Interiér

Detské ihrisko v chate: Najlepšie nápady

Mnohí veria, že chalupa môže byť použitá iba na pestovanie ovocia a zeleniny. Z časti je to pravda, ale pri správnom prístupe môžete vytvoriť útulné miesto na odpočinok s celou rodinou.

Po prvé, mali by ste sa postarať o vzhľad domového a krajinného dizajnu územia. Koniec koncov, dojem na vidieku ako celok sa často vytvára pri prvom pohľade na veľký obrázok. Preto by mal byť krásny a dobre upravený. Je tiež potrebné postarať sa o vytvorenie miesta na odpočinok. Môže to byť krásne altánok alebo voľný priestor na aktívne hry. A samozrejme, ak sú vo vašej rodine deti, musíte určite vytvoriť zaujímavú platformu, vďaka ktorej sa nebudú nudiť.

Čo musíte zvážiť pred vytvorením ihriska?

Než začnete vytvárať ihrisko, musíte premyslieť každý detail, aby ste predišli vážnym chybám. Zďaleka najdôležitejším bodom je bezpečnosť. Preto odporúčame starostlivo si vybrať miesto pre stránku. Nakoniec by nemali existovať žiadne otvorené rybníky, elektrické spotrebiče a ostnaté ploty.

Musíte tiež venovať pozornosť smeru slnečných lúčov. Najlepšie zo všetkého bolo, že ráno svieti slnko na mieste. Ak to nie je možné, postarajte sa o výstavbu špeciálnej kôlne, ktorá vytvorí tieň. Mimochodom, ak máte v pláne inštalovať malý detský bazén, je lepšie ho vložiť na slnečnú stranu, aby sa voda dobre zohrela.

Ďalšia vec, ktorú je potrebné zvážiť, je vzdialenosť od domova. Pokúste sa nastaviť ihrisko v očiach. Vďaka tomu budú deti vždy pod dohľadom a v prípade nepredvídanej situácie budete vždy mať čas reagovať.

Pokiaľ ide o územie, predtým než začnete vytvárať ihrisko, odstráňte všetky veľké kamene a korene stromov. Dbajte na to, aby povrch bol plochý a na nej neboli žiadne buriny alebo trosky. Koniec koncov to všetko môže poškodiť tie najmenšie deti. Ak chcete na záhrade vybudovať záhradu, naplánujte ju tak, aby deti mohli hrať bezpečne, a nebojte sa potápať záhony alebo postele.

Pri výbere a inštalácii špeciálneho zariadenia je tiež veľmi dôležité premýšľať o bezpečnostných pravidlách. Napríklad, ak plánujete používať drevené prvky, uistite sa, že sú dobre leštené a lakované. Hojdačky a šmýkačky by nemali byť s ostrými rohmi alebo vyčnievajúcimi skrutkami. Starostlivo sa uistite, že sú pevne nainštalované a pravidelne ich kontrolujte.

Mali by sme sa tiež postarať o pokrytie na ihrisku, ktoré by malo byť dostatočne mäkké na to, aby zmiernilo pád. Samozrejme, ideálnou možnosťou je náter na báze gumy. Jeho cena je pomerne vysoká, takže môžete použiť trávnik odolných odrôd trávy.

Nezabudnite, že detské ihrisko robíte predovšetkým pre deti. Tak počúvaj ich želania. Používajte jasné farby, ktoré ich priťahujú a naladia na zábavné hry.

Detské ihrisko: aké položky by ste mali nainštalovať?

Mnohí rodičia majú záujem o túto otázku. Často to závisí od viacerých faktorov. Po prvé, veľkosť územia, na ktorom bude lokalita inštalovaná. Ak je veľkosť je malá, je lepšie inštalovať jednoduché vzory, ako sú hojdačka a pieskovisko. Samozrejme, vo veľkých priestoroch môžete vytvoriť väčšiu plochu s rôznymi diapozitívmi a dokonca aj domami. Takéto návrhy určite majú rád deti.

Po druhé, vždy vezmite do úvahy vek detí. Malé deti budú radi hrať v piesku a plávať v plytkom bazéne. V rovnakom čase staršie deti radi hrajú viac aktívnych hier, jazdia na hojdačke alebo skočia na trampolíne. Ak je však vek veľký vekový rozdiel medzi deťmi, snažte sa urobiť vhodnú zábavu pre každého z nich.

Po tretie, náklady na výkyvy a modulárne ihriská sa líšia v závislosti od komponentov. Vyberte najlepšiu možnosť, berúc do úvahy všetky vyššie uvedené nuansy. Ale aj tak, ak si kúpite takéto návrhy neumožňuje rozpočet, potom veľa môže byť vykonané ručne.

pieskovisko

Najjednoduchšia vec, ktorú môžete robiť vlastnými rukami, je pieskovisko. Pre deti je to ideálne, pretože v týchto hrách sa dobre rozvíjajú jemné motorické zručnosti.

Pokiaľ ide o materiály, je najlepšie urobiť takú konštrukciu dreva, ale starostlivo ošetrené, rovnako ako plast. Snažte sa vytvoriť kryt pre takú karanténu, aby ste ju zatvorili v čase, keď deti nepracujú.

hojdačka

Ďalšou, spravodlivo rozpočtovou voľbou pre stránku je hojdačka. Absolútne všetky deti, bez ohľadu na vek, jednoducho ich obdivujú. Ak chcete zakúpiť dokončenú konštrukciu, najlepšie je vybrať plastový hojdač. Pre najmenšie si vyberte možnosti s bezpečnostnými pásmi a operadlom.

Môžete si urobiť dobrý švih s vlastnými rukami. Aby ste to urobili, starostlivo manipulujte s drevenou doskou, ktorá sa použije ako sedadlo alebo si zakúpite hotovú verziu. Môžete tiež použiť pre staré pneumatiky alebo hojdacie siete.

Ďalším krokom je bezpečné uchytenie. Za týmto účelom vyzdvihnúť hrubú vetvu a priviazať lano. Pokúste sa to urobiť čo najťažšie a nezabudnite skontrolovať dizajn skôr, než si sedíte na jej dieťa.

Gorki

Takmer všetky deti milujú chodiť po kopcoch. Preto nápad na inštaláciu podobného snímku v krajine určite poteší vaše dieťa. Vykonanie sami je dosť problematické, preto odporúčame zakúpiť hotový výrobok.

Cena diapozitívov nie je pomerne vysoká a závisí od výšky, materiálu a výrobcu. Pri výbere dbajte na prítomnosť protišmykovej vrstvy a bočných strán. Toto ochráni dieťa počas zostupu.

Vytvorte dobré detské ihrisko v krajine môžu všetci rodičia. Ukážte predstavivosť, zaujímajte sa o želania dieťaťa a potom sa všetko ukáže.

Má vaša chata ihrisko?

Loading...