Interiér

Tapeta v obývacej izbe 2017

Ak sa ukázalo, že nie je tak jednoduché vyzdvihnúť tapetu v obývacej izbe, ratatum.com pripravil množstvo zaujímavých riešení nielen z praktického hľadiska, ale aj pri zohľadnení módnych trendov v roku 2017.

Tapeta v obývacej izbe: nová 2017

Nastal čas podobných a nudných vzorov spolu s obmedzeným výberom farieb, textúr a obkladových materiálov. V modernej dobe úžasné série tapiet tkaniny prekvapí svojimi farbami, imitáciami a textúrami. Z času na čas vo vnútri sú často predmetom pozornosti, ktorý slúži ako dekoratívny prízvuk. Zabudnite na štandardy a zastarané techniky pri zdobení stien, pretože moderná technológia dizajnu tapiet vďaka jasným, nezvyčajným atmosférickým scénam sa spolieha na individualitu a dokonalý štýl.

Výber tapety závisí od typu miestnosti, kde sa plánuje lepenie. Často pre majiteľov obývacích izieb uprednostňujú možnosti z rôznych typov elitných zbierok - tapisérií alebo tkanín. Hoci nie menej zaujímavé, praktické a cenovo dostupné môžu byť netkané alebo vinylové tapety. Každé rozhodnutie môže byť originálne a dokonca výlučné svojou vlastnou cestou a kľúčovou úlohou je profesionálny prístup a tvorivá tvorba.

Klasické výtlačky na tapetách sú neustále elegantné. Moderný prístup klasického dizajnu preberá hlbšie zmiešané palety a úžasné kresby. A to nie sú len bežné kvety a kvetinové motívy, ale aj nezvyčajné abstrakcie, 3D geometria.

Viac štýlu a obrázkov

Fúzia nepochybne prináša osobitnú šikovnú a atmosférickú obývaciu izbu. V tomto prípade sa pohodlie a štýl prejavujú v najmenších detailoch. Fusion v dizajne kombinuje farby, textúry a predmety z rôznych smerov, éry a tónov. Zdá sa, že dizajnér intuitívne vybral všetky prvky, ktoré sa dokonalo dopĺňajú a vytvárajú dokonalú harmóniu v miestnosti. Tapeta tu zohráva významnú úlohu.

Spravidla je celý priestor spojený gama pozadia a zvyšné prvky v ňom sú zhromaždené do jedinej reprezentácie, ako umelecký obraz.

Modernosť a retro vždy idú ruka v ruke a štýlová vinobranie sa stále teší neuveriteľným požiadavkám svojich obdivovateľov.

Veľké kontrastné vzory priťahujú mimoriadnu pozornosť, ale s týmto prístupom by mal byť nábytok a príslušenstvo dôkladne zvážené, aby nenarušili dekoratívnu rovnováhu.

Individualita vo farbe

Nepáči sa mi blandný interiér? Ale ako dať obývačke expresívny vzhľad a súčasne ho nepreháňať s príslušenstvom? Jedinečnosť a rozmanitosť je možné dosiahnuť vďaka jasným farbám. Textúrne farebné tapety, luxusná pohovka s bohatým odtieňom, v súlade so stenou, textilom a farebným nábytkom dávajú obývačke optimistický charakter. Tento dizajn nevyžaduje rôzne doplnky, ďalšie regály a extra nábytok.

Teplé hlboké odtiene, akoby vyplnili priestor obývacej miestnosti so zvláštnym významom a tajomstvom.

Môžete vytvoriť pokojnú a pokojnú atmosféru pomocou vhodnej farebnej schémy. Na fotografii vidíme dobrý príklad. Tapeta ušľachtilý modrý odtieň nevypadá matný a bez tváre. Dokončenie bielych prvkov dáva živosť interiéru, aby obývačka bola rafinovaná a stručná. Je veľmi príjemné tráviť čas v rodinnom kruhu alebo s blízkymi priateľmi, vychutnať si rozhovory medzi srdcom a srdcom alebo len relaxovať, ponorené do histórie vašej obľúbenej knihy.

Farebná neutralita miestnosti poskytne čiernu alebo šedú farbu s bielym. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou je prioritou v obývacích izbách v takom rozsahu, že vôbec nie je dôraz na farebný dizajn, tu v popredí, originalita, sofistikovanosť a niekedy extravagancia štýlu, doplnkov a nábytku.


Pridať kontrasty, zvýraznite akcenty

Rozmanitý dizajn tapety umožňuje dizajnérom maximalizovať svoj tvorivý potenciál. A tu sa používa veľa trikov a nezvyčajných rozhodnutí. Miešanie farieb a textúr, vytváranie jasných akcentov a originálnych kontrastov, dokonca aj najjednoduchšie nastavenie môže byť zmenené na interiér. V takom prípade musíte vždy udržiavať rovnováhu. Rôzne typy tapiet by mali spájať spoločný prvok. Iba potom dostanete harmonický kompletný obraz.

Pomocou zdôrazňujúcej steny, zdobenej jasnou krásnou tapetou, môžete rozdeliť miestnosť na zóny, vizuálne vybrať určité oblasti.

Kombinácia rôznych textúr - riešenie je dosť odvážne, ale kompetentný prístup k dizajnu urobí interiér jedinečný a jedinečný. Kvetinová v kombinácii s pruhovaným písmom vyzerá ekologicky. Abstraktné vzory sú perfektne kombinované s akýmkoľvek odtieňom.

Nástenná nástenná maľba v obývacej izbe

V malej obývačke môžu tapety s morským obzorom alebo cestou, ktorá sa tiahne do vzdialenosti, zvýšiť miestnosť na obrovskú váhu! Tento jednoduchý príjem bude vizuálne rozširovať priestor a miestnosť bude ovládaná neuveriteľnou atmosférou kľudného ostrova, mestskej krásy alebo prímorského letoviska.

Módna tapeta v obývacej izbe 2017: originálne príklady na fotografii

Nuansy výberu tapety v malej obývacej izbe

Hladká jednotnosť nie je možnosťou.

Hladké, homogénne bielizeň nie je najlepším riešením pre malý obývací priestor. V tomto prípade steny vyzerajú smutne, takže sa zdá, že nie je dostatočne aktívna intervencia dekoratívnych prvkov - maľby, fotografie, plagáty atď. Ale množstvo takých vecí je stratou voľby pre kompaktnú miestnosť. Preto odporúčame, aby ste opustili tento druh dizajnu.

Sadzba faktúry

Oslobodenie na stenách v malej miestnosti je vítané. Výraznosť a hĺbka textúry navyše nezáleží na tom. Dokonca aj najzávažnejšia, sotva viditeľná reliéf bude mať pozitívny vplyv na vizuálne vnímanie malého priestoru. Ale nejako, tým viac nápadné textúry, tým lepšie.

Pridať lesk

S nedostatkom metrov sú tapety s reflexným efektom perfektné. Dokonca aj mierny "lesk" jednotlivých fragmentov bude prínosom pre malú obývaciu izbu.

Podstata nie je vo veľkosti, ale v nasýtení vzoru.

Hovorí sa, že v malých priestoroch nemožno veľké výtlačky použiť pri dokončovaní. Ale môžete s tým hádať. Nie je to otázka veľkosti ornamentu, ale jeho činnosti a farby. Neutrálne tóny na plátne s veľkým, ale nízkym kontrastným vzorom majú všetko právo bezpečne deklarovať sa vo vnútri malej obývačky.

Upozornenie s jasnými aktívnymi výtlačkami

Iste, zákaz svetlých expresívnych vzorov nie je uložený, ale musíte pochopiť, že v kompaktnom obývacej izbe s nimi by ste mali konať veľmi opatrne. Tento druh výtlačkov používa dávkovanie, ktoré sa kombinujú s inými povrchmi. To je jediný spôsob, ako dosiahnuť dokonalý akcent.

Kardinál Zoning

Ak je nízky strop hlavným problémom obývacej izby, rozdeľte priestor o výšku. Vyberte si dva typy tapiet, ktoré sú v harmónii v farebnej alebo grafickej podobe obrazu. Môžete vložiť tretinu steny nižšie s tapetami s tmavým odtieňom, zvyškom povrchu. Alebo naopak, nechajte spodnú časť svetla a vrchol - s hlbokou nasýtenou farbou.

Ako vidíte, voľby pri výbere tapety pre obývaciu izbu sa nezapočítavajú. Chcete sledovať najnovší módny dizajn - prosím! Radšej sa budete riadiť výhradne vlastným vkusom - máte v poriadku! Hlavnou vecou je dodržiavať harmóniu, štýl a všeobecný ideologický interiér.

Museli ste si vybrať medzi tapetami, maľbou alebo iným typom dekorácie v obývacej izbe? Zdieľajte svoje vlastné skúsenosti v komentároch.