Články

Nové 2018-2019 Nissan X-Trail: športové klasické SUV

Vozidlo patrí do triedy SUV a je veľmi obľúbené v Rusku, Európe a Amerike. Po prvýkrát sa japonský jeep vypálil v roku 2000 a nasledujúci rok spoločnosť predstavila kompaktnú verziu crossoveru. Platforma vozidla je FF-S, rovnaká ako Primera a Almera.

V roku 2007 japonské koncern predstavil druhú generáciu crossoveru a po ďalších 6 rokoch - tretí. Koncom roka 2014 začala spoločnosť Nissan X-Trail zhromažďovať a vyrábať v Rusku, pretože tu je vždy veľmi žiadaná. Teraz spoločnosť uviedla, že pripravila ďalšiu verziu značky SUV.

exteriér

Vonku sa auto veľmi nezmenilo, ale okamžite zasiahlo aktualizovaný športový nárazník s vyčnievajúcim dolným retom a obdĺžnikovou hmlou. Centrálna časť dostala aktualizovanú mriežku s tradičným typovým štítkom predmetu, ktorý má tvar V. Okamžite pod falošnou mriežkou je malý, takmer nepostrehnuteľný prívod vzduchu. Hlavná optika dostala zúžené svetlomety s čočkami a uhlovými svetlami. Kapota auta má veľký šikmý tvar a lisovacie línie zvyšujú rýchlosť auta.

Strecha vozidla je vybavená strešnými lištami a stala sa takmer úplne plochá, len mierne sklonená k zadnej časti SUV. Predné vzpery sú umiestnené pod ostrým uhlom. Okno okien sa nachádza pomerne vysoko, ale to nemá žiadny vplyv na pozorovací uhol. Predné bočné okná sú veľké a postupne sa zužujú smerom k zadnej časti kríženia. Spodná strana dverí má hlboké ramená, prahy sú vybavené chrómovými vložkami. Pod veľkými a opuchnutými kruhmi sú umiestnené 19-palcové kolesá.

Za novinkou sa dostali aktualizované päťbarevné LED svetlomety. Dvere batožinového priestoru sú veľké a zapadajú do svalového zadného nárazníka. Svietidlá sú integrované v spodnej časti nárazníka a spojler umiestnený nad sklom výklopných brán má zabudované prídavné brzdové svetlo.

Interiér vzorky z roku 2018

Vnútorný vzhľad auta dostal bohatú povrchovú úpravu, veľké množstvo mäkkého plastu, drahé tkaniny a prírodnú kožu. Okamžite, multifunkčný volant s trojramenným počtom pôvodného tvaru s elegantným horizontálnym plátkom v spodnej časti zostane neviditeľný.

Prístrojový panel dostal podlhovastý tvar, analógové váhy a palubný počítač medzi sebou, ako aj špeciálny štítok, ktorý ho skrýva dobre. 7-palcový dotykový displej multimediálneho komplexu sa nachádza na stredovej konzole, na jeho vrchole sú vzduchové deflektory klimatického systému, pod ktorými sú ovládacie tlačidlá.

Predná rada sedadiel má aktualizovaný komfortný tvar s výraznou bočnou oporou a špeciálnymi operadlami s pohodlnou bedrovou opierkou. Vzhľadom na veľký počet úprav sedadiel bude vodič schopný vybrať si optimálnu pozíciu tak, aby ani najdlhšia cesta nebola ťažká a zdĺhavá.

Vývojári starostlivo premýšľali o organizácii sedadla vodiča, všetky potrebné tlačidlá, kľúče a spínače sú umiestnené vo vhodnej vzdialenosti od neho. Zadná rada sedadiel dostala viac priestoru tým, že zvýšila veľkosť vozidla a rázvor. Kvôli zmene veľkosti vozidla na sedenie v zadnej časti je teraz oveľa pohodlnejšie a pohodlnejšie, vaše kolená nebudú opierať o predné sedadlá.

Technické parametre a možnosti

Ako už bolo uvedené, rozmery vozidla sa mierne zmenili a zastavili sa v nasledujúcich výškach:

  • dĺžka - 4,64 m;
  • šírka - 1,82 m;
  • výška - 1,71 m;
  • rázvor - 2,7 m;
  • vzdialenosť - 0,21 m.

Objem kufra nového modelu 2018 Nissan X-Trail - 550 litrov, ale ak úplne sklopíte zadný rad sedadiel, objem užitočného batožinového priestoru sa zvýši na 2000 litrov.

Spoločnosť ponúka výber z troch variantov motora: 2 benzín a 1 diesel. Dvojlitrový benzínový motor má kapacitu 144 koní a nie je dostatočne výkonný, pretože trvá dlhšie ako 11 sekúnd a zrýchľuje sa na sto. Maximálna rýchlosť je 180 km / h pri spotrebe paliva 7,5 litra. Preplňovaný turbodúchadlom s objemom 2,5 litra je o niečo silnejší, keďže pod kapotou je skrytý výkon 233 koňských síl. Nafta - 1,6 litra, zvyšok charakteristík sa zastavil na rovnakej úrovni ako pri atmosférickom benzínovom motore, ale spotreba paliva je 5,3 litra na sto kilometrov kombinovaného cyklu.

Prevodovka - CVT a 6-stupňová manuálna. Základnou verziou vozidla bude pohon predných kolies, pohon všetkých kolies je k dispozícii iba ako doplnok.

Začiatok predaja a nákladov v Rusku

V Severnej Amerike auto už prešlo na predaj, jeho hodnota je takmer rovnaká ako predchádzajúca verzia. Na území Ruskej federácie sa auto objaví v januári 2018. Cena základnej verzie je 1,4 milióna rubľov, priemer je okolo 1,6 milióna. Pre najvyššiu verziu v maximálnej konfigurácii bude musieť zaplatiť takmer dva milióny rubľov.

Loading...