Články

Mužské dredy: typy a spôsoby vytvárania dreadlockov

Pánske účesy takmer nikdy nezachytia oči, vždy vyzerajú zdržanlivo a prísne. Sme zvyknutí vidieť mužov s klasickým strihovým účinkom, len príležitostne doplnený oholenými chrámami, predĺženými ranami a inými kaderníckymi technikami. Moderná móda je bohatá na experimenty, nepredstavuje sa bez zásadnej zmeny obrazu a náročných trendov. A to platí nielen pre ženskú módu, čoraz častejšie muži chcú vyzerať originál, ukázať svoju vlastnú individualitu pomocou odevov, účesov a doplnkov. Dreadlocks sú presne to, čo potrebuje človek, ktorý sa nebojí vyzerajúce chytľavé a extravagantné.


Pánske dreadlocky: originálne nápady pre vlastný obrázok

Prvýkrát mužské dredy demonštrovali známe rapové spevák Decl. Odvtedy začali mnohí mladí ľudia napodobňovať a robiť dlhé a krátke dredy na hlave. Kozmetické salóny a kaderníctvo začali ponúkať mužom novú službu - vytváranie krátkych, stredných a niekedy dlhých strašidiel. Veľká popularita tohto účesu viedla k tomu, že na jeho vytvorenie sa používajú aj umelé materiály.

Skutočným názvom dreadlockov sú dredy, čo znamená hrozné vlny. Takto inteligentní občania začali nazývať vlasy Rastafariána. Dreadlocks boli populárne nielen medzi obyvateľmi Afriky a karibských ostrovov, účes bol sprevádzaný obrázkami hinduistov, ktorí väčšinou viedli zarmútený životný štýl, nečesali ani nerezali vlasy.

Dnes sa mužské dreadlocky nepovažujú za taký strašný a šokujúci účes, takže veľa mladých ľudí, najmä tých, ktorí patria do subkultúrnych hnutí, radšej robí "strašné vlasy" na hlave. Odborníci považujú dredy za ideálny účes pre príliš zaneprázdnených a veľmi líných mužov, pretože nevyžadujú špeciálnu starostlivosť. Najčastejšie muži uprednostňujú dredy na krátke vlasy, pretože dlhé dredy nie sú vždy praktické.

Podľa spôsobu pripútania sa mužské dredy líšia od samíc, ale dizajn a štýl sú úplne odlišné. Mužské dredy sú oveľa silnejšie a hrubšie, vytvorené z vlny alebo plsti. Ženy uprednostňujú čisté elegantné pigtaily.

Mužské dredy sú často vykonávané v tmavých odtieňoch, zatiaľ čo ženy môžu používať viacfarebné dreadlocky z najneobvyklejších odtieňov. Aby ste vytvorili dredy z vlastných vlasov, je potrebné, aby ich dĺžka bola aspoň 10 cm. Na pripevnenie umelých vlasov stačí 5 cm prírodných vlasov.

Kto sú dredy?

Odborníci neodporúčajú dreadlocky mužom s tenkými a krehkými vlasmi, náchylní na zranenie a stratu. Starostlivosť o afrokosichkami v tomto prípade bude problematické, ale mechanické prepojenie opletení môže viesť k strate mazu a lupín.

Pokiaľ ide o vizuálne vnímanie dreadlockov, ideálne sa budú pozerať na mužov s oválnym a okrúhlym tvarom tváre s normálnym typom vlasov bez zjavných a výrazných problémov. Na mužov s malou postavou afrokrosichki bude vyzerať trochu komické.

Odrody mužských dread

Najčastejšie chlapci dávajú prednosť vykonávaniu dredov z umelých materiálov. Je to spôsobené predovšetkým tým, že nechcú čakať na dostatočnú dĺžku vlasov, aby sa vytvorili aj minimálne spletence.

Mužské dredy možno rozdeliť do troch hlavných skupín:

  • prirodzené - na vytvorenie takýchto dreadov, musíte mať dĺžku vlasov 20 cm alebo viac. Niekedy sú prírodné dredy doplnené kanakalónom, umelým materiálom na tkanie pletencov. Hlavnou výhodou prírodných dreadlockov je jemné háčkovanie. Navyše človek môže nosiť tento účes už niekoľko rokov.
  • ja-dreadlocks - tkanie sa vykonáva tenkými rohožami, ktoré vytvára master z umelých materiálov. Ja-dredy sú odporúčané pre mužov s krátkymi vlasmi. Farba a dĺžka strachu sa vyberá individuálne, na základe vašich vlastných preferencií. Výhodou tohto typu dreadlockov je, že prakticky nezkazia prirodzené vlasy muža.

  • de dreads - sú tiež nazývané bezpečné umelé. Účes je vytvorený pomocou tipov z kanekalónu, ktoré sú tkané do vlasov. Drogy sa dajú ľahko opraviť, bezchybné odstraňovanie ošípaných, zatiaľ čo prirodzené vlasy zostávajú rovnaké bez výrazného poškodenia.

Ak hovoríme o dlhodobom nosení dreadlockov, potom sa používajú umelé materiály na pridanie objemu do vlasov. Ak ich chcete odstrániť, je to dosť ťažké, je ľahšie vlasy úplne odrezať a znovu ich rozmnožovať.

Ako urobiť krátke dredy

Pri vytváraní krátkych drezov by malo byť zrejmé, že prirodzená dĺžka vlasov v procese tkania bude znížená na polovicu. Najjednoduchšie a najpopulárnejšie metódy opletu sú krútenie vlasov, mechanické trenie, česanie so špeciálnymi nástrojmi. Často používa špeciálny hrebeň, ktorý rýchlo zaklapne vlasy do maximálneho hustého stavu.

Ak si zvolíte metódu trenie, potom vytvoríte krátke dready, budete potrebovať špeciálny nástroj pre prácu s vlnou. Najprv sa vlasy tretia kusom vlny, až kým nie sú úplne zablokované, potom sú kučery krútené v smere hodinových ručičiek, súčasne zaklepú dreadlocky na pigtail pomocou malého hrebeňa. Vytvorenie vlastných dreadlockov krátkych mužov je dosť ťažké, takže ak chcete získať skutočne dokonalý účes, je lepšie kontaktovať salón.

Ako sa starať o mužské dredy

Výhodou dreadlockov je, že sa môžu nosiť niekoľko rokov, bez obáv o pravidelné návštevy kaderníka. Okrem toho, vlasy s dreadlocks potrebujú umývanie oveľa menej často než pravidelné vlasy. Je lepšie umývať vlasy dreadlockmi s prírodnými oplachmi na bylinkovom a rastlinnom základe. Môžete použiť šampón a kondicionér, ale v malom množstve, inak nebudeme môcť opláchnuť z Kanekalon. Po umytí vlasov horúcimi vlasmi nezabudnite vypláchnuť dreadlocky v chlade. Výrobcovia kozmetiky prišli na záchranu mužov s dreadlockmi a uvádzali na trh špeciálne výrobky pre starostlivosť o dredy, pretože bežné šampóny nie sú vhodné na tieto účely.

Účes s dreadlocks vždy vyzerá originálne a odporné. S dreadlocks môžete vytvoriť veľa zaujímavých účesov, viazanie v uzle, upevnenie pomocou gumových pásov a lán. Vytváranie dreadlockov je nielen časovo náročné, ale aj pomerne drahé. V profesionálnom holičstve sú náklady na takúto službu od 5 000 rubľov a viac.

Loading...