Hendmeyd

Granátový kameň: hodnota, typy, magické vlastnosti minerálu

Granátové jablko je ďalšou úžasnou tvorbou prírody. Existuje veľa odrôd a odtieňov kameňa a každý z nich je nádherný svojou vlastnou cestou.

Minerálne typy a odtiene

Nasledujúca klasifikácia minerálu:

 • požiarne červené pyropy;
 • žltkastý alebo zelenkavý škvrnitý;
 • oranžový spessartín;
 • transparentný kriedový, fialový alebo fialovo-červený almandín;
 • smaragd zelený uvarovit;
 • zelený, hnedo-červený alebo čierny andradit.

Existuje viac názvov pre kameň:

 • shorlomit;
 • melanóm;
 • leykogarnet;
 • smaragd;
 • mealybug;
 • granát;
 • Bechet;
 • Ural granát.

Jasne červené granátové kamene boli kedysi nazývané karbunky kvôli ich podobnosti s horiacimi uhlím. V čase starovekého Ruska sa tieto minerály nazývali "červ-yachon". V Uraloch bol zlato-zelený granát, ktorý sa stratil ako diamant. Bol nazývaný ako demantoid alebo podobný diamant. Častejšie všetky červené kamene boli nazývané granáty a zelené - olivíny.

Veľa starobylých predmetov je pokrytých červenými kameňmi - to je granát-pyrope. V kráľovských pokladoch sú nádherné kópie týchto vzácnych drahokamov. Kópia veľkosti holubovho vajíčka je uložená v múzeu záhradného trezoru v Drážďanoch. Je nazývaný "Colorado Ruby". Najbohatšie ložiská granátového jablka:

 • Južná Afrika;
 • Zimbabwe;
 • Tanzániou;
 • Spojené štáty;
 • Mexiko;
 • Brazília;
 • Argentína;
 • Austrálie.

Vlastnosti a čarovná špecifickosť kameňa

Od staroveku sa verilo, že granátové jablko je schopné zmierniť stres a priniesť zábavu. Nazdáva svojmu majiteľovi s optimizmom veselosť a obvinenia. Milovníci granátového jablka sú schopní cítiť silu nad ľuďmi. Tehotné ženy, ktoré nosia také šperky, budú môcť ľahšie porodiť a udržať si svoju vitalitu.

Granátové jablko je považované za kameň milovníkov. V dávnych časoch darčekový prsteň s granátovým jablkom znamenal oddaný priateľstvo, nerozlučný vzťah a lásku. Takéto dary boli tiež uvedené ako znamenie vďačnosti. Granátové jablko vylieva srdce a mozog, zlepšuje pamäť. Deti však nie sú silne ovplyvnené vekom. Nedoporučuje sa dať dekorácii deťom ani nosiť s maloletými, pretože sa kameň prebúdza v mladých vášňach zbytočných vo svojom veku.

Granátové jablko je schopné chrániť pred poškodením a prinášať šťastie. Dáva pocit moci a napĺňa vnútornú silu. Granát je mimoriadne užitočný pre tých, ktorí nedostali dostatočne silné vnútorné jadro. Kameň bráni známeniu svojho majiteľa s ľuďmi, ktorí neskôr prinesú nešťastie a nešťastie do života človeka.

Cenná minerálna látka je schopná pomôcť v láskavých vzťahoch. Kameň priťahuje spriaznenú dušu k životu svojho majiteľa. Láska bude skutočná a úprimná a manželské šťastie bude trvať veľmi dlho.

V Indii a Perzii nosili granáty ako amulet odpustený pre blesk, mor a jed. Verili, že varoval pred prístupom nebezpečenstva zmenou farby. Odcudzený kameň by mal byť okamžite vrátený majiteľovi, pretože prináša nešťastie a nešťastie svojmu zajatcovi.

Granátové jablko má priaznivý vplyv na ľudské fyzické a duševné zdravie. Kameň čistí telo a zabraňuje mnohým chorobám. Okrem toho klenot usadí v duši pokoj a pokoj. Granátové jablko je schopné ovplyvniť akúkoľvek sféru života svojho majiteľa. Je dôležité len vybrať správny kameň pre váš typ problémov.

V dávnych dobách lekári nanášali granáty na rany. Podľa ich názoru bolo možné zastaviť krv. Táto metóda sa stále používa na Strednom východe av Ázii.

V 17. storočí lekári navrhli varenie osviežujúceho nápoja pomocou granátového jablka. Stimuloval prácu srdca, zlepšil krvný obeh a eliminoval toxíny. Tiež liečili melanchóliu a depresiu s týmto kameňom, ale varovali, že jeho stimulačné vlastnosti môžu vyvolať nespavosť.

Zelený andradit ošetruje žily a zabraňuje infekciám. To je najúčinnejšie v boji proti arytmii a tachykardii. Môže tiež vyvážiť nervový systém a krvný tlak. Majitelia granátového jablka oslavujú zvýšený výkon.

Granátové jablko stimuluje hypofýzu, epifýzu a tiež pozitívny vplyv na intuíciu. Predpokladá sa, že niektoré kameň pomáha spomenúť si minulé životy.

Ak si človek uvedomí, že príde konflikt alebo hádka, musí sa dotknúť talismana alebo ju stlačiť v ruke. V takom prípade bude spor menej horúci alebo búrka, a nie začína. Ak majiteľ granátového jablka riskuje, že sa stane predmetom klebety alebo pomluvy, kameň ho ochráni pred negatívnymi vibráciami a presmeruje negatívnu späť na svoj zdroj.

Aby vyhovoval granátu na znaky zverokruhu

Okrem skutočnosti, že dátum narodenia samotný ovplyvňuje osud osoby, závisí od toho aj výber kameňa, ktorý má najprospešnejší vplyv na všetky aspekty života človeka. Existuje priame spojenie medzi znakmi zverokruhu a výberom amuletového kameňa. Granát nesie silnú energiu na akékoľvek znamenie a je silný amulet.

Leo je jednoducho povinný mať talisman z prírodného granátového jablka. Zástupcovia tohto znamenia cítia skutočne silnú pozitívnu energiu z kamene a pozorujú dobré zmeny v živote. Pre Scorpions sa granáty stanú nevyčerpateľným zdrojom energie, vitality a sebavedomia.

Vodnár nájde šťastie vo svojom osobnom živote a tiež ľahko urobí skok do kariéry. Stačí, ak nosíte na telo granátový kameň ako šperk alebo len talizman.

Pre krbové zariadenie, ktoré vlastní Aries, granát sa stane nenahraditeľným talismanom. Aries sa vo všeobecnosti neriadi týmto kameňom, pretože jeho možnosti pri vytváraní rodinného komfortu sú nekonečné. To isté bude vplyv granátu na prácu Aries.

Kozoroši radi pracujú s plným nasadením. Granátové jablko bude ich veľkou pomocou a stimulantom. Pre aseratívny Býk a Barana je lepšie nosiť len červené odrody kameňa. Granátové jablko pomáha vodomerom v menšej miere, takže je lepšie, aby si pre seba vybrali talismany, ktoré sú najviac šetrné k životnému prostrediu. Značky na vzduch sú odporúčané zelenou značkou.

Pre toho, kto dostal granát legálne, prináša len výhody. V každej životnej situácii môže byť kameň pomôckou a zdrojom dodatočnej sily. V tomto prípade nezáleží na tom, v akej forme budú granáty uložené. Je dôležité ho len dotknúť a kontaktovať ho všetkými možnými spôsobmi.

Loading...