Články

New Athos 2018. Cesta do úžasného rohu Abcházska

Pred 30 rokmi sa zvyšok v Novom Afóne mohol tešiť z vyvolených. Dnes je toto letovisko Abcházsko pripravené prijať všetkých. Tu turisti čakajú na jasné slnko, teplé more a úžasnú krajinu.

Ako sa tam dostať

Občianske letisko Abcházska dnes nefunguje, takže sa tu nemôžeme dostať letecky. Jedinou možnosťou, ako sa rýchlo dostať do New Athos, je letieť do Soči lietadlom a odtiaľ autobusom, vlakom alebo taxíkom do cieľa. Náklady na lístok vo vlaku zo 150 rubľov.

K dispozícii je tiež priamy vlak z Moskvy a Petrohradu do Sukhum, ktorý sa zastaví v Novom Afone. V takomto prípade bude cena vstupeniek nižšia ako v prípade vlaku spoločnosti Adler.

Do Ruska neexistujú priame autobusové spojenia do Abcházska. Pri výbere autobusovej cesty musíte vykonať prepravu v meste Adler alebo Krasnodar. A cesta bude musieť stráviť viac ako 3 dni.

Fanúšikovia cestovania v súkromnom aute by mali ísť pozdĺž M4 do Dzhubga, potom prejsť na M27 a ísť smerom k diaľnici Sukhum.

Od mája do septembra loď pravidelne prechádza zo Soči do mesta Gagra. A dostať z Gagra do New Athos na verejnú dopravu nebude ťažké. Cena lístka je asi 500 rubľov.

Ceny ubytovania v New Athos: súkromný sektor, hotely, hotely, penzióny

Možnosti ubytovania v rezorte sú veľa. To je súkromný sektor a penzióny, postavené v sovietskych časoch, a moderné hotely, ktoré však nie toľko. Úroveň služieb v nich ešte nedosiahla európsku úroveň, avšak abcházska pohostinnosť a láskavý postoj k hosťom dokážu vyriešiť akékoľvek problémy s domácnosťami.

Náklady na bývanie v nich závisia od sezóny a dopytu. Docela komfortná izba s vybavením v decentnom hoteli si môžete prenajať za 1500 rubľov. Ubytovanie v 3-hviezdičkovom hoteli, ktorého cena zahŕňa raňajky, bude stáť 2-3 tisíc rubľov.

Penzióny ponúkajú izby za 750-2000 rubľov denne v závislosti od miesta a ponúkaných služieb.

Denné náklady na byt je v rozmedzí 1500-2000 rubľov.

Ceny potravín

Ak porovnáte náklady na produkty v New Athos s priemerom v Abcházsku, sú o 3-4% vyššie, ale o tretinu nižšie ako v Soči.

Tí, ktorí prenajímajú izbu v súkromnom sektore, môžu výrazne ušetriť na jedle a variť sami. V tomto prípade, v deň, keď potrebujú asi 300-400 rubľov na osobu. Pre produkty je najlepšie ísť na trh alebo kontaktovať priamo miestnych poľnohospodárov.

Večera v jednej z kaviarní New Athos bude stáť asi 300 rubľov a večeru na 250 rubľov od ostatných.

Takéto miesta sú veľmi populárne medzi turistami:

  1. Nachádza sa v pobrežnej reštaurácii Camarite. Tu hostia ponúkajú jedlá ruskej, ukrajinskej, azerbajdžanskej a uzbeckej kuchyne. V priemere na večeru bude musieť zaplatiť asi 450 rubľov.
  2. Cafe Bar Prime. V tejto inštitúcii je priemerná šek 350 rubles.
  3. Cafe Swan. Priemerná suma v šeku je asi 300 rubľov.
  4. Reštaurácia národnej kuchyne abcházskej nádvorie. Večera v tomto mieste môže byť len 250 rubľov na turista.

Dovolenka na mori v New Athos

V podstate všetky plážové strediská sú kamienkové, s výnimkou východného pobrežia. Turecká pláž je úplne piesočná. Jeho rozdiel je aj ploché dno a mierne klesanie do mora, čo je veľmi výhodné pre dovolenkárov s deťmi.

Pláže Nového Athona sú zadarmo a väčšinou nepreniknuteľné, čo ich priaznivo odlišuje od ostatných stredísk v Čiernom mori. Ale dáždniky a lehátka sa môžu vziať na tie, ktoré sa nachádzajú na území penziónov a sanatórií.

Zábava a atrakcie

Hlavnou atrakciou New Athos je úžasná príroda. Kopce pokryté subtropickými stromami a inými krajinami nenechajú nikoho ľahostajným. Vzduch je nasýtený arómami citrusov a cyprusov. Zaujímavé miesta tu nájdete.

Jedným z nich je kláštor New Athos, postavený v roku 1896 mníchmi z kláštora sv. Panteleimona. Jeho hlavnou svätyňou bol kríž, ktorý obsahuje časť stromu kríža Pána. V roku 1924 tento kláštor zatvorili zástupcovia sovietskej vlády, ktorí bojovali proti kresťanstvu. Oživenie svätyne začalo až o 70 rokov neskôr.

Jedným z prirodzených divov Abcházska je jaskyňa nachádzajúca sa na území New Athos. Predstavuje krasovú dutinu a prekračuje množstvo známych jaskýň sveta vo veľkosti a kráse. Tu je 9 unikátnych hál, ktoré môžu turisti vidieť. Každý z nich má niekoľko vlastných rozdielov.

Ak cestujete do New Athos, rozhodne potrebujete navštíviť Iver Hill. Na jeho vrchole sú pozostatky pevnosti Anacopia a chrámu Najsvätejšej Panny Márie, v ktorej je nevyčerpateľná studňa.

Jeden z divov nového Athosu sa nazýva jazero Riza, ktorá sa nachádza uprostred lesnej rokliny.

Klady a zápory odpočinku v New Athos. Hodnotenie hostí

V New Athos, ako v skutočnosti av celej Abcházsku, úžasná príroda priťahuje turistov. Hory, tropická vegetácia a exotické stromy na každom kroku nenechávajú ľahostajný žiadneho cestovateľa. Zaujímavá prehliadka bude na miestnych atrakciách.

Čisté more a opustené pláže budú oslovovať tých, ktorí milujú pokojnú dovolenku na pláži. Ale fanúšikovia aktívnej zábavy tu budú nudné, pretože tu prakticky neexistuje zábava na pláži.

Negatívny dojem z návštevy letoviska opúšťa zle vyvinutú infraštruktúru. Mesto má veľa chátrajúcich budov a chaosu na ceste. Rozsah v miestnych obchodoch je slabý. Turisti tiež zaznamenajú neprítomnosť bankomatov v meste. Preto musíte ísť sem s hotovosťou.

Loading...