Články

Bright New 2019 v Taliansku: tradície, zájazdy, zábava na zimnú dovolenku

Taliani milujú oslavovať Nový rok a čakajú na to s veľkou netrpezlivosťou. Príprava miestneho štartu niekoľko mesiacov. Zábava v tejto krajine je postavená v kultúre, takže zimné prázdniny sú najjasnejšie pre miestnych obyvateľov.

Rekreačné zvyky a tradície Talianov

Vianoce sú oficiálne sviatky 24. a 25. decembra. Taliani radi trávia tento čas so svojimi rodinami. Náboženské členovia obyvateľstva na Štedrý večer chodia z kostola na uctievanie. V Ríme prechádza priamo na námestí svätého Petra. Všetky náboženské budovy a vitríny na uliciach sú zdobené obrazmi a postavami anjelov.

Medzi slávnostné jedlá sa považujú tradičné jedlá z rýb. Najobľúbenejšie na talianskej tabuľke sú:

  • bas;
  • losos;
  • akné;
  • treska.

Metódy varenia rýb tu sú špeciálne a v každej rodine pridávajú svoje vlastné nuansy a tiež prechádzajú z generácie na generáciu. A mäso na Vianoce tu nie je žiadúce.

Zimná hostina neprechádza bez sladkých pochúťok. Najobľúbenejšie z nich je tzv. "Zelten". Je to veľký perník v cukre, orechoch a ovocí. Rovnako ako v prípade rýb, každá rodina má svoj vlastný recept na perník. Ďalším sladkým jedlom, obľúbeným Talianom, je panetónový koláč. Jedná sa o sladký kopulovitý chlieb. Dokonca sa s ňou spájajú legendy. Vedúci rodiny na Vianoce by mal zlomiť "panetón" pri krbe. Plátky chleba sa považujú za liečivé a môžu sa skladovať až dva mesiace.

Podľa tradícií sa na veľkom slávnostnom stole zhromaždí čo najviac členov rodiny. Vôbec nezáleží na tom, aké sú vzťahy medzi nimi - v dnešných dňoch sa zabúda a spojí sa, aj keď niekto žije v iných krajinách.

Týždeň pred hlavnou kresťanskou dovolenkou sa uličky talianskych miest premenili na rozprávkové cesty. Steny domov, výlohy, zelene a ploty sú zdobené jasnými svetlami a novoročné hračky. Najčastejšie medzi ozdoby vetvičiek boli smrek, stuhy, sviečky a figúrky biblických hrdinov vedených Ježišom.

Sviečky v Taliansku sú nielen dekoráciou. Najpríťažlivejšie a originálne kópie, ktoré sa dali pridať priateľom a príbuzným. Ďalším tradičným darom bola hviezda Betlehem. Na predaj sú stovky rôznych možností a široký cenový rozsah.

Miestny Santa Claus sa nazýva Babbo Natale. Dary od neho dostanú 26. decembra. Podľa tradície musia deti najprv vydať dary od členov rodiny a až potom dostanú dodatočné dary od Babbo Natal.

Ak je zvykom osláviť Vianoce veľkolepé a nobly, potom je Nový rok oslávený hlboko a jemne. Tu piesne a tance dopĺňajú pozdravy a množstvo chlastu. Za zaujímavú vianočnú tradíciu možno považovať výber červených šiat pre slávnostnú noc. Červená by mala byť až do spodnej bielizne. Predpokladá sa, že táto farba prinesie budúcemu šťastiu tým, ktorí sa jej obliekajú. Čo sa týka samotného oblečenia, malo by to byť drahé a nové.

Aby bol budúci rok úspešný, podľa talianskych názorov je nemožné pracovať 31. decembra. Takisto nepožičiavajte peniaze. Na okennom parapete je potrebné dať sviečku a dať niekoľko mincí prilákať bohatstvo. Fúkanie firiem nie je len poctou oslavy. Miestni obyvatelia veria, že hluk vystraší zlých duchov počas celého budúceho roka. Pre turistov môže byť táto tradícia nebezpečná: na Silvestra Taliani vyhodia odpad z okien. To nie je vtip, aby ste sa dostali na túto noc s niečím ťažkým na hlave, je to celkom možné. Tí, ktorí prvýkrát stretnú s Novým rokom v Taliansku, by mali byť opatrnejší.

Stalo sa bezpečnejšou tradíciou jesť 12 hrozna, zatiaľ čo hodiny štrajkujú. Táto tradícia je tiež spojená so šťastím. Namiesto Santa Clausa, talianske deti dostávajú dary určitou Befanou. Táto čarodejnica robí svoje darčeky 6. januára, po ktorých sa zimné prázdniny považujú za skončené.

Príjemné suveníry z novoročnej Talianska

Jedným z najobľúbenejších darčekov z Talianska je Limoncello - citrónový likér. Alternatívou by bolo akékoľvek vinobranie miestneho vína. Venujte pozornosť aj balsamickému octu z Modeny. Z novoročnej témy by ste si mali vybrať zábavnú bábiku Befan. Predpokladá sa, že vystrašuje zlých duchov.

Pre znalcov umenia môžete vyzdvihnúť dobrú kópiu slávnych obrazov alebo nákupných prác moderných majstrov. Z potravín je potrebné vybrať iba tie, ktoré sú označené značkou "CHOP" alebo "DOP". To znamená, že produkt, ktorý má turista v rukách, má najvyššiu kvalitu. Dobrým darom bude skutočná Nutella alebo iné čokoládové výrobky. Tiež dobrou voľbou by boli suveníry z Vatikánu.

Šperky z miestnych materiálov budú zaujímavým darom. Mali by ste sa tiež pozrieť na miestne vyrobené náradie, Murano sklo, umbrijskú keramiku, sopečný kameň, kožené tašky a pásy.

Vianoce Taliansko: výlety a zájazdy

Ak v prehliadke nie sú zahrnuté exkurzie, potom v každom meste nájdete ruskojazyčného sprievodcu a jeho služby. Bude zaujímavé pozrieť sa na najväčší vianočný strom na svete, ktorý sa nachádza v obci Gubbio. Nezabudnite navštíviť hlavné námestie v Ríme - Piazza del Popolo. V Neapole si môžete prezrieť najkrajšie ohňostroje. Každá cesta do Talianska vám prinesie veľa dojmov. Sicílska kultúra je jedinečná a vo Florencii sa môžete naučiť kresliť. Milovníci dobrého vína idú do Toskánska a hlboko veriaci ľudia nezabudnú navštíviť Vatikán. A nikto určite neodmietne odísť do Benátok kvôli jedinečnosti tohto mesta.

Zájazdy, ktoré ponúkajú agentúry, sú veľmi rozmanité. Nájdite medzi nimi niečo vhodné pre cenu a plnenie je vždy možné. Napríklad výlet do Rimini od 22. decembra na obdobie 7 až 14 dní bude stáť medzi 32200 rulami. Výlet z 26. decembra bude stáť 53,500 rubľov a od 29. decembra 59500 rubľov. Potom sa ceny postupne znižujú.

Výlet do Ríma po dobu 6 až 12 dní od 20. decembra bude stáť turista vo výške 37 300 rubľov. Odchod z 26. decembra bude musieť zaplatiť za sumu turné z 50 000 rubľov a 29. decembra - od 67 000. Začiatkom januára taký výlet stojí od 62 000 rubľov.

Vychutnajte si výlet v Riccione. Toto novoročné turné začínajú od 22. decembra. To bude stáť vo výške 52,500 rubľov za týždeň. Bližšie k 31. decembru sa náklady zvyšujú na 100 000 rubľov. Novoročný výlet do Benátok za týždeň bude stáť od 60 000 rubľov. Výlet do Bormia za týždeň bude stáť 175 000 rubľov. Ceny sú uvedené s ohľadom na cestu spoločne.

Hodnotenie hostí

Vo svojich recenziách hostia krajiny varovali, že 1. januára nič nefungovalo okrem pár reštaurácií. Je lepšie ísť na výlety v skupinách, pretože sú vynechané zase. Všetci ostatní budú musieť stáť vo fronte na väčšinu miest záujmu.

Ak 31. decembra nie je v reštaurácii objednaná tabuľka vopred, je lepšie prísť na večeru skoro ráno o 20:00. Neskôr už nebudú prázdne miesta. V priemere, klesne večere reštaurácie za jednu bude stáť asi 35 eur bez nápojov. Novoročné menu zvyčajne predpokladá, že nie je potrebné si vybrať jedlá.

V podzemí na Silvestra veľa ľudí. V tejto dobe je veľa vreckoviek a podvodníkov. Buďte opatrní. Tiež nekupujte dáždniky na uliciach - budú na jedno použitie.

Očarovaní turistov odporúčajú na obed opustiť centrálne ulice a vybrať si malé reštaurácie, kde je viac miestnych obyvateľov. Ak chcete lepšie presunúť týždenný lístok na metro, dáva tiež právo jazdiť na autobus. Jednoducho si prečítajte mapu mesta a prečítajte si čo najviac recenzií. V tomto prípade bude výlet úspešný a bezpečný a nový rok v Taliansku bude skvelým dobrodružstvom.