Krása

Aké tkaniny budú v tejto sezóne v móde?

Ak chcete vytvoriť štýlový obrázok, potrebujete nielen poznať všetky aktualizácie, ale tiež zohľadniť iné nuansy. Napríklad súčasné siluety, rezané, módne odtiene a samozrejme kvalita tkaniny. Je to správne vybraný materiál, ktorý je základom pre vytvorenie krásneho oblečenia. Podľa veľkého amerického dizajnéra a módneho dizajnéra Ralph Lauren: "Krásne oblečenie nie je vytvorené šitím a rezaním, ale dokonalou textíliou." Preto navrhujeme zvážiť najrelevantnejšie materiály, ktoré by mali byť vybrané v danom roku na šitie módneho oblečenia.

Hodnota textílie pri výrobe odevov

Dokonca aj tí, ktorí sa nezamestnávajú na šitie, vedia, že tá istá vec, šitá z rôznych druhov materiálov, bude vyzerať úplne inak. Okrem toho sa rozdiely prejavia nielen na fotografiách, ale aj v živote, keď sa nosia.

V módnych kolekciách slávnych dizajnérov môžete vidieť rovnaký typ šiat, nohavíc a sukní na priehrade. Vďaka použitiu rôznych textílií prezentované modely vnímajú diváci ako odlišné. V tomto roku dizajnéri často kombinujú textílie, ktoré sú na prvý pohľad nezlučiteľné. Napríklad šifón a koža, ľan a semiš. Napriek tomu takéto oblečenie vyzerajú veľmi zaujímavé a nezvyčajné.

menčester

Každý vie taký materiál ako zamat, pretože predtým bol najčastejšie používaný na šitie vrchného oblečenia alebo nohavíc. Ale všetko sa mení a teraz táto tkanina má trochu inú štruktúru. Preto častejšie môžete vidieť šaty, sušienky a iné letné šaty zo zamatov. Zmeny ovplyvnili vzhľad farieb. Teraz dizajnéri preferujú jasnejšie odtiene tkaniny.

zamat

Nepochybne to bolo sametové, ktoré sa stalo najviac módnou látkou. Predtým bola k dispozícii len pre vysokú spoločnosť a bola použitá na šitie luxusného oblečenia. Ale časy sa menia, a teraz každá žena módy môže niečo získať z tejto tkaniny. Koniec koncov, samet sa teraz môže nosiť aj v každodennom živote.

Na druhej strane dizajnéri predstavili širokú škálu aktuálnych odtieňov módnej látky. Upchané čierne a hnedé, luxusné víno farby poskytne obraz sofistikovanosti. Krehké ružové alebo modré odtiene vám uľahčia luk. Najčastejšie sa samet používa na šitie blúz, šiat, topánok, rovnako ako štýlové obleky. Také veci vždy vyzerať drahé a naozaj elegantné.

tvíd

Späť v dobách veľkého Coco Chanel, tvíd bol jedným z najpopulárnejších druhov tkanín. Takýto dopyt bol spôsobený pohodlnosťou a praktickosťou. Koniec koncov, oblečenie vyrobené z tejto tkaniny nebráni pohybu, dobre sa zahrieva v chladných dňoch a zachováva si siluetu. Preto je najčastejšie používaný tvíd na šitie vecí klasického strihu, ako sukne, pončo, šaty, bundy a kabáty.

koža

Kožené oblečenie zostalo v móde dlhú dobu a tento rok nie je výnimkou. Avšak teraz návrhári ponúkajú nové, neobvyklé modely, jasné farby a odvážne kombinácie.

Súčasne sú kožené bundy, nohavice a sukne stále dôležité. Koža vyzerá veľmi štýlovo v kombinácii s inými materiálmi, takže výrobky z nej sa veľmi ľahko kombinujú a vytvárajú módne obrazy.

Faux kožušina

Módne trendy niekedy ohromujú fantáziu. V tomto roku nahradiť prírodné kožušiny prísť rôzne výrobky z umelého. Okrem toho získal rôzne textúry a odtiene, čo znamená, že modely budú vyzerať veľmi neobvykle a štýlovo. Tiež návrhári často používajú kožušiny na dekoráciu vrchného odevu a každodenné možnosti. Preto si vyberte svoj obľúbený produkt, aby bol v trende.

vlna

Skutočným favoritom zimy a jesene je vlna. Tento materiál sa používa na šitie rôznych vecí. Napríklad kabáty, vesty, pončo, obleky, sukne a ďalšie. Pokiaľ ide o tieň, prírodné farby sú ideálne pre každodenný život: hnedá, biela, béžová, burgundská, modrá alebo zelená.

Nemenej relevantné bude tkanina s potlačou vo forme klietky, "husia noha", pruhy alebo pop art. Viac odvážnych dievčat bude mať svetlé, bohaté odtiene červenej, oranžovej a koralovej.

džínsovina

Po dlhé roky denim neopúšťa módne prehliadky. Tento rok dizajnéri ponúkajú, aby venovali pozornosť nielen klasickým modelom, ale aj ostatným farbám. Odtiene modrej, bielej, pieskovej, šedej a čiernej budú relevantné, nie menej. Najčastejšie sa tento materiál používa na vytváranie džín, rôznych strihových šiat, rovnako ako kombinézy a šortky.

Satin a hodváb

Spodná bielizeň sa za chvíľu zamilovala do skutočných módnych žien a všetkých, ktorí sledujú módne trendy. Tieto veci, samozrejme, vyzerajú veľmi elegantne, zdôrazňujú ženskosť a pridávajú do obrazu román. Tkaniny, ako je hodváb a satén, sa najčastejšie používajú na šitie takýchto vecí.

Chiffon a Organza

Leto je ideálnym časom pre ľahké, priesvitné tkaniny ako organza a šifón. Sú považované za najvhodnejšie na vytváranie letných šiat, elegantných košikov, sofistikovaných sukní. Veľmi často ich dizajnéri používajú ako dekoratívne vložky. Preto budú tieto tkaniny dôležité počas celého roka.

Prírodné tkaniny: ľan a bavlna

Vzhľadom na to, že tento rok bude mať významnú prirodzenosť a prirodzenosť vo všetkých, tento trend sa dotkol výberu tkaniny. Pre oblečenie v lete je najlepšie vybrať bavlnu a ľan. Malé množstvo viskózy je prijateľné, takže veci si dlho zachovajú výrazný vzhľad. Bavlna a bielizeň sa najčastejšie používajú na výrobu košele, ľahkých šiat, šiat a sukní.

Metalizované tkaniny

Metalizované tkaniny sa stali skutočným hitom. Používajú sa na šitie alebo ako doplnok. V každom prípade takéto veci vyzerajú veľmi krásne, a preto sa im okamžite páčili všetci, ktorí sledujú módne novinky.

Napriek všetkým trendom a súčasným typom tkanín, dizajnéri odporúčajú v prvom rade navigovať a vyberať veci vysokej kvality. Uistite sa, že budú najobľúbenejšie, pretože sú veľmi pohodlné. A vďaka správnej kombinácii látok môžete ľahko vytvoriť krásny obrázok.

A dávajte pozor na zloženie oblečenia pri nákupe?