Články

Altai Republic: najlepšie možnosti letnej dovolenky 2018

Ak existuje harmónia kontrastov vo svete, potom je Altai najjasnejším potvrdením. Pri pohľade na nepopierateľnú prírodnú krásu regiónu si nedobrovoľne trieť oči. Je to sen? Sibírske krásy sa nachádzajú v zelenom akvarelovom priestore hôr a lesov. Nekonečné otvorené priestory slobodné rekreantov z každodenných problémov, takže sú skutočne šťastní.

Manzherok je obľúbená turistická dedina

Niekedy sa zdá, že pri vytváraní sveta boli niektoré miesta v privilegovanom postavení - boli tak zbytočne veľkoryse obdarené mnohými malebnými prírodnými zákrutami. Jedným z týchto miest je dedina Manzherok na brehu rieky Katun, okolo ktorej sa nachádzajú unikátne pamiatky Altai: Tyrkysová Katun, Čertov prst, Tavdinská jaskyňa, Kamyshinské vodopády, Jazero Manzherokskoe. Môžete ich navštíviť sami alebo s vyhliadkovou delegáciou.

Hoci sa Manzherok nachádza v Altai, civilizácia ho neprekonala. Čerpacie stanice, lacné reštaurácie, obchody, bankové pobočky, lyžiarske strediská, parky, hotely - všetko je tu pre letnú dovolenku. V jazere Manzherok môžete plávať a získať suvenír - Chilim orech, a potom, za 350 rubľov na osobu, môžete sa vyšplhať na najvyšší bod hory Sinyukha. Do dediny Manzherok sa dostanete za štyridsať minút a odbočíte autobusom smerom na Chemal z mesta Gorno-Altaisk.

Nielen povaha obce Manzherok láka turistov. Na území osady je dom postavený hore nohami. Náklady na návštevu obráteného domu je 200 rubľov na návštevníka. Nielen deti, ale aj dospelí sú potešení z originálneho dizajnu, kde pamäťové fotografie zostávajú elegantné. Upozorňujeme, že pokladňa zaujímavého domu nefunguje bankovým prevodom.

Najlepšie možnosti ubytovania v meste Altai v lete roku 2018

"Jeho panstvo"

Päťhviezdičkové rekreačné centrum "His Manor" je ideálnym prístavom pre unavených prieskumníkov Altai. Podľa turistov je "Jeho panstvo" najzaujímavejšou základňou na brehoch rieky Katun pre rodiny s deťmi. Čestné služby, citlivý personál, krásne pamiatky, útulné domy, chutné jedlá vám umožnia plne užívať Vašu dovolenku v Altai. Tri teplé bazény, pár kúpeľov, altánok s grilom v blízkosti domov - to všetko za rozumnú cenu, ktorá závisí od sezóny, kategórie ubytovania a pohybuje sa od 2 000 do 3 500 rubľov.

Eagle's Hniezdo

Najbežnejšie drevené domy turistického komplexu "Eagle's Nest" v Altai nie sú menej zaujímavé ako všetky architektonické budovy. Náklady na odpočinok v Eagle's Nest závisí od počtu: cena ekonomickej triedy je 950 rubľov, cena za apartmán je 3 750 rubľov. Raňajky sú zahrnuté v cene, a môžete sa najesť aj v reštaurácii alebo v kaviarňach dediny Barangol. Pre deti sú k dispozícii všetky chvíle: od detskej postieľky až po ruky v obrovskom bazéne. Čaká vás dobre upravené územie a ak duša chce viac, potom môžete vyraziť na výlety do hôr.

Hotelový komplex "Areda"

Komfortné izby, vynikajúce domáce jedlá a nádherná zábava sú k dispozícii, keď prídete do dediny Chemal a rezervujete si ubytovanie v hotelovom komplexe "Areda" vopred. V noci sú rozsvietené svetlá v oblasti, ktoré robia z hotela báječné miesto. Recenzie návštevníkov o "Ared" sú len pozitívne, preto odporúčame rezervovať miesta na letnú dovolenku v Altai cez oficiálnu stránku.

Chemal okres - miesto, ktoré musíte vidieť

Podnebie v regióne Chemal v porovnaní s inými oblasťami Altai je mierne. Takmer nikdy tu nie je vietor. V okrese Chemal je potrebné navštíviť Karakolské jazerá, kostol sv. Jána Teológa v teologickom sklade (otec Patmos) a hydroelektráreň Chemal.

Kostol sv. Jána Božského na ostrove Patmos

Kostol sv. Jána Božského na ostrove Patmos získal význam chrámu. Vstup do príbytku je bezplatný. Posvätný ostrov ohromuje luxus a široké priestory. Obrazy z kameňov, jasné farby ikon, lesk barokového zlatenia oltárov a ikonostas. Vzduch v chráme Jána Božského je jasný a vlhký. Podľa posudkov sa turistom zdá, že jeho vibrácie prechádzajú celým telom. Nenápadne premýšľate o tisícoch sviečok svätyne, hviezd osviežujúcich noc, tisíce tichých modlitieb, ktoré sa tu už mnoho rokov počuli.

Chemická vodná elektráreň

Hydroelektráreň Chemal je mimoriadne malebné miesto, kde turistom ponúkajú extrémne bungee jumping a suveníry a jedlo. Milovníci vodnej elektrárne Chemalsk budú určite milovať milovníkov kebabov nielen pre svoju krajinu, ale aj pre vychutnanie svojho času vonku s voňavým mäsovým jedlom.

Karakolské jazerá

Karakolské jazerá v Altai si zaslúžia osobitnú pozornosť, pretože turistov to miesto miluje, ale aby sa vyhli problémom s cestou, potrebujete vedieť, ako sa dostať do malebného kúta prírody. Iba autobusom po asfaltovej ceste z mesta Gorno-Altaisk do obce Elekmonar, ale nie je dobrá cesta k jazerám (od slova vôbec). Off-road potrebujú ATV alebo UAZ, ktoré si turisti berú na prenájom v najbližších rekreačných táboroch za cenu 500 rubľov na osobu. Celá doprava prichádza do trate Sorgat, odkiaľ je potrebné vyliezť sa do jazier pešo alebo na koni. Kúpte ďalších 800 rubľov. Najmenej tri hodiny budete musieť stráviť na ceste, aby ste sa dostali do jazer Karakol, a tak si vyzdvihnúť potraviny alebo finančné prostriedky na občerstvenie v rekreačných centrách.

Aya je tajomné a mimoriadne miesto Altai

Teplé jazero Aya, hoci je zaplatené, je vždy preplnené, pretože zvyšok je obmedzený pri výbere kúpalísk. Ľadové vody riek a jazier Altai nenechajú na výber a jazero Aya je vybavené ležadlami, šatňami, katamaránmi, zlodejmi a kaviarňami. Ak chcete ušetriť na vchode do jazera Aya, potom si kúpte lístok na 50 rubľov na mieste tábora Birch. Zo strany parku hotela je vchod drahší - 200 rubľov. Dokonca aj napriek mnohým turistom, na jazere Aya, môžete relaxovať z ruchu.

Fascinujúce prírodné miesta Altai

Na turné po Altai si určite vyberajte prehliadku, ktorá zahŕňa nasledujúce zaujímavé zákutia prírody:

Lake Teletskoe - najväčší v Altai a znamená "zlaté"

Majestic Belukha hora

Horská botanická záhrada Altai, ktorá volá, aby zabudla na prácu a smútok, sedela, ležala a dýchala jalovec.

Kultová svätyňa - Tarkhatinsky megalitický komplex

Petroglyfy údolia Elangash - skalné umenie

Kalbak-Tash trakt

Mount Sarlyk

Ak účelom letnej dovolenky v roku 2018 v meste Altai je obdivovať prírodné pamiatky, potom sa národný park Sailyugem nachádza na správnom mieste.

Pozrite si video: Hitchhiking in offbeat Russia : Altai Republic : Chusky Tract (Február 2020).

Loading...