Články

Všetko o kyslej pedikúre: podrobné pokyny, tipy a triky na to

Názov pedikúry by vás nemal vydesiť. Je to úplne bezpečný a neškodný spôsob, ako sa starať o nohy. Predpokladá sa, že kyslý pedikúru jemne ovplyvňuje nohy, a nie ošetrenie pemzy alebo kovovými kefami.

Kyslá pedikúra je skvelý spôsob, ako odstrániť kukurice a kukurice. V tomto postupe sa používajú len prírodné produkty. Hlavnou zložkou liečebnej látky sú ovocné kyseliny. Z tohto dôvodu sa v tomto postupe dostal taký strašný názov.

Ovocné kyseliny jemne pôsobia na mŕtve a odumreté kožné bunky, obnovujú ich a prebúdzajú regeneračné procesy. Procedúra sa odporúča pre tie dievčatá, ktorých nohy sú pokryté mikrotrhlinami a musia byť obnovené nechty. Vo všeobecnosti má kyslá pedikúra hojivý účinok na pokožku chodidiel a často sa používa ako preventívna liečba.

Kyselinová pedikúra: vlastnosti a výhody postupu

Nepochybná výhoda ovocnej pedikúry je považovaná za antibakteriálny účinok bez použitia hrubých nástrojov. Počas procedúry nebudete mať žiadne nepríjemné pocity, ani to nebude bolenie ani polekanie.

Krémy používané na pedikúru neobsahujú chemické zložky, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na pokožku. Kvôli týmto vlastnostiam je kyslá pedikúra priradená k najzraniteľnejším skupinám: deti, dospievajúci, tehotné ženy, diabetici.

Ďalším prínosom kyslej pedikúry sú veľké intervaly medzi liečbou. Ovocné kyseliny nielenže vyčistia hornú kožu nôh, ale tiež spomaľujú proces zdrsnenia.

Varovanie! Ak sa chcete zbaviť starého natoptyshy, potom dosiahnuť najlepší účinok je vykonať postup 2-3 krát mesačne.

Vďaka kumulatívnemu účinku kyselinovej pedikúry budú vaše nohy dlho vyzerajúce skvele.

Acidic pedicure: krok za krokom inštrukcie pre implementáciu

Postup zahŕňa 3 fázy, ktorých realizácia trvá v priemere asi hodinu.

Prvá fáza zahŕňa liečbu mydla na zastavenie dezinfekcie. Druhá fáza - vplyv ovocných kyselín na pokožku chodidiel. Za týmto účelom sú nohy pokryté špeciálnym činidlom obsahujúcim kyseliny podľa návodu. Na dosiahnutie čo najlepšieho účinku sú nohy zabalené s lepiacou fóliou a zabalené 15 minút teplým uterákom.

Potom zbytok opláchnite alebo utrite nohy vlhkými utierkami. Teraz môžete začať čistiť nohy hornej kože. Po ovocných kyselinách sa ľahko odstráni pomocou jemného nožného súboru. V tomto štádiu, vyrovnávanie kože, oddelenie kukurice a mozoly, celkové zlepšenie pokožky.

Poslednou etapou je aplikácia upokojujúceho krému na nohy.

Kyselinová pedikúra: kontraindikácie postupu

Pred nástupom na pedikúru by ste mali starostlivo skontrolovať nohy o praskliny, otvorené kukurice alebo plesňové ochorenia. Prítomnosť trhlín môže spôsobiť aspoň bolestivosť a viesť k závažným kožným problémom. Látky, ktoré sú súčasťou krému, môžu poškodiť zranenú pokožku.

Klasickou kontraindikáciou účinku kyselinovej pedikúry je prítomnosť mykotických (hubových) ochorení. Hoci mnohé typy húb môžu byť odstránené pomocou kyselín, neodporúča sa vykonať tento postup na poškodenej kože. Riskujete kyslé popáleniny, dôsledky ktorých je ťažké odstrániť.

Všeobecné odporúčania pre postup

  • Ovocná pedikúra sa neodporúča pri mechanickom poškodení kože - trhliny, škrabance, rany
  • Ak je Váš orgazmus náchylný na alergické reakcie, musíte najprv na kožu aplikovať malé množstvo krému a vyhodnotiť reakciu. Ak sa objaví začervenanie, pálenie alebo svrbenie, je lepšie odmietnuť vykonanie tohto postupu.
  • Venujte zvláštnu pozornosť zloženiu prostriedkov pre kyselú pedikúru. Vyhýbajte sa krémom s vysokým obsahom chemických zložiek a neznámych zložiek.

Čo potrebujete pre kyselú pedikúru

Ak chcete vykonať procedúru doma, budete potrebovať:

  • teplý vodný kúpeľ
  • ovocný krém
  • noha (nie pemza)
  • potravinový film
  • hydratačný krém

Aký ovocný krém si vyberiete

Kyselinový pedikúrový krém obsahuje širokú škálu rôznych ovocných kyselín. Najčastejšie ide o kyselinu glykolovú, ktorá sa nachádza vo veľkých množstvách v repy, zrelých hroznoch a cukrovej trstine. Malá veľkosť molekúl kyselín ľahko preniká dokonca do drsnej kože, rozbíja sa húževnatosť a zhutnenie. Okrem ovocnej kyseliny v krmive patrí mliečna, ktorá je účinná proti kukurici a kukuricu.

Môžete si zakúpiť krém na olúpanie v každom kozmetickom obchode po konzultácii so špecialistom o vlastnostiach každého výrobku.

Produkty Kart sú veľmi obľúbené medzi profesionálnymi kozmetičkami. Výrobca ponúka celú škálu nástrojov na riešenie problémov s kožou akéhokoľvek stupňa zložitosti. Krémy na kyslé pedikúru vám umožnia zbaviť sa hubových infekcií, kukurice a hrdzavých nechtov čo najskôr. Okrem ovocných zložiek obsahujú tieto produkty rastlinné zložky, ktoré spolu tvoria vysoko účinný krém na starostlivosť o nohy.

Odborníci odporúčajú v prípade bežiacich problémov s pokožkou na nohách vyhľadávať pomoc profesionálneho majstra. V budúcnosti môže byť preventívny postup pedikúru ovocia vykonávaný doma sami.

Pedikúra spolu s manikúrou a krásnym účesom sa považuje za povinnú súčasť starostlivosti o vzhľad. Kyslá pedikúra je veľmi obľúbená u žien. Je ľahké vykonávať doma a účinok procedúry bude porovnateľný so salónom. Ak ste si nepoškodili nohy ovocnou pedikúrou, je čas na to.

Loading...