Krása

Módne dámska obuv 2018. Modely, materiály, výzdoba

Jedným z kľúčových prvkov ženského obrazu boli topánky. Topánky sú najuniverzálnejšia, medzi nimi nájdete modely pre každú príležitosť, akékoľvek počasie, štýl a farebný rozsah. To sa nedá pochváliť sandálmi ani teniskami.


Nadchádzajúca sezóna prijala niektoré trendy z predchádzajúceho obdobia a tiež sľubuje veľa nových produktov. To jasne demonštrovali poprední módni návrhári, ktorých kolekcie zdobia svetové móla v Miláne, Paríži a Londýne.


Hlavné trendy sezóny 2018

Medzi jasnými novými produktmi roku 2018 stojí za vyzdvihnutie hybridy topánok a ponožiek, originálnych podpätkov, neobvyklých modelov športovej obuvi a oveľa viac.

Ponožkové topánky

V poslednej sezóne dizajnéri uvoľnili modely, sandále a sandále na móle. Tento rok módni guru šli dopredu a položili svoje ponožky a topánky dohromady. Módny dom Fendi preukázal, že táto novinka je jedným z prvých. Jemné a elegantné modely môžu byť doplnkom večerných šiat, jednoduchšie výrobky sa stanú univerzálnou každodennou voľbou.

Neobvyklá päta

Milovníci klasických kolíkov v novom roku čakajú na skutočný šok. Moderné topánky budú vyrobené na extravagantnej päte tvorivého tvaru a so všetkými druhmi dekoratívnych vložiek. Môžu to byť originálne krycie materiály, inlay a iné dizajnové metódy. Tento trend zaznamenali nielen americkí a európski kukuristi, ale aj ruské módne domy.


Plošina vo výške

Veľká výška topánok je opäť v trende. Môže to byť odliatá homogénna platforma, ako aj viacúrovňové možnosti. Aj na pódiu späť klin v kombinácii s vysokou pätou. Takéto modely prevládajú v kolekciách McQueen, Versace, Dolce & Gabbana.

Topánky Christian Louboutin

Jedným z ukazovateľov luxusného života boli takzvané Louboutins alebo topánky od významného dizajnéra Christian Louboutina. Každá nová kolekcia sprievodcov sa stáva hitom. Návrhár vytvára dôsledne štýlové a jedinečné veci, ktoré si každý módy chce dostať do svojho šatníka. Nová rada obuvi už bola preukázaná na pódiu a okamžite získala uznanie verejnosti. Tieto modely sa vyznačovali sofistikovanými šikovnými a elegantnými líniami.

Športové šik

Štýl sport-chic naznačuje určitú odchýlku od pevného rámca hraničných štýlov. V ňom môžete kombinovať elegantné pletené šaty a športovú obuv. Ale nie je miesto pre klasické modely pre beh alebo telocvičňu. Je potrebné vybrať si topánky zo sekcie mestských tenisiek. Medzi nimi sú tenisky, tenisky a ďalšie podobné modely. Aby sa topánky pripisovali športu, stačí, aby mali plochú podrážku a mäkké línie. Komfort takéto modely prijímajú od tenisiek a eleganciu - od klasickej obuvi.

Módna paleta novej sezóny

Klasika zostáva na vrchole popularity. Hlavná časť modelov topánok, ktorá sa objavila na svetových móloch v novej sezóne, zostala v bežnom rozsahu všetkých: biela, čierna, hnedá. Alternatívou klasiky budú jasné odtiene žltej, zelenej a ružovej farby. V trendovej farbe horčice. Tieto topánky môžu dopĺňať obchodný alebo každodenný súbor. Monotónne a viacfarebné modely budú rovnako dôležité v novej sezóne.


Aj textilné topánky s kvetinovou potlačou zostali v trende. Môže pozostávať z malých kvetov alebo veľkých častí. Obe možnosti sú rovnako v dopyte.


Dizajnéri ponúkli topánky v pokojnom rozsahu. Jedná sa o modré, zelené, odtieň vína a tiež všetky stupne nahých tónov. Kovové v novej sezóne sa ukázalo vo väčšine šatníkových predmetov. Topánky nie sú výnimkou. Mäkký lesk striebra robí takéto modely výrazné a originálne. Zlato je tiež na vrchole. Zlatá žiara požičaná z disko štýlu urobí obraz jedinečným. Tieto topánky sú vhodné na párty alebo slávnostné akcie, ako aj na verejné miesto.

Príslušné materiály pre módne dámske topánky

Vo veciach materiálov nebolo vynájdené nič zásadne nové. Napriek tomu sú najpohodlnejšie a najkrajšie topánky vyrobené z kože a semišu. Koža môže byť prírodná aj umelá. Je dôležité zabezpečiť vysokú kvalitu náhradky kože. Tiež v trendovej lakovanej koži a nábuk. V hornej časti sú sametové textúry bez ohľadu na ich prirodzenosť.

Dekor a dekorácia

Jedná sa o detaily dekorácie a dizajnových metód, ktoré robia každý model jedinečný. Topánky sú zdobené sponami a šnurovaním. Okrem toho je módne nosiť perforované topánky a doplniť ho výšivkou. V zbierkach novej sezóny je veľké množstvo modelov s imitáciou pokožky plazov.

Hlavným trendom sezóny je minimálna dekorácia. Stojí za výber tých modelov, na ktoré jedna pozornosť priťahuje pozornosť. Aj futuristické pojmy, ako zvyšky minulých období, vyšli z módy.

Topánky bez podpätku vyzerajú celkom smutne bez adekvátneho dizajnu. V tomto prípade by výzdoba mala zostať stručná. Môžu to byť perforované preklady so skromnou sponou na konci.


Agresívne na prvý pohľad topánky s špicatým nosom a vysokou, tenkou pätou sú vyrovnané pokojnými farbami materiálov a minimálnym množstvom alebo žiadnou dekoráciou. Klasické čierne modely umožňujú zlaté kovové časti. Môžu to byť pracky, zipsy a dokonca aj gombíky.

Malá štvorcová päta môže byť bezpečne pripísaná trendom sezóny. Tieto stabilné a pohodlné modely z každodennej kategórie sa presunuli na večerné a slávnostné topánky. Takáto volumetrická päta je oblasť tvorivosti. Pokročilí dizajnéri odvážne vyzdobia s kamienkami, rezbami a dokonca lištami. Transparentné podpätky, ktoré prežívajú druhé kolo popularity, zostali módne. Aj napriek takýmto modelom existujú výrobky, v ktorých päta úplne zopakuje farbu a štruktúru hlavného materiálu topánky. Napriek zrejmej neprakticite koženej, sametovej alebo saténovej päty, tento trend aktívne naberá dynamiku.

Zdá sa, že špendlík nikdy nevyjde zo štýlu. V tejto sezóne zostávajú módni gurui názor, že topánky s vysokým podpätkom by mali byť súčasťou šatníka každej módnej ženy. Takéto topánky sú elegantné a najtenšie. Toto pravidlo funguje len s tými, ktorí dokážu majstrovsky chodiť po takých závratných podpätkoch.

Každý z nových modelov si zaslúži pozornosť. Je dôležité len vybrať pár, ktorý bude harmonicky kombinovaný s šatami z šatníka. Iba úspešné kombinácie umožnia novým topánkam preukázať všetky svoje výhody.

Loading...