Články

Ako odpočívať v januári / februári 2018?

Novoročné sviatky sú najviac dlho očakávané a jasné dni v roku. Každý z nás plánuje tentoraz stráviť jasný a nezabudnuteľný zážitok. Ktoré dni budú v januári a vo februári 2018 voľné dni? Je to veľmi dôležitá otázka pre mnohých, pretože novoročné sviatky sú najdlhšie v roku a Rusi plánujú nielen ich stráviť so svojimi rodinami, ale aj odísť do zahraničia alebo navštíviť príbuzných v iných mestách.

Kto a koľko bude odpočívať rozhodne vláda Ruskej federácie, ktorá 14. októbra 2017 poskytla rezolúciu, ktorá schvaľuje rozpis víkendov a sviatkov v nasledujúcom roku.

Víkendy v januári 2018

Takzvané "zimné prázdniny" naposledy spôsobili nespokojnosť mnohých Rusov. Koniec koncov väčšinu mesiaca, ktorý trávia doma, čo ovplyvňuje ich mzdu. Neskôr sú mnohí zvyknutí na také dlhé sviatky a v týchto dňoch sa snažia mať čas na všetky veci, ktoré boli odložené po celý rok.

Podľa oficiálneho kalendára v januári oslavujú Rusi:

  • Nový rok
  • Vianoce

Na oslavu týchto udalostí nám vedenie krajiny dáva týždeň odpočinku.
Pozývame vás, aby ste sa dozvedeli viac o víkendovom pláne pre nadchádzajúci rok, aby ste konečne rozhodli o svojich plánoch.

V roku 2018 bude zimné prázdniny pre Rusov trvať 10 dní - od 30. decembra do 8. januára. Od soboty 12/30/2017 do pondelka 08/01/2018 môžu obyvatelia krajiny vychutnať dlho očakávané dni odpočinku.

V nasledujúcom roku prešiel víkendový rozvrh niekoľkými zmenami. Najmä víkend bol odložený v januári, ktorý sa zhodoval s pracovnými dňami.

V roku 2018 padajú víkendy víkendy, takže máme 2 ďalšie voľno, ktoré sa prenesú:

  • od 6. januára 18 do 9. marca 2018
  • víkend 7. januára 2018 sa mení na deň 2. mája 2018

Vďaka tomuto presunu budú Rusi v marci a máji odpočívať 4 dni za sebou. Vzhľadom na všetky zmeny obyvatelia našej krajiny si nemôžu pamätať pracovné dni do 9. januára budúceho roka.

Ako sa môžeme oddychovať vo februári?

Február nám tiež dal niekoľko dní odpočinku, keďže deň defenzítora vlasti úspešne padol na predvianočné dni. Tieto 3 dni odpočinku je potrebné vynaložiť s osohom a vopred premyslieť plán udalostí, napríklad ísť do divadla, na klzisko a samozrejme zablahoželať mužom na dovolenku.

Už 22. februára niektoré rozpočtové organizácie a spoločnosti s lojálnym vedením budú môcť prestať pracovať a pripraviť sa na dlho očakávaný víkend. Štvrtý pracovný deň bude krátky, rovnako ako celý týždeň. Kedy presne skončí pracovný deň, určuje každá organizácia individuálne.

Kto bude pracovať na dovolenke?

Rezolúcia, ktorú predložila vláda Ruskej federácie, je dôležitá pre organizácie a podniky, ktoré pôsobia v päťdennom rozvrhu, s víkendmi v sobotu a nedeľu.

V praxi môžu existovať aj ďalšie možnosti:

  • 6 pracovných dní v týždni
  • denný rozvrh
  • plán s plávajúcimi víkendmi atď.

Pre všetky tieto kategórie sa víkendy považujú za 1. január a 7. január.

Niektoré kategórie Rusov pracujú v núdzových situáciách, záchranných službách, sanitných službách a ďalších spoločensky významných oblastiach. Pre nich existujú 2 možnosti:

  • platba pracovného dňa v 2 veľkostiach
  • platba v bežnej sume, ale s následným poskytnutím zamestnanca ďalší víkend.

Voľba jednej alebo druhej možnosti závisí výlučne od zamestnávateľa.

Niektoré z tlače

Niektorí poslanci sa domnievajú, že Rusi príliš veľa odpočívajú. Ak si myslíte, že štatistiky sú na 10 dní, je tu oveľa viac núdzových situácií, nehôd a iných udalostí.

Zástupcovia Komunistickej strany Ruskej federácie predložili Štátnej dumy návrh zákona, ktorého cieľom je odstrániť dovolenku, čím sa Rusko skutočne zbaví dovoleniek. Návrh zákona sa stále zvažuje a pravdepodobne nebude prijatý, pretože takéto zmeny zjavne nebudú páčiť obyvateľov našej krajiny.

Myslíte si, že potrebujeme "Zimné prázdniny" alebo stojí za to mierne znížiť počet dní voľna? Čakáme na Vaše pripomienky.

Loading...