemne odstráňte kazetu. Súhlasím, takáto váza je oveľa zaujímavejšia ako transparentná.

Vyzerá veľmi pekne geometrický dizajn, ak používate úzku pásku.

Nemenej atraktívnym je dekor, ktorý pokrýva vázu čiastočne na dne. Aby sme nepoškodili priehľadné plochy, používame plastový vak a pripevníme ho pomocou škorky.

Zlaté svietidlá sú dokonalým riešením pre zdobenie transparentnej vázy v geometrickom štýle.

Je veľmi dôležité vybrať tie správne odtiene pre dekoráciu vázy tak, aby dopĺňal interiér a dobre sa s ním miešal. Rôzne pastely, zlato, striebro, medené odtiene, ako aj biele a čierne sú považované za najuniverzálnejšie.


Bodová maľba

Pre tých, ktorí milujú zložité vzory a chcú sa pokúsiť vytvoriť niečo nezvyčajné, odporúčame zvládnuť dotyčnú maľbu.

Ak to chcete urobiť, pripravte:

  • alkoholu alebo acetónu
  • vatové tampóny a kolesá
  • obrys farby
  • syntetická kefa alebo špáradlo.

Najprv musíte odmastiť vázu a počkať, kým úplne nevystrie. Pokiaľ ide o kreslenie, skúsení remeselníci robia majstrovské diela ľahko, ale ak ste noví v tejto oblasti, odporúčame tlač náčrtu. Je veľmi dôležité praktizovať na kus papiera, aby sa dali body rovnakej veľkosti a hustoty. Ak sa všetko ukáže, prejdite do dekorácie.

Keď je výkres pripravený, musíte počkať na prirodzené sušenie alebo varenie v rúre. Odporúčania pre teplotu a čas sú na farbe označené výrobcom.

Monochromatický náter

Najjednoduchší spôsob, ako premeniť transparentnú vázu, je maľovať ju farbou. Môžete si vybrať akrylát, farbu striekaním a akékoľvek iné. Pokiaľ ide o farbu, vyberte ten, ktorý bude oslovovať zvyšok interiéru.

Čiastočná monochromatická vrstva nie je o nič peknejšia.

Romantické stuhy

Viazanie pásky okolo vázy je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako ju vyzdobiť. A môžete vytvoriť jeden svieži luk alebo niekoľko, pridať ďalší výzdobu alebo zmeniť farbu pásky. Vďaka tomu bude váza vyzerať nový, ale stále štýlový.

Eco Decor

Každý rok sa zvyšuje popularita všetkého prírodného a prírodného. To je dôvod, prečo ponúkame urobiť módnu výzdobu pre vázu v štýle "eko". K tomu budete potrebovať rôzne pobočky, vidieť rezy hrubých konárov, stuhy a všetko, čo chcete použiť na dekoráciu.

Farbenie skla

Planimetrické farby môžu byť použité nielen pre bodovú techniku, ale aj pre úžasne krásne farebné sklo.

Pre to budete potrebovať:

  • odmasťovadiel
  • obrys farby
  • prírodná kefa
  • bavlnené podložky a tyčinky
  • výkres náčrtu.

Je veľmi dôležité, aby bola farba pečená, pretože to urýchli proces zdobenia vázy.

Najprv odmastite vázu vonku a nechajte ju vysušiť. Ďalším krokom je zabezpečenie náčrtu z vnútra vázy. Keď je všetko pripravené, nakreslite všetky uzavreté obrysy tenkou kefou a nechajte ich 2 hodiny sušiť.

Vyplňte obrysy farbou a rovnomerne ju rozložte. Môže to byť príliš kvapalné, takže sa musíte prispôsobiť. Je veľmi dôležité, aby sa farba dostala do kontaktu s obrysom, pretože na nej bude závisieť vzhľad vázy. Keď je všetko naplnené, vložte váze do pece pol hodiny v teplote 150 stupňov.

Za predpokladu, že je všetko vykonané správne, dostanete úžasne krásnu vázu so vzorom.

Samolepiaci dekor

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako urobiť vázu trochu modernejšou, je nákup samolepiacej dekorácie. Môže to byť akéhokoľvek tvaru, ale pruhy, kruhy rôznych veľkostí a cikcaky vyzerajú najviac relevantné. Takéto jednoduché detaily okamžite transformujú jednoduchú priehľadnú vázu.

Lano - štýlový prvok dekorácie

Lano ako výzdoba pre vázu je dosť nezvyčajné a originálne. Môžete si vybrať ľubovoľnú hrúbku a farbu lana, berúc do úvahy farebnú schému vášho interiéru.

Krásny uzol tenkého lana v kombinácii s bielou stuhou na váze vyzerá úžasne.

Slávnostné dekorácie vázy

Veľmi často sa na dekoráciu udalostí používajú kvetinové prvky. Môže to byť narodeniny, svadba, bachelorette party, detská párty a oveľa viac. Ale pre každú z týchto možností potrebujete rôzne odtiene farieb a, samozrejme, dekor pre vázu.

Na ozdobu sviatočného stola sa často používa kvetinové usporiadanie vo váze, ktorá je ozdobená víno zátkami. Aby sme to urobili, vo veľkej váze umiestňujeme vázu menšieho priemeru, v ktorom sú kvetiny postavené. A medzi nimi zaspávame dopravné zápchy. Tento dekor vyzerá veľmi zaujímavý.

Môžete tiež zdobiť sviatočný stolík pre deti s čerstvými kvetmi a ako dekoráciu používať viacfarebné sladkosti. Táto dekorácia určite poteší tých najmenších a príjemne prekvapí svojich rodičov.

Tématické party alebo rekreácia na vidieku je vynikajúcou príležitosťou na vytvorenie kvetinového aranžmá vo váze s krásnym výzdobou.

Jednoduché výkresy

Ak chcete vytvoriť krásny výzdobu vázy nemusí mať nutne talent umelca. Jednoduché, stručné výkresy niekedy vyzerajú omnoho viac štýlovo a moderne.

Originálne nápady na dekoráciu vázy

Dekor pre vákuu neobvyklého tvaru môže byť najjednoduchší. Rôzne body, čiary a trojuholníky - skvelá voľba.

Ak chcete ozdobiť vázu svojimi vlastnými rukami, nie je vôbec potrebné mať veľa ďalších materiálov. Stačí, čo je už vo vašom dome alebo na ulici. Napríklad stuhy, mince a vetvy.

Máte radi remake veci alebo radšej kúpiť nové?

Loading...