Články

Moderná dizajnová chodba 2017

Nech je vaša vstupná hala, malá alebo veľká, úzka alebo široká, svetlá alebo tmavá - na jej dizajn by sa nemala venovať menšia pozornosť ako zvyšok izieb. Koniec koncov, je to prvá sála, ktorá víta hostí a členov domácnosti a jeho dizajn hovorí o objemoch. Ale nielen vonkajšia škrupina je dôležitá, funkčný aspekt hrá významnú úlohu. Praktickosť, pohodlie, pohodlie spolu s krásnym a štýlovým interiérom - kľúčovými momentmi v usporiadaní chodby.

Moderné chodby 2017: nápady, ktoré uľahčujú život

Často chodby obsahujú veľa vecí: objemné topánky, vrchné odevy všetkých domácností (a dokonca aj hostí). Nebolo by to zbytočné robiť priestor pre tašky, kľúče a samozrejme niekde na sedenie, aby si dal pohodlnú obuv. Ale bohužiaľ, nie všetky byty a domy majú priestranný vstupný priestor. Ako byť - začať generálnu opravu? Vôbec nie! Koniec koncov je oveľa jednoduchšie správne naplánovať a vybrať najlepšiu možnosť nábytku.

  1. Multifunkčný nábytok

Väčšina z nás si len ťažko predstaví chodbu bez posuvných zásuviek, skriniek, regálov a vešiakov. Je veľmi výhodné uložiť najdôležitejšie a každodenné vrchné odevy.

Použite maximálny priestor - od podlahy po strop.

2. Zrkadlo: hlavná úloha

Zrkadlo na chodbe nie je ani luxus, ale prvá nutnosť. Je výhodnejšie skontrolovať účes, make-up a samozrejme celý obrázok predtým, ako vyjdete von.

Zrkadlá sa nestávajú veľa. Ak je stena chodby preplnená viac ako jedným obrázkom alebo fotografiou v ráme, potom bude sotva vyzerať esteticky príjemné. So zrkadlami sa všetko líši: ich zloženie vyplní vstupnú plochu s ľahkosťou a svetlom.

Pôvodná tabuľka so zrkadlovými povrchmi, odrážajúcimi svetlo a jasné objekty, sa dokonale vyrovná s úlohou vizuálnej expanzie priestoru.
Zrkadlová stena sa stane výrazným prvkom chodby. A ak sa v ňom odrážajú zaujímavé ozdobné predmety, takáto stena sa zmení na skutočný kaleidoskop.
Na zavesenie zrkadla na chodbe nie je potrebné mať veľkú plochu. Luxusné vyzerá akékoľvek pekné riešenie, ale s správnym osvetlením. V tomto prípade bude odrazené svetlo miestnosť väčšie. Skvelým príkladom je fotografia nižšie. Zrkadlo je osvetlené spárovanými svietnikmi a na strope sú dve svietidlá. Aj na kompaktnej chodbe táto technika vyzerá veľmi esteticky.
 

3. Roztomilá konzola

Malá konzola tabuľka - to, čo potrebujete pre malú chodbu. Je oveľa kompaktnejšia než bežná tabuľka. Široký výber najmenších možností je možné vždy zakúpiť v obchode. Pohodlné budú modely so zásuvkami alebo ďalšími policami, kde môžete uložiť všetky najmenšie veci najdôležitejšej potreby.

4. Koberec neublíži

Nepoužívajte rohože na dvere. Zachytávajú špinu, ktorú prinášame z ulice. Lakonický dizajn sa dokonale hodí do celkového štýlu interiéru. Pokiaľ ide o podlahu, dlažba alebo linoleum je najlepšou voľbou - ľahšie sa čistí.

5. Zapnite voľné rohy.

Nevyužitý kútik na chodbe možno využiť s výhodou. Zaujímavý nápad je uvedený na fotografii. Máte pevný telefón? Vytvorte "mini-konferenčnú miestnosť" v rohu, kde môžete tiež udržiavať poznámkové bloky, telefónne knihy, perá a ďalšie príslušenstvo.

6. Vyjadrite výraz

Jasná farba stien pre vás je príliš odvážna? Skvelou alternatívou by bolo niekoľko originálnych doplnkov alebo pár roztomilých váz, ktoré vyzerajú skvele na všeobecnom neutrálnom pozadí.

7.  V bielej farbe

Biela farba v dizajne chodby vám umožňuje ukázať úplnú slobodu dekorácie s jasnými prvkami. Napríklad na fotografii lampy v podobe nosorožcov nie sú absolútne nadmerné.

8. Starožitné motívy

Okno-tvarované zrkadlo s uzáverom v duet s vinobranie hrudníka je luxusné dekor vo vstupnej hale tohto bytu.

9. Zónovanie farieb
Označte vstupnú oblasť pomocou prechodu farieb. Takže dlaždice je možné vložiť do "špinavého priestoru" a parkety v chodbe. Alternatívne môžu byť steny rozdelené rovnakým spôsobom.
10. Zobrazenie fantázie ...
Bežné objekty môžu byť výrazne transformované. Stojí to len trochu experiment. Nakreslite napríklad škatuľku na topánky alebo na lavičke.
11. Jasný dotyk
Ušľachtilý vinobranie v kombinácii so sedením je kreatívny, výrazný prízvuk na chodbe. Starožitný dáždnik a kufor dokonale dopĺňajú svetlý nábytok.
12. Neobvyklé kombinácie
Skúste niečo nové. Napríklad kombinovaním rozdielnych predmetov (žehličky, prútený kôš, drevený záves) môžete získať neočakávaný, ale úplne nový, zaujímavý a úplne organický obraz chodby.
13. Výraz individuality
Vrcholom výzdoby môže byť exkluzívna položka, ako na tejto fotografii. Dizajnová truhlica vytvára 3D efekt, plní priestor s hĺbkou a dodatočným objemom.
A tieto zábavné poštové schránky poskytujú osobitnú románku na chodbe. Tu si môžete nielen držať rôzne knihy, časopisy a trivia, ale aj skryť emocionálne písmená, správy navzájom.
Skutočná elegancia chodby prinesie malebnú maľbu cennú. Na konci chodby na prázdnej stene bude každý predmet výtvarného umenia vyzerať skvele.

Malé chodby 2017: vyriešime problém zúžených miestností a úzkych chodieb

Veci musia byť v poriadku, preto sa uistite, že chodba má potrebné vnútorné minimum.

Návrh dizajnu môže byť neobvyklý a jedinečný.

Skúste skompletizované stánky namiesto tradičných.

Prikrátené, textilné, prútené, drôtené alebo oceľové koše budú nielen vynikajúcou náhradou za skrinky, ale aj v priestrannej chodbe - ide o skvelý nápad organizovať poriadok.

Pohodlnejšie dno!

Malá skrinka na stene môže tiež slúžiť ako konzolový regál.

Neviditeľný priehľadný plastový nábytok nevyrovná priestor.
Pri úzkych chodbách by bolo skvelým riešením používanie lesklých povrchov. Napríklad dúhové dvere zabudovaného šatníka vytvárajú ilúziu nekonečného priestoru. A vôbec nie je potrebné robiť voľbu v prospech bielych povrchov - čierny lesk vyzerá oveľa zaujímavejšie, čo dáva miestnosti väčšiu hĺbku.
Hala sa dramaticky zmení, ak pridáte viac kontrastu a jasných farieb. V tejto chodbe sa hlavné dekorácie interiéru stali červenými dverami.
Vizuálne zonovanie je to, čo potrebujete pre dlhé chodby. Takže priestor vyzerá skromnejšie a každá zóna je vnímaná individuálne, obdarená svojim osobitným charakterom.
Funkčná oblasť.

Svetlo na chodbe: účinné techniky

Hala vyzerá mimoriadne a krásne s dodatočným osvetlením v podobe bodidiel nad vstupnými dverami. Okrem toho je to aj skvelý spôsob zónovania.

Na chodbe a na chodbe často nie je dostatok prirodzeného svetla. Preto veľký krásny luster neublíži. Samozrejme, za predpokladu, že vstupná plocha je celkom priestranná.
Svetlo na konci chodby vytvára neuveriteľný dojem z nejakého tajomstva a tajomstva. Najlepšia voľba pre tmavé izby.
Svetelná skrinka vo výklenku je skvelou alternatívou k zrkadlovej stene. V tejto technike je stena pokrytá matným sklom, pod ktorým sú postavené silné svetlá. Presne tie isté svetelné boxy namontované na strop. Ukazuje sa ohromujúci účinok prenikajúceho svetla.

Tapeta na chodbu 2017

Steny, na ktorých tapety s vinobranými motívmi pre starý plot harmonicky vkĺzajú do zrkadla v farebnom drevenom ráme, vyzerajú veľmi štýlovo a nezvyčajne.

V skutočnosti použite tapetu na chodbu. Toto je zvlášť vhodné pre koncovú stenu, ktorá je vždy na dosah. Fotografický papier vlastným spôsobom zdobí priestor a vizuálne rozširuje hranice.

Odvážny eklektizmus na chodbe je skutočným trendom roku 2017. Nebojte sa tvorivých experimentov, ako napríklad na fotografii. Očarujúci fuchsia otoman v kombinácii s expresívnymi geometrickými vzormi je nápadom moderného a štýlového dizajnu.

Interiérová chodba 2017: nové položky na fotografii


A museli ste vybaviť chodbu? Zdieľajte svoje nápady a skúsenosti v komentároch.

Loading...