Články

Praha Vianoce 2019: zájazdy, ceny, hotely, zábava

Veľkolepá a ponurá gotická Praha je súčasne jedným z obľúbených miest pre turistov z celého sveta, aby oslávili Nový rok. Tu sa tento sviatok nazýva Silvestr. Praha v zime vyzerá ešte zaujímavejšie vo svetle farebných dúhových svetiel. Toto mesto je cenovo dostupné a rôznorodé z hľadiska zábavy. Nachádzajú sa tu mladí turisti, starší páry a rodiny s deťmi. Každý je zaneprázdnený.

Vlastnosti nového roka v Prahe

Počas zimnej dovolenky sa teplota pohybuje medzi -5 ... +5 stupňov. Niekedy sa vysype, ale tu je ťažké vidieť drifts. Aby ste si však mohli vychutnať výlety a prechádzky, musíte starostlivo vybrať oblečenie. Je tiež dôležité rezervovať si zájazdy vopred, pretože to je najvyšší čas a mnoho turistov má tendenciu do Prahy na dovolenku. Ihneď po zakúpení letenky si musíte rezervovať hotel.

Najlepšie je prenajať si izbu v hoteli, ktorý bude blízko centra mesta. V strede na Silvestra sa dejú najdôležitejšie veci. Ak by nebolo možné zostať v centre, potom je lepšie nájsť hotel v blízkosti dopravnej linky. Taxi bude oveľa drahšie počas sviatkov, preto by ste to mali brať do úvahy pri plánovaní trasy. Samostatnou položkou výdavkov by mali byť výlety, pretože v porovnaní s inými európskymi krajinami sú tu drahšie. Je výhodnejšie vybrať si vyhliadkové výlety.

Najpopulárnejšie sú:

  • Hrad Sychrov a továreň Granát Turnov - 60 eur;
  • Praha očami miestneho obyvateľa - 23-30 eur;
  • Vyhliadková prehliadka "Nové mesto a Vyšehrad" - 60 eur;
  • Zámky Karlštejn a Konopiště - 30 Euro;
  • Židovská štvrť - 19 eur.

Ako a kde sláviť Nový rok 2019 v Prahe

Miestni obyvatelia sa konkrétne týkajú oslavy nového roka - tentokrát sa pokúšajú opustiť mesto. Preto hlavné mesto zostáva v úplnej dispozícii turistov. Napriek tomu zostáva malá časť obyvateľstva v meste a na Silvestra sa rozpúšťa na námestí v dave cudzincov.

Na prechádzky si môžete vybrať Staromestské námestie, kde bude stáť hlavný vianočný stromček, Václavské námestie, druhé najvýznamnejšie mesto, Pražský hrad, Malostranské námestie, Nerudova ulica. K dispozícii sú aj niektoré z najlepších vianočných veľtrhov na svete, ktoré sa majú navštíviť.

V Prahe sa hlavný pozdrav začína 1. januára vo večerných hodinách pri príležitosti štátneho sviatku. Zvyčajne trvá asi 10 minút a vyzerá to čarovné. Najlepšie zo všetkého je, že ohňostroje možno vidieť z Manesovského mostu, Čechovského mosta, z leteckých záhrad, z Petříšina. Po tomto veľkom podujatí chodia ľudia do klubov a reštaurácií, aby mohli osláviť Nový rok. Silvestrovský deň je tiež zaslaný, ale nie tak veľký.

Na hlavnom námestí vedľa najväčšieho vianočného stromčeka v krajine sa vytvoria početné stánky s trdelniki a slaným vínom. Slávnostné osvetlenie vianočného stromu sa uskutočňuje každý deň od 2. decembra do 6. januára. To všetko je pod hudbou a výkrikmi davu. Slávnostná nálada a dizajn budú v meste pokračovať až do 7. januára.

Na sviatky funguje doprava, ako obvykle, takže pre turistov, ktorí nepoznajú mesto, nebudú žiadne problémy. Metro jazdí v intervaloch 6 minút, vlak - 20 minút. Tramvaje beží len v noci v intervale 30 minút. Tí, ktorí plánujú jazdiť na lanovku na Petrin, by mali vedieť, že je otvorený od 09:00 do 18:00. Na dni pred dovolenkou bude fungovať až do 23.20 hod. A do metra do 02.00.

Novoročné občerstvenie v Prahe

V Prahe je obrovský počet všetkých pubov, reštaurácií, kaviarní a reštaurácií. Výber je široký, ale je pomerne zložitý. Centrum mesta je obľúbenejšie, takže miestne miesta sú často úplne plné. Ceny v ponuke sú vyššie o približne 15%. Navyše na sviatkoch hostia ešte stále hádzať. Rezervácie na Nový rok a Vianoce sa odporúčajú vopred, minimálne 2 týždne pred plánovaným banketom. Ak to chcete urobiť, stačí zavolať a po 2-3 dňoch potvrdíte svoju objednávku. V istej vzdialenosti od centra a na periférii je to jednoduchšie na miestach, ale rezervácia je tiež žiaduca. Najlepšie reštaurácie na okraji obce sú v oblastiach Smíchov, Vinohrady a Žižkov.

1. januára niekoľko majiteľov otvorí svoje miesta. Okrem toho 1. január oslavuje významný dátum tu - Deň obnovy nezávislosti. Reštaurácie sa neotvárajú do 17:00, takže jedlo a nápoje ráno 1. januára je lepšie skladovať vopred.

Čo sa týka atrakcií, na dovolenke, väčšina z nich nefunguje.

Recenzie turistov, ktorí oslavovali Nový rok v Prahe

Tí, ktorí navštívili Prahu na Nový rok, sa ponáhľajú a zdieľajú svoje tipy a spätnú väzbu. Hovoria, že najväčší dav pozostávajúci z turistov i miestnych obyvateľov sa hromadí v centre mesta. Lepšie nie je stáť, pohybovať sa, pretože v každom rohu námestia je veľa zaujímavých vecí a je tu niečo vidieť. Je užitočné požiadať prevádzkovateľa zájazdu o brožúru o nadchádzajúcich udalostiach v ruštine.

Na Čechovskom moste je zvyčajne preplnená. Tí, ktorí chcú vidieť ohňostroje na priestrannejšom mieste, by mali ísť na most Manesov. Turisti sa tiež vyzývajú, aby sa nebáli, že obchody a stravovacie zariadenia nefungujú. Tie, ktoré zostávajú otvorené na dovolenku, stačia.

Niektorí ľudia nedoporučujú oslavovať Nový rok v reštauráciách, pretože je to ťažké cítiť chuť miestnej oslavy. Je lepšie nahradiť jedlo v reštaurácii s hlučným spojením v meste. Ale je to vec chuti. Môžete tancovať na miestnych miestach, ale to nie je zvykom Čechov.

Praha je skvelým miestom pre relaxáciu a nové zážitky. To poteší turistov, bez ohľadu na účel návštevy. Silvestrovský duch pridá na výlet iba teplé príjemné emócie. Po dôkladnom preskúmaní špecifikácií môžete urobiť vynikajúci plán a viesť čas s maximálnym prínosom. Po trochu práce na trasách a vyhľadávaní hotelov alebo zájazdov môžete vidieť takmer všetky hlavné pamiatky a tiež nezmeškáte jednu významnú pre-dovolenku. A to všetko za dosť rozumné peniaze a vo výborných podmienkach.

Loading...